שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דווקא לא בים: איפה השמש הכי מסוכנת?

  רובנו חושבים שרק הבילוי בבריכה ובים מסכנים אותנו מבחינת החשיפה לשמש, אבל בפועל, דווקא הפעולות היומיומיות הן אלו המסוכנות יותר. אפילו היציאה מהמשרד לקנות ארוחת צהריים עלולה לגרום לנו לנזק בלתי הפיך אם לא נמרחנו בקרם הגנה. צפו בפאנל הבריאות שמדבר על הסכנות, קרינת ה-IR ועל התנהגות חכמה בשמש

  הנתונים הבינלאומיים מראים על ירידה בדירוג של ישראל כאחת המדינות בהן מספר גבוה של מקרי סרטן עור. יחד עם זאת, מסביר ד"ר ניר נתנזון, שלא בטוח שמדובר בירידה במקרים בשל מודעות, אלא בנתונים מספריים גבוהים יותר של הופעת המחלה במדינות האחרות. בישראל, על אף שמדובר במדינה שטופת שמש רוב השנה, אומרת ד"ר נורית הראל, יו"ר משותף בתשלובת ד"ר פישר, עדיין לא הפנימו את העובדה שצריך להישמר מהשמש.

   

  היכנסו למתחם קיץ מוגן בשמש

   

  עוד בערוץ הבריאות :

   

  למעשה, רבים לא מודעים לכך ש-70% מהחשיפה לשמש המסוכנת מתרחשת באירועים יומיומיים כמו ההליכה הקצרה מהרכב החונה למקום העבודה, יציאה בשעות הצהריים לקנות אוכל ואפילו לקחת את הילד מהרכב לפתח הגן. יתרה מזאת, גם בצל אנחנו חשופים לקרינה מסוכנת ולכן עלינו להיות חכמים יותר ולהשתמש באמצעי הגנה מתאימים. בפאנל הבריאות בו התארחו הראל ונתנזון, הם הסבירו על הסכנות הטמונות בחשיפה לשמש, על השעות המסוכנות וכן על ההתנהגות הנכונה המומלצת.

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הנזק הגדול מהשמש נגרם לאו דווקא בים או בבריכה
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים