שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: שיכון בבלי או רמת אביב ג'?

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור ברמת גן? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם תל-אביב: איזו שכונה משתלמת יותר - שיכון בבלי או רמת אביב ג'? צפו בתוכנית הנדל"ן החדשה של אולפן ynet

מתלבטים איפה לגור ברמת גן? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם תל-אביב - העיר העברית הראשונה נחשבת לאחת הערים המבוקשות ביותר בישראל - והמחירים בהתאם, בעיקר בצפון בעיר. יחד עם רוה איתן, סמנכ"ל המחקר של אתר מדלן, בדקנו שתי שכונות מובילות בעיר: מצד אחד שיכון בבלי, מצד שני שכונת רמת אביב ג' - מי מהן תנצח בקרב? צפו בתוכנית הנדל"ן החדשה של ynet.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר
 
מהם מחירי הדירות בשיכון בבלי ובשכונת רמת אביב ג'? דירת 3 חדרים מיד שנייה בשכונת רמת אביב ג' עולה 2.470 מיליון שקלים בממוצע; דירה דומה בשיכון בבלי עולה 2.798 מיליון שקלים. דירה חדשה בשיכון בבלי תעלה לכם כ-3.5 מיליון שקלים; בשכונת רמת אביב ג', לעומת זאת, אין כיום בנייה חדשה.
 
 
המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) הן בשיכון בבלי והן בשכונת רמת אביב ג' הוא 9 מתוך 10. השכר הממוצע עומד בשכונת רמת אביב ג' על 12,230 שקלים; ובשיכון בבלי על 13,398 שקלים. בשכונת רמת אביב ג' קיימים שני בתי ספר והיא משופעת בגינות שעשועים. בשיכון בבלי יש בית ספר אחד והיא מאופיינת בקרבה לפארק הירקון.
 
שיכון בבלי (הדמיה: רוזן ליננברג אדריכלים) (הדמיה: רוזן ליננברג אדריכלים)
שיכון בבלי(הדמיה: רוזן ליננברג אדריכלים)
רמת אביב ג' (צילום: שי אפשטיין) (צילום: שי אפשטיין)
רמת אביב ג'(צילום: שי אפשטיין)
 
ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת רמת אביב ג' מייצגת עדיין עבור רבים את היוקרה התל-אביבית, למרות שהיא כבר אינה נמצאת בין השכונות היקרות בעיר. מי שמגדל את ילדיו בשכונה יוכל להשאיר אותם "צמוד אליו" מהגן ועד הלימודים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, יש בה ועד פעיל ופעילות קהילתית. שכונת בבלי קרובה יותר למרכז העיר עם אווירה יותר צעירה ומגוונת. אחד היתרונות הגדולים שלה הוא הסמיכות לפארק הירקון והספורטק - ולמרות זאת מדובר בשכונה שקטה עם תשתית מתאימה לגידול משפחות.
 
אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניר כהן, אבי חי
צילום: ניר כהן, אבי חי
צילום: טל כהן
שיכון בבלי
צילום: טל כהן
צילום: שי אפשטיין
שכונת רמת אביב ג'
צילום: שי אפשטיין
מומלצים