שתף קטע נבחר

"נס" בחסידות: "היולדת המבוגרת ביותר בישראל"

לאחר יותר מ-45 שנות ציפייה, נולד בן לזוג חסידים מבני ברק. חברותיה של האישה שנישאה בגיל 19 כבר חובקות נינים, אבל הזוג לא התייאש - בזכות ברכה שקיבלו מרבם. בחסידות נדבורנא מדברים על "הנס הגדול": "האדמו"ר הבטיח לפני פטירתו שהם יזכו לילד – וזה התקיים". מ"מ מנהל מחלקת יולדות ב"מאיר": "למיטב ידיעתי, היא האישה המבוגרת ביותר שילדה בישראל"

היולדת המבוגרת ביותר בישראל? אישה תושבת בני ברק ילדה הבוקר (ב') בן בכור - והיא בת 65. יותר מ-45 שנה ציפו היולדת ובעלה לפרי-בטן - והיום זה קרה, בבית החולים "מאיר" בכפר-סבא. בחסידות נדבורנא נרגשים מאוד מהשמחה במשפחת הקהילה, אבל לא בהכרח מופתעים: "האדמו"ר הבטיח להם לפני פטירתו שהם יזכו לילד – והנה זה התקיים".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בני הזוג ש' וח' נישאו כשהוא בן 21 והיא בת 19, אך מאז לא הצליחו להביא ילדים לעולם. שנות הפוריות חלפו, החברים בני-גילם חיתנו כבר בנים ונכדים ואף חבקו נינים - אבל במשפחת ש' לא התייאשו. ש' וח' המשיכו לחלום, להתפלל ולנסות שוב ושוב בעזרת טיפולי פוריות – תוך שהם שואבים כוחות אדירים מהבטחת הרב לפני כארבע שנים.

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

בחצר נדבורנא מספרים על "ברכה מכוננת" של האדמו"ר הקודם, רבי יעקב יששכר בער רוזנבוים (כונה "הבאר יעקב"), שנפטר בשנת 2012, ובה קבע מפורשות כי בני הזוג יזכו לצאצאים. מאז הם רק המתינו באמונה למימוש ההבטחה. עד הבוקר.

 

"כל החסידות בהלם"

"כל שנה באותה שבת הוא היה מקבל עלייה לתורה, שהקריאה בה היא בעניין הזה, כסגולה לילדים", סיפר ל-ynet אחד מעסקני החסידות. "הוא אדם מאוד שקט ועדין, אבל תמיד היה לו ביטחון מלא שזה יבוא. טבעי שכולם ריחמו עליו, אבל הוא אדם מאוד חזק ואף פעם לא נשבר או נכנס לעצבות מזה".

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

"האדמו"ר וכל החסידים נמצאים עכשיו במסע היסטורי באוקראינה", סיפר העסקן. "הם מכניסים השבוע ספר תורה לאוהל שבו קבור מייסד החסידות שנפטר לפני 120 שנה. שם, בין קברי הצדיקים, הם קיבלו את הבשורה הטובה שהגיעה מבני ברק – ושתו לחיים. כל החסידוּת פשוט בהלם".

 

מקורבי המשפחה מעדיפים שלא להרחיב בעניין טיפולי הפוריות שהזוג נזקק להם, כולל תרומת הביצית שהאישה נזקקה לה, ככל הנראה - אולי מחשש ל"עין רעה", ואולי מחשש שמשרד הבריאות מגביל את הטיפולים בסל הבריאות עד גיל 45, ומצפה מהרופאים לפעול באופן דומה גם בפרטי.

 

"לא נכנסה להיריון בארץ"

"בארץ זה לא חוקי לעזור לאישה להיכנס להיריון בגיל כזה, והיא עשתה את זה בחו"ל", אמרה ל-ynet

ד"ר טל בירון, מ"מ מנהל מחלקת נשים ויולדות, ומנהלת היחידה לרפואת האם והעובר בבית החולים "מאיר". "היא הגיעה למרפאה שלי בבית החולים בשבוע ה-12 להיריון. הוא היה מורכב, אבל עבר בשלום. היום החלטנו לסיים את ההיריון בניתוח קיסרי, לאחר שהעובר הגיע לשבוע 36 שבו אנחנו לא חוששים יותר מסיבוכי פגות".

 

ד"ר בירון הוסיפה כי "זהו בהחלט גיל מבוגר ללדת בו, וזהו גיל לא מומלץ להיריון. לנשים בגיל הזה יש בדרך כלל יתר לחץ דם, עודף משקל ומחלות נלוות אחרות, ולכן מדובר בהיריון מסוכן יותר. היריון הוא מאמץ מאוד משמעותי לגוף, כל המערכות עובדות ביתר שאת כדי לספק את כל מה שצריך, וזה עלול להיות בעייתי. למיטב ידיעתי, היא האישה המבוגרת ביותר שילדה בישראל - אבל אני לא מכירה את כל הלידות".

 

ד"ר בירון סייגה כי "ברמה הכללית, זה לא גיל ללדת בו ילדים, וצריך לחשוב מה קורה מבחינה אתית לילד כזה, שיש לו זכות לגדול במשפחה שתוכל לגדל אותו עד גיל בוגר, והוא לא יצטרך לסעוד את הוריו בגיל צעיר. מצד שני, זה זוג מאוד מיוחד ונחמד, ואישה צעירה ברוחה שהגשימה חלום של הרבה שנים. היא עשתה הכל כדי לשמור על ההיריון, ואני בטוחה שהיא תהיה אימא מצוינת. זו התרגשות מאוד גדולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים