שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דעה: הנקה בפומבי ללא כיסוי היא חשפנות

  סוגיית ההנקה בציבור ממשיכה לעורר ויכוחים ודיונים. לקראת הנקה פומבית שתתקיים מחר בתל אביב, רחל קדרס שואלת - "למה אישה צריכה לחשוף את גופה לעיני כולם, ללא התחשבות בסביבה, ולא יכולה פשוט לשים כיסוי?"

  עקב התרבות ההנקה במקומות ציבוריים, והתארגנות של קבוצת אמהות להנקה פומבית מחר (ו') בשדרות רוטשילד בתל אביב, נזכרתי בחוויה שהייתה לי עם אישה מיניקה במקום ציבורי בו נוכחתי. הגברת נעמדה ושוחחה עם חברתה, ותוך כדי שיחה, בנונשלנטיות הרימה חולצה (בעמידה), חשפה בטן וזוג שדיים, וכל זה תוך כדי דיבור וללא בושה.

   

  התיישבה לה הגברת הנכבדה ודחפה את פי התינוק לחזה, וכל זה במין התרסה וללא כל כיסוי צנוע. המחזה לאמיתו של דבר לא היה מרנין ואפילו דוחה. כל עיני הסובבים בשולחן היו תקועות בתופעה זו ולהגיד את האמת המחזה לא היה מלבב.

   

  עוד על הנקה:

  מחקר: הנקה מונעת מחלות - גם כשמתבגרים

  מדריך וידאו: לעבור בקלות את ההנקה הראשונה

  מחאת המיניקות: הצעת חוק תגן על מי שתניק בציבור

   

  היינו בשוק מעצם החוצפה שבדבר, מסיבה אחת והיא המסר שעבר ללא מילים - "אני עכשיו מרימה חולצה וחושפת, שמה על כולכם פה ועושה מה שבא לי. זה שאתם נבוכים פה כולכם מסביב לשולחן לא מזיז לי".

   

  אותי מן הסתם לא ממש הרשים מיצג החשפנות הזה ומיד דרשתי שתכסה את עצמה ומיד, ושתצוגת החשפנות פה מול כולם היא לא לעניין. והיא אכן כיסתה את עצמה בלי שום רצון נראה לעין.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  בעיני זו חשפנות. איך תגיבו אם גבר יחשוף את אבריו? איך תרגישו כאשר זוג מתיישב מולכם בבית קפה ומתמזמז לו כאילו הם לבד בעולם? לא תרימו גבה או תרגישו מבוכה כל שהיא? כך גם עם ההנקה. ונשים אלו שחושבות שהכול מגיע להן בגלל שהן מניקות, למה?

   

  חשוב לציין שהכוונה היא לא לנשים המניקות עם כיסוי צנוע, מכבדות את עצמן ואת הסביבה, ועד כמה שאני נתקלתי, לא הייתה שום עוינות כלפיהן באף מקום ציבורי. הכול נעשה בצניעות וכבוד עצמי.

   

  "אונסים לי את הראייה"

  תופעה זו של הנקה, ואני מדגישה הנקה ללא כיסוי, שהתפשטה לה אט אט בבתי קפה, בכניסה לקניון, בגנים, בכלל במקומות ציבוריים, מרגישה לי מעין אגרסיה ואפילו אגזים קצת ואגיד שאונסים לי את הראייה.

   

  לא נראה לי תקין שכל אישה שמיניקה אמורה להציג לראווה את שדיה לעיני כל ולחשוב שזהו הדבר הטבעי ביותר שיצר הטבע. נכון טבעי, אבל לפני מאות שנים או במקרים בודדים גם היום בשבטים באפריקה. בציביליזציה שמכבדת את עצמה האישה המיניקה צריכה לכסות את עצמה ולהיות רגישה לסובבים אותה ולא להתריס נגדה, ובטח לא לכפות עליה את נוכחותה ולצפות שמצב אבסורדי זה יתקבל כדבר הטבעי בעולם.

   

  לטורים וכתבות נוספות - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

   

  איני חלילה נגד הנקה, כל אישה ותחושתה היא. אני נגד הנקה במקומות ציבוריים לעיני כל ללא כיסוי מינימלי, שהרי השוק מלא מהם - מכיסויים מעוצבים ועד חיתול טטרה פשוט וטוב.

   

  רוצה להיניק? תלכי לפינות הנקה קיימות או לפחות תעשי זאת בצניעות וללא פרובוקציה כאילו שאין איש מסביב.

   

  כמו שהעישון במקומות ציבוריים בזמנו גרם ללא מעט חיכוכים ואני דווקא הייתי מאלה שסבלו בכך שלא יכלו לעשן אבל מהר מאוד הבנתי שהרוב צודק והתנהגתי בהתאם גם אם לא ממש התאים לי, וכמו שישנן פינות עישון במקומות ציבוריים, תבקשו פינות הנקה סגורות ושם תחשפו את עצמכן כמה שאתן רוצות.

   

  כי היום יאשרו לכן להיניק בכל מקום ציבורי ומחר תקום קבוצה חדשה שתדרוש לעשות סקס בפרהסיה כי גם זה טבעי. הבעיה עם הגבולות, שאין כבר גבולות. הכול מותר.


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  דבר טבעי אך מביך את הסביבה
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים