שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: אגרובנק או קרית איילון?

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם חולון: איזו שכונה משתלמת יותר - אגרובנק או קרית איילון? צפו בתוכנית הנדל"ן של אולפן ynet

מתלבטים איפה לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם חולון - העיר התשיעית בגודל אוכלוסייתה בישראל, שכנתה של תל-אביב מדרום-מזרח, המכונה "עיר הילדים" ונחשבת כיום לעיר מבוקשת למדי על ידי משפחות צעירות. יחד עם רוה איתן, סמנכ"ל המחקר של אתר מדלן, בדקנו שתי שכונות מובילות בעיר: מצד אחד שכונת אגרובנק, מצד שני שכונת ח-300 הנקראת גם קרית איילון - מי מהן תנצח בקרב? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר

 

מהם מחירי הדירות בשכונת אגרובנק ובשכונת קרית איילון? דירת 4 חדרים מיד שנייה בשכונת אגרובנק עולה כ-1.5 מיליון שקלים בממוצע; דירה דומה בשכונת קרית איילון עולה כ-1.8 מיליון שקלים. דירת 4 חדרים חדשה בשכונת אגרובנק תעלה לכם כ-1.8 מיליון שקלים; בשכונת קרית איילון דירה דומה תעלה כ-1.9 מיליון שקלים.

 

מלחמת שכונות: הגפן או רמת יצחק?

מלחמת שכונות: שיכון בבלי או רמת אביב ג'?

מלחמת שכונות: אם המושבות או כפר גנים ג'?

מלחמת שכונות: נווה זאב או רמות?

מלחמת שכונות: נווה שאנן או כרמל מערבי?

 

המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשכונת אגרובנק הוא 6 מתוך 10; ובשכונת קרית איילון הוא 7 מתוך 10. השכר הממוצע עומד בשכונת אגרובנק על 8,900 שקלים; ובשכונת קרית איילון על 12,300 שקלים. בשכונת אגרובנק קיימים 4 בתי ספר וילדי השכונה נמצאים בעשירון 7 באנגלית. בשכונת קרית איילון יש 3 בתי ספר וילדי השכונה נמצאים בעשירון 5 באנגלית.

 

שכונת אגרובנק (צילום: ניר כהן, אבי חי) (צילום: ניר כהן, אבי חי)
שכונת אגרובנק(צילום: ניר כהן, אבי חי)

שכונת קרית איילון (ח 300) (צילום: ניר כהן, אבי חי) (צילום: ניר כהן, אבי חי)
שכונת קרית איילון (ח 300)(צילום: ניר כהן, אבי חי)

 

ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת אגרובנק נמצאת בצפון חולון, כך שמדובר במיקום נוח אם אתם מחפשים יציאה מהירה לכיוון תל-אביב. מדובר בשכונה עם טעם של פעם - בניינים נמוכים ורחובות חד סטריים שיוצרים סביבת מגורים נעימה. שכונת ח 300 (קרית איילון) שממוקמת בלב העיר ונחשבת ליוקרתית, מתאפיינת במגדלים גבוהים. למרות המחירים הגבוהים - ניתן למצוא בה משפחות צעירות שמעוניינות בסטדנרט בנייה גבוה ונגישות לקניון.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניר כהן, אבי חי
צילום: ניר כהן, אבי חי
צילום: ניר כהן, אבי חי
שכונת אגרובנק
צילום: ניר כהן, אבי חי
צילום: ניר כהן, אבי חי
שכונת קרית איילון
צילום: ניר כהן, אבי חי
מומלצים