שתף קטע נבחר

באותה שעה: שתי בנות נולדו לתאומים שנישאו לתאומות

שתי תאומות מקהילת ברסלב ביבנאל, נישאו לפני כשנה לשני תאומים - גם הם מחברי הקהילה, והשבוע ילדו באותה שעה את בנותיהן הבכורות בבית החולים "לניאדו". בתפקיד "השדכן הכפול": רבי אליעזר שלמה שיק, שנפטר השנה. "הוא הבטיח לחמותי שתהפוך לסבתא בבת-אחת - וזה מה שקרה"

ניב ורן כהן עם בנותיהם (צילום: באדיבות כיכר השבת) (צילום: באדיבות כיכר השבת)
ניב ורן כהן עם בנותיהם(צילום: באדיבות כיכר השבת)

 

חסידיו של "הצדיק מיבנאל" חשבו שכבר ראו הכל, אבל ה"נס" האחרון שהם מייחסים לו הדהים אפילו אותם: שתי נשים תאומות מקהילת ברסלב במושבה הצפונית, נישאו לפני כשנה לשני גברים תאומים - גם הם מחברי הקהילה, והשבוע ילדו באותה שעה את בנותיהן הבכורות. הרבי, אליעזר שלמה שיק, שהיה גם השדכן הכפול, נפטר בפברואר האחרון, ובשתי המשפחות מציינים סגירת מעגל.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

ניב ורן כהן, תאומים זהים (בני 24), החלו להתקרב לאדמו"ר לפני כשנתיים, בהמלצת חברים, ובעקבות כך חזרו בתשובה ועברו להתגורר ביבנאל. כעבור כמה חודשים הוא קרא להם, ובשורה בפיו: יש לי שידוך לשניכם. הרבי הפגיש אותם בביתו עם לאה ורבקה (20) - וכעבור זמן קצר נמצאה התאמה כפולה.

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

בשנה שעברה נישאו שני הזוגות בהפרש של ארבעה ימים זה מזה, וביום ראשון השבוע, כאמור, ילדו את בנותיהן, בבית החולים "לניאדו" שבנתניה. אתר "כיכר השבת", אשר דיווח על מה שהגדיר כ"נס", ציין כי בכל אחד משלושת ה"צמדים", עומד פער הגילאים על 20 דקות בדיוק.

 

"התרוצצתי בין שני חדרי לידה"

"הצדיק הבטיח לחמותי שהיא תהפוך לסבתא בבת-אחת – וזה בדיוק מה שקרה", סיפר ניב כהן ל-ynet.

היא עצמה הוסיפה: "לא הבנתי אז למה הוא התכוון, ואף אחד עדיין לא ידע ששתי התאומות כבר בהיריון. השבוע הייתי צריכה להתרוצץ בין שני חדרי הלידה".

 

"בחתונה שלנו הוא עשה איתנו 'מצווה-טאנץ' (ריקוד מצווה)", המשיך האב המאושר להתפעל. "אנחנו מאמינים שמזה נמשכו עלינו הישועות הגדולות". לדבריו, גם ההיכרות שעשה לזוגות הייתה בדרך פלא: "שלוש שנים לפני כן הוא אמר לאשתי ולאחותה שעוד מעט יגיעו השידוכים שלהן, ושהוא כבר יודיע להן. כשהגענו ליבניאל הוא עדכן אותן ש'הם עדיין לא מוכנים', ואחרי שנה זה קרה".

 

"גם בצוואה שלו הבטיח שכל רווק או רווקה שיקראו על קברו את כל ספר תהלים ימצאו שידוך. המונים עולים לקבר - והם מתארסים אחד אחרי השני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות כיכר השבת
בפער של 20 דקות
צילום: באדיבות כיכר השבת
צילום: אלי הורביץ, באדיבות "כיכר השבת"
"השדכן הכפול": רבי אליעזר שלמה שיק ז"ל
צילום: אלי הורביץ, באדיבות "כיכר השבת"
מומלצים