שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מאיה בוסקילה ל-ynet: "הקולגות ממורמרים על גלגלצ, אבל מפחדים לדבר"

  לאחר שהאשימה מאיה בוסקילה במהלך הופעתה את גלגלצ בבריונות והדרת נשים, מחריפה הזמרת את הדברים. בראיון ל-ynet היא אומרת: "אני מלכת השטח - איך אני לא בסקרים שלהם? יש להם משהו אישי נגדי ונגד זמרות פופ. מדובר בחוסר העצמה נשית מוחלט". מתחנת הרדיו נמסר כי "ההאשמה חסרת בסיס. חצי מעורכי ושדרני התחנה הן נשים"

  המלחמה של מאיה בוסקילה בתחנת הרדיו גלגלצ נמשכת. הזמרת שיצאה בחריפות נגד תחנת הרדיו הצבאית במהלך הופעתה אמש (ג'), ממשיכה את הקו ומחריפה את הדברים. בראיון ל-ynet מיד לאחר הופעתה אמרה: "מהקולגות שלי הבנתי שאף אחד לא ייצא איתי למלחמה הזו כי כולם מפחדים. כולם מתמרמרים, סובלים, בוכים ומפחדים שחס וחלילה בעוד שנתיים, כשיהיה אולי את הסיכוי שגלגלצ יכניסו שיר שלהם לפלייליסט, אז גלגלצ יתעלמו. לכן הם מעדיפים לשתוק".

   

  מאיה בוסקילה. "אני מלכת השטח. גלגלצ זה לא טעמם האישי" (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  מאיה בוסקילה. "אני מלכת השטח. גלגלצ זה לא טעמם האישי"(צילום: אוהד רומנו)
   

  כאמור, בהופעה שהתקיימה במועדון הזאפה הרצליה, הפסיקה הזמרת את השירה לטובת נאום בוטה וכנה בו תקפה את תחנת הרדיו גלגלצ, שאינה משמיעה לטענתה את יצירתה, ומתעלמת מיצירה נשית של זמרות כמו קרן פלס, מירי מסיקה, שירי מימון ואחרות. "זו לא רק אני. מירי מסיקה ושירי מימון וכולם מפחדים וכולם סובלים, ממורמרים ובוכים, וכולם מנקים מתחת לשטיח. אני הפסקתי לטאטא מתחת לשטיח. את קרן פלס הכנסתם לארבע השמעות בסך הכל והוצאתם אחרי ארבע השמעות. מהי בדיוק האינדיקציה כדי לדעת אם השיר טוב או לא?".

   

  עוד כתבות הנושא בערוץ המוזיקה של ynet :

  מאיה בוסקילה: "גלגלצ תחנה של בריונים"

  למה אין נשים בפסטיבלי המוזיקה הגדולים?

     

   

  "מדובר בחוסר העצמה נשית מוחלט, ולא מדובר רק עליי", אומרת בוסקילה כעת, "למרות שאני כן חושבת, מניסיון ומאינפורמציה של שנים, שיש להם משהו אישי נגדי, ושיש להם משהו אישי נגד הרבה זמרות פופ בארץ. זה לא חדש. יש המון זמרות שהתחילו בגלגלצ, היו זמרות השנה שלהם, שירי השנה שלהם, והם מתעלמים מקיומן כאילו הם לא היו.

   

  "סורי על הבורות, אבל אני לא מבינה את האיזון בין 3-4 זמרות אל מול 20 זמרים שנמצאים בפלייליסט. אני חושבת שהשיטה שגויה. עכשיו יש הזדמנות לעשות שינוי, אם יש אישה במקום כל כך בכיר. זו בריונות מכל היבט. אני סובלת מזה, כל הזמרות סובלות מזה. אני לא רוצה לנקוט בשמות של זמרות כי כבר הבנתי שאף אחד לא רוצה להכנס למלחמה הזו מפחד גרידא".

   

  את מדברת על הנושא הזה הרבה עם זמרות אחרות?

   

  "איזו שאלה. זה תמיד נוח שנלחמים בשבילך, ויכול להיות שבסוף הם יעשו בדיוק מה שהם עשו לזמרים אחרים שניסו לצאת נגדם. כל המדינה מבינה את המציאות שנמשכת שנים וכולם שותקים, לא רק בתעשייה של המוזיקה. כולם רואים את זה. מה עשו גלגלצ? הגלו את כל מי שיצא נגדם לעוד 3-4 שנים, ואני מדברת גם על זמרים וגם על נשים.

   

  קרן פלס ומירי מסיקה. גם הן סובלות מבריונות גלגלצ? (צילום: עופר עמרם ועידו ארז) (צילום: עופר עמרם ועידו ארז)
  קרן פלס ומירי מסיקה. גם הן סובלות מבריונות גלגלצ?(צילום: עופר עמרם ועידו ארז)

  "אנשים יכולים להגיד שאני קטנונית, טרחנית - שיגידו מה שהם רוצים", מוסיפה בוסקילה. "אני זו שמשלמת עשרות אלפי שקלים על דיסקים והופעות. אני זו שלא רואה את הילד שלי בזמן כשאני נמצאת באולפן כל הלילה. חבר'ה, זו מוזיקה. לא יכול להיות שבאה תחנה אחת - ממשלתית, למרבה האירוניה, שאני ואתה משלמים עליה - ופשוט לא מעניינת אותה דעתם של המאזינים.

   

  "אם תלך ברחוב תגלה שאני מלכת השטח, האמן לי. תיקח מצלמה ותשאל אם הם מכירים בוא נאמר 70 אחוזים מהדברים שגלגלצ משמיעים - הם לא מכירים. גלגלצ זה לא טעמם האישי. הדבר היחיד שאומרות הזמרות שכבר עייפה נפשן זה 'אה, עזבי, לגלגלצ אין כוח כמו פעם'. זה שקר! זה משפט שהומצא על ידי אנשים שלא נכנסו לגלגלצ וכבר אין להם כוח להילחם במציאות הבריונית הזאת מצד תחנה שאמורה להיות של חיילים. אם היית רואה את כמות החיילים שהגיעו היום לזאפה הרצליה - רק גאווה ואהבה היתה לי בלב.

   

  "עשרות חיילים הגיעו היום! הם יכולים לבוא ולהגיד לי שאני לא זמרת של חיילים?! הם יכולים להגיד לי שבסקרים שלהם אני לא נמצאת? אז אני אלך ואעשה סקר שטח, שהשטח מבחינתי הוא הקובע והמנצח, והפעם לא אשתוק".

   

  בסיום דבריה על הבמה, קראה בוסקילה גם לשרת התרבות מירי רגב לשנות את השיטה לפיה פועלת התחנה הצבאית: "אני קוראת הערב למירי רגב - אם את רוצה באמת לקום מהמקום שלך, ואני יודעת כמה היה קשה לך בתור אישה להיכנס לעולם של גברים - לקום, לעשות מעשה ולשנות את השיטה בגלגלצ שבגללה נהרסות קריירות רבות של זמרות וזמרים. לתת את ההזדמנות לזמרות שהיו כמוני, פריצות השנה, דיסק השנה, קצת כבוד למה שאנחנו בשבילכם".

   

  מירי רגב. "גם לך היה קשה בתור אישה" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  מירי רגב. "גם לך היה קשה בתור אישה"(צילום: אוהד צויגנברג)
   

  גם הזמרת קרן פלס טענה השבוע להיעדר קול נשי ברדיו, בפסטיבלי המוזיקה המובילים ובשאר פלטפורמות בידוריות הפונות לקהל הרחב. "בהחלט יצא לי לשים לב להיעדר נוכחות נשים - בכל מקום. ברדיו, כשאני מסתכלת על הפלייליסטים, בדרך כלל משמיעים גברים, וזה לא שחסרות יוצרות חזקות ועוצמתיות משלנו כחול לבן. זה קורה גם בפסטיבלים. בפאנלים של תכנית טלוויזיה למשל, ברוב המקרים יש אישה ייצוגית אחת, כמו מגזר מסוים שמביאים נציג שלו".

   

  מגלגלצ נמסר בתגובה: "אנו נאמנים לעקרונות עבודה עיתונאיים מקצועיים ואתיים, בדומה לנעשה במערכות עיתונאיות אחרות. טבעי שכל אמן יציג רק את נקודת מבטו, אך אנו משרתים את כלל ציבור מאזינינו ולהם אנו נאמנים. נתוני ההאזנה הגבוהים לתחנה, מוכיחים שהציבור בישראל סומך על העבודה המקצועית שאנו עושים. ההאשמה על הדרת נשים בתחנה, הינה חסרת בסיס ויתרה מכך, כמחצית מהעורכים המוזיקליים בישיבת הפלייליסט הינן נשים, עורכת המוזיקה הראשית בגלגלצ היא אישה ומרבית השדרנים בתחנה הן למעשה שדרניות".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים