שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: הגפן או רמת יצחק?

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם רמת גן: איזו שכונה משתלמת יותר - הגפן או רמת יצחק? צפו בתוכנית הנדל"ן החדשה של אולפן ynet

מתלבטים איפה לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם רמת גן - העיר מבוקשת על ידי זוגות צעירים ומשפחות בזכות הקרבה שלה לתל-אביב, מיקומה באזור הביקוש והיתרונות התיירותיים שלה, כגון הספארי והפארק הלאומי. יחד עם רוה איתן, סמנכ"ל המחקר של אתר מדלן, בדקנו שתי שכונות מובילות בעיר: מצד אחד שכונת הגפן, מצד שני שכונת רמת יצחק - מי מהן תנצח בקרב? צפו בתוכנית הנדל"ן החדשה של ynet.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר
 
מהם מחירי הדירות בשכונת הגפן ובשכונת רמת יצחק? דירת 3 חדרים מיד שנייה בשכונת הגפן עולה 1.460 מיליון שקלים בממוצע; דירה דומה בשכונת רמת יצחק עולה 1.407 מיליון שקלים. דירת 3 חדרים חדשה בשכונת הגפן תעלה לכם 1.702 מיליון שקלים; בשכונת רמת יצחק דירה דומה תעלה 1.543 מיליון שקלים.

 

המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) הן בשכונת הגפן והן בשכונת רמת יצחק הוא 7 מתוך 10. השכר הממוצע עומד בשכונת הגפן על 10,170 שקלים; ובשכונת רמת יצחק על 10,520 שקלים. בשכונת הגפן קיימים שני בתי ספר והיא מרוחקת מרחק של 10 דקות הליכה מפארק הירקון. בשכונת רמת יצחק, לעומת זאת, יש 3 בתי ספר והיא קרובה לתיאטרון רמת גן, לספרייה העירונית ולפארק עירוני בשכונה סמוכה.

שכונת רמת יצחק ברמת גן (צילום: ניר כהן, אבי חי) (צילום: ניר כהן, אבי חי)
שכונת רמת יצחק ברמת גן(צילום: ניר כהן, אבי חי)

שכונת הגפן ברמת גן (צילום: ניר כהן, אבי חי) (צילום: ניר כהן, אבי חי)
שכונת הגפן ברמת גן(צילום: ניר כהן, אבי חי)

ההסבר של רוה איתן ממדלן: שתי השכונות חולקות בתי ספר איכותיים ופרמטרים כלכליים-חברתיים דומים. שכונת הגפן ממוקמת בצפון העיר והיא נמצאת במרחק של דקות נסיעה ספורות מנתיבי איילון. כמו כן, יש לה נגישות טובה מאוד לתחבורה ציבורית. עבודות הרכבת הקלה צפויות ליצור קשיים, אך בסופן היא תהפוך ל"פנינה" נגישותית של ממש. שכונת רמת יצחק ממוקמת במרכז העיר ומאופיינת בשטחי מסחר ופנאי רבים. גם כאן יש נגישות גדולה יחסית לתחבורה ציבורית.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניר כהן, אבי חי
צילום: ניר כהן, אבי חי
צילום: ניר כהן, אבי חי
שכונת רמת יצחק ברמת גן
צילום: ניר כהן, אבי חי
צילום: ניר כהן, אבי חי
שכונת הגפן ברמת גן
צילום: ניר כהן, אבי חי
מומלצים