שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: הרצליה הצעירה או הירוקה?

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הרצליה: איזו שכונה משתלמת יותר - הרצליה הצעירה או הרצליה הירוקה? צפו בתוכנית הנדל"ן של אולפן ynet

מתלבטים איפה לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הרצליה - אחת הערים המבוקשות באזור המרכז, "מהפרברים" הנחשבים של תל-אביב, המאופיינת בבנייה חדשה בחלקה ובביקוש גדול למגורים. יחד עם רוה איתן, סמנכ"ל המחקר של אתר מדלן, בדקנו שתי שכונות מובילות בעיר: מצד אחד שכונת הרצליה הצעירה, מצד שני שכונת הרצליה הירוקה - מי מהן תנצח בקרב? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר

 

מהם מחירי הדירות בשכונת הרצליה הצעירה ובשכונת הרצליה הירוקה? דירת 4 חדרים מיד שנייה בהרצליה הצעירה עולה כ-2.4 מיליון שקלים בממוצע; דירה דומה בהרצליה הירוקה עולה כ-2.5 מיליון שקלים בממוצע. דירת 5 חדרים חדשה בהרצליה הירוקה תעלה כ-3.5 מיליון שקלים, אולם בהרצליה הצעירה אין כיום כמעט בנייה חדשה.

 

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בהרצליה הצעירה הוא 9 מתוך 10; ובהרצליה הירוקה הוא 8 מתוך 10. השכר הממוצע עומד בהרצליה הצעירה על 13,040 שקלים; ובהרצליה הירוקה על כ-13 אלף שקלים. בשכונת הרצליה הצעירה קיימים בית ספר יסודי ותיכון, ואילו בשכונת הרצליה הירוקה יש 6 בתי ספר וכן המוסד האקדמי המרכז הבינתחומי (רייכמן).

 

הרצליה הצעירה (צלמים: אלי סגל, ניצן דרור, אבי חי, ניר כהן ) (צלמים: אלי סגל, ניצן דרור, אבי חי, ניר כהן )
הרצליה הצעירה(צלמים: אלי סגל, ניצן דרור, אבי חי, ניר כהן )

הרצליה הירוקה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הרצליה הירוקה(צילום: עידו ארז)

 

ההסבר של רוה איתן ממדלן: הרצליה הצעירה שבדרום העיר היא שכונה ותיקה שכיום כמעט ואין בה פרויקטים חדשים בבנייה. למעט מתחם צמרות, השכונה מאופיינת בבתים נמוכים וברחובות שקטים. הרצליה הירוקה נהנית מנגישות טובה יותר מהרצליה הצעירה, ויש בה בנייה גבוהה, לצד בנייה נמוכה. חלקה המערבי הוא יוקרתי, בסמוך למרכז הבינתחומי ופארק הרצליה.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צלמים: אלי סגל, ניצן דרור, אבי חי, ניר כהן
צלמים: אלי סגל, ניצן דרור, אבי חי, ניר כהן
צלמים: אלי סגל, ניצן דרור, אבי חי, ניר כהן
הרצליה הצעירה
צלמים: אלי סגל, ניצן דרור, אבי חי, ניר כהן
צלמים: אלי סגל, ניצן דרור, אבי חי, ניר כהן
הרצליה הירוקה
צלמים: אלי סגל, ניצן דרור, אבי חי, ניר כהן
מומלצים