שתף קטע נבחר

הרבנים הראשיים: "דינו של הדוקר חמור משל רוצח"

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, גינה את פיגוע השנאה במצעד הגאווה בירושלים, ואמר: "לא ייתכן שיקום אדם וכביכול בשם הדת ירים ידו על נפש מישראל". הרב דוד לאו: "לא ייתכן שיקום אדם וכביכול בשם הדת ירים ידו על נפש מישראל"

הרבנים הראשיים מיהרו לגנות את פיגוע שנאה, שביצע ישי סלישל במצעד הגאווה בירושלים. שישה בני-אדם נפצעו מהדקירות - אחת מהן במצב קשה מאוד.

 

 

הראשון לציון, הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, אמר: "דינו של הדוקר ברחובות ירושלים היום הוא כדין כל רוצח ואף חמור מכך, לא ייתכן שיקום אדם וכביכול בשם הדת ירים ידו על נפש מישראל". הרב יוסף הוסיף: ״אני מתפלל מעומק לבי להחלמתם של הפצועים, ואל מול גילויי שנאה מהסוג הזה. אני קורא לעם ישראל להשיב באחדות בנועם ובסובלנות".

 

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, אמר: "ב, ועל אחת כמה וכמה אדם שפוגע בזולתו ומנסה להרגו".

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: עמית קוטלר) (צילום: עמית קוטלר)
(צילום: עמית קוטלר)

 

הרב לאו אמר עוד כי על רשויות החוק לטפל במעשה האלימות בכל חומר הדין, "מדובר במעשה חמור מאד, וברור לכל שזו אינה דרכה של תורה ויהדות".

 

גם שר הכלכלה ויו"ר ש"ס אריה דרעי, גינה בתוקף את המעשה. השר דרעי אמר: "יש לגנות ולהוקיע כל גילוי של אלימות וצריך לנהל מלחמת חורמה כנגד כל מי שנוהג באלימות נגד כל אדם באשר הוא אדם".

 

רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן, אמר: "פגיעה בחיי אדם אסורה על פי דין תורה. המעשה שבוצע אחר הצהריים מחדד שוב את הסכנה שיש בהקצנה של גורמי שוליים ומלמד אותנו שצריך להמשיך לפעול על מנת לעקור עשבים שוטים. החברה הדתית מוקיעה אנשים בעלי תפיסות כאלה וסולדת ממעשיהם. אני מתפלל על הפצועים למען החלמתם המהירה".

 

ארגון הו"ד (מרכז סיוע ותמיכה להומואים דתיים וחרדים) הביע זעזוע עמוק מפשע השנאה שהתרחש ברחובה של ירושלים. "ירושלים היא עיר הקודש והשלום, והמבקש ליטול נפש אדם מחלל ונוטל כל קדושה מהעיר. פשע זה הוא תוצר ברור מהסתה והומופוביה בלתי פוסקים עליה מתריעה הו"ד בכל פורום אפשרי. השנאה וההסתה המופצים

 בכל אתר ואתר בערוצי התקשורת הדתיים והחרדיים, בעלוני השבת ובשיעורים על ידי מנהיגי הציבור הדתי על ידי מנהיגי הציבור ובעיקר על ידי חלק מרבניו. על רבנים אלו להבין כי כמנהיגים רוחניים של ציבור - למילים שלהם יש כוח עצום שעובר תרגום למציאות הנוראית אליה נחשפנו היום. אנחנו נמשיך כארגון דתי הפועל למען להט"בים להמשיך לקדם את הסובלנות, ההכלה וההידברות בקרב הציבור הדתי. אנו תפילה שהשנאה, חילול ה׳ והניסיון לרצח לא ייגמרו בנטילת נפש מישראל. אנו מייחלים לרפואתם השלמה של הנפגעים ושל השונאים".

 

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושיוויון הרב עו"ד אורי רגב, אמר ש"השיח הקיצוני, האלים ומשולח הרסן בציבור הדתי והחרדי כלפי קהילת הלהט"בים מתפרש אצל אנשים קיצוניים כהיתר לפגיעה ולרצח. שוב חייבים להזכיר שמילים יכולות להרוג".

 

לדברי רגב, "על הרבנים הדתיים לאומיים והחרדים מוטלת חובה לרסן את השיח הזה. עליהם ולהשמיע קול ברור שאסור לפעול באלימות גם נגד מי שפועל מבחינתם בניגוד מוחלט לדרך התורה". רגב הוסיף כי "היה מרגש לגלות השנה שמצעד הגאווה בירושלים הפך למסורת כל כך מובנת מאליה עד שלא היה מאבק נגדו. בלתי נסבל לחשוב שעכשיו גם דקירת אנשים במצעד הפכה למסורת נוראה".

 

בתנועה הרפורמית אמרו: "שיח ההסתה והשנאה שנעשה פעמים כה רבות בשמה של צורת ישראל גובה פעם נוספת מחירים בלתי נסבלים מהחברה הישראלית. ארוע הדקירה הנפשע מוכיח עד כמה מצעדי הגאווה והמאבק בדעות הקדומות נדרשים לחברה הישראלית. התנועה הרפורמית מחבקת את הקהילה הגאה בישראל בערב קשה זה. רבני התנועה ימשיכו לערוך בגאווה והתרגשות טקסי נשואים בבני זוג מאותו המין ויחד עם שותפים רבים בחברה הישראלית נהדוף לאחור את האלימות,האפלייה והשנאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים