שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

פינוי-בינוי ענק בהרצליה: כמעט 2,000 דירות

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בהרצליה אישרה תוכנית פינוי-בינוי בשיכון ויצמן שבמרכז העיר. במסגרת התוכנית יפונו 30 מבני מגורים עם 580 דירות, לטובת 15 בניינים בגובה 10-16 קומות - שיכללו 1,728 דירות חדשות

ממשיכה תנופת ההתחדשות העירונית בהרצליה: הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר אישרה היום (ד') תוכנית פינוי-בינוי בשיכון ויצמן. במסגרת התוכנית, יפונו כ-30 מבני מגורים עם 576 דירות - לטובת 15 בניינים חדשים בגובה 10-16 קומות עם 1,728 יחידות דיור חדשות, לצד שטחי ציבור, מסחר ותעסוקה.

 

הרצליה - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

פינוי-בינוי בהרצליה: 360 דירות חדשות

הרצליה: מעונות סטודנטים במקום קופ"ח

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

מעיריית הרצליה נמסר כי מדובר בתוכנית רחבת היקף שהעירייה מובילה, והיא חלה על שטח נרחב בעיר - בין הרחובות הרב קוק, אבן עזרא, דון יוסף הנשיא, תור הזהב וויצמן. התוכנית, שהוגשה על ידי חברת אזורים, אושרה על ידי הוועדה מתוקף סמכויותיה להפקיד ולאשר.

 

באזור הנכלל בתוכנית מצויים כיום מבנים שנבנו בשנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת, ומצבם הפיזי והתשתיתי מדורדר. בנוסף, קיימים במקום מרכז מסחרי ומספר מבנים ציבוריים. בחברה ובעירייה זיהו את הפוטנציאל להתחדשות עירונית, בזכות הקרבה היחסית לקניון שבת הכוכבים, תחנת הרכבת ונתיבי איילון.

 

העקרונות שהותוו לשדרוג, פיתוח ועיצוב המרחב הציבורי במתחם וסביבותיו כוללים, בין היתר, פיתוח של רחוב הרב קוק כרחוב ראשי מסחרי; וכן הרחבת זכות הדרך ברחוב. בכך תתאפשר הקמת מדרכות רחבות עבור הולכי רגל, מיקום שבילי אופניים ומיקום נתיבים ייחודיים לתחבורה ציבורית. עוד בתוכנית - שטח ציבורי פתוח לטובת פארק שכונתי ועתודת קרקע המיועדת למבני ציבור.

 

הדמיית הפרויקט. למטה: מבט מעין הציפור (הדמיה: דוברות עיריית הרצליה) (הדמיה: דוברות עיריית הרצליה)
הדמיית הפרויקט. למטה: מבט מעין הציפור(הדמיה: דוברות עיריית הרצליה)

 (הדמיה: דוברות עיריית הרצליה) (הדמיה: דוברות עיריית הרצליה)
(הדמיה: דוברות עיריית הרצליה)
 

עם אישור התוכנית אמר ראש העיר, משה פדלון, כי "הרצליה ממשיכה בתנופת ההתחדשות העירונית במטרה לשדרג את איכות המגורים של התושבים הוותיקים, לשפר את חזות העיר ולממש את החזון העירוני ולאפשר לצעירים שגדלו והתחנכו בעיר - להישאר לגור בה. עם יישום התוכנית, תהפוך שכונת ויצמן לשכונה אטרקטיבית בעלת תכנון מודרני המתאים לחיי קהילה בעיר עכשווית".

 

בחברת אזורים, יוזמת הפרויקט, ציינו כי "התחלנו בעבודה על קידום הפרויקט, שנחשב לאחד ממיזמי הפינוי-בינוי הגדולים בישראל, לפני פחות משנתיים, לאחר שנבחרנו על ידי ועד השכונה. המתחם מחולק לשבעה מתחמי משנה עצמאיים ועד כה החתמנו קרוב ל-80% מהדיירים ברוב המתחמים. הפרויקט תוכנן על ידי אדריכלית קיקה בראז".

 (הדמיה: קיקה ברא"ז) (הדמיה: קיקה ברא
(הדמיה: קיקה ברא"ז)

 (הדמיה: קיקה ברא"ז) (הדמיה: קיקה ברא
(הדמיה: קיקה ברא"ז)

נזכיר כי התוכנית הוצגה על ידי עיריית הרצליה לוועדה המקומית בפברואר השנה, אז אמר פדלון כי "הרצליה מתחדשת ומשנה את פניה במסגרת תמ"א 38, ומובילה במספר מתן היתרי הבנייה. לבניינים אלה יצטרפו בקרוב מתחמים שלמים שיעברו פינוי-בינוי וישפרו בצורה משמעותית הן את איכות המגורים של דייריהם והן את החזות האסתטית של העיר. התוכנית תבוצע תוך דיאלוג עם התושבים ובשיתוף איתם".

 

לא רק בהרצליה: הצצה לפינוי-בינוי בת"א

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: דוברות עיריית הרצליה
הדמיית פרויקט פינוי-בינוי בשיכון ויצמן בהרצליה
הדמיה: דוברות עיריית הרצליה
מומלצים