שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מה כבר יכול לקרות?!": חצי מצחיק

  יש משהו מרענן ב"מה כבר יכול לקרות?!" - קומדיית הנונסנס של הבדרנים קובץ' ודובדבני והבמאי אופיר לובל. אפשר לקוות כי היא מבשרת על חזרת ההרכבים הקומיים לקולנוע הישראלי, אבל להבא כדאי להקפיד על עריכה טובה יותר שתבליט את הקטעים המצחיקים. יש פחות מדי כאלה בסרט

  "מה כבר יכול לקרות?!", ממש כמו "איביזה" לפניו, הוא ניסיון להחיות את הקולנוע הישראלי הפופולארי של טרום עידן הקרנות. סרטים שנעשים בעבור הקהל הרחב על ידי מפיקים בעלי כוח כלכלי (האחים משה ולאון אדרי, במקרים הנ"ל), ושהדרך לעשייתם אינה עוברת את הלקטורים בקרנות הקולנוע השונים. הקהל הרחב זוכה להיחשף אליהם זמן רב לפני עלייתם על המסכים באמצעות טריילרים שאינם אלא תזכורות לכיבוי והשתקת הטלפונים הניידים.

   

  הבשורה הטובה בנוגע ל"מה כבר יכול לקרות?!", בכיכובם של צמד הסטנדאפיסטים אילן קובץ' וליאור דובדבני (שום קשר משפחתי), היא שביחס ל"איביזה" מדובר ביצירת מופת של ממש (מחמאה לא-משהו, כשבאים לחשוב על זה. ביחס ל"איביזה", כמעט כל סרט שנוצר בס"ז שנות מדינת ישראל יכול להיחשב כיצירת מופת). הבעיה היא, שהסרט מתקשה להתעלות מעבר להומור של בני נוער, והדממה ששררה רוב הזמן באולם במהלך הקרנת ערב בסינמה סיטי, שהתבססה בעיקרה על קהל מבוגר יותר - תעיד על כך.

   

  דובדבני וקובץ' מגלמים, ובכן, צמד לוזרים בשם דובדבני וקובץ' החולקים יחד דירה (בדומה לפרסונות שגילמו בסדרת הטלוויזיה בכיכובם), וגוררים אחריהם שובל של כישלונות מאז ימי בית הספר היסודי. הם עובדים כמנקי בריכות בבתיהם של אנשים עשירים מאוד, ודי בתחילת הסרט מאבדים את עבודתם בעקבות תקרית מצערת שמביאה לאובדנו של כלב השיצו של בעלת בית אחת.

   

   

  אבל דווקא אז קורה משהו לא צפוי - השניים מוצאים את פקק המזל של בקבוק קולה (הפרסומת הסמויה לחברת קולה מסוימת ששילמה סכום תקדימי של כ-400 אלף שקל עבור התוכן המסחרי בסרט, אינה כל כך סמויה), המזכה אותם במיליון שקל.

   

  אילן קובץ' וליאור דובדבני ב"מה כבר יכול לקרות?!" ()
  אילן קובץ' וליאור דובדבני ב"מה כבר יכול לקרות?!"
   

  עוד ביקורות סרטים בערוץ הקולנוע:

   

  אבל במקום לשבת כל הלילה בבית, לחכות עד הבוקר, וללכת לפדות את הפרס - הם מחליטים דווקא להעביר את הלילה בחוץ. מה שמסבך אותם עם פקח מופרע (רמי הויברגר המשעשע), חבורה של מעריצי "שר הטבעות", שתי צעירות המנסות לגזול מהם את פקק המיליון, בן-דודתו הראפר של דובדבני (עפר שכטר), וגזלן מפוקפק שהפך לאמרגן של תחרויות אגרוף לא חוקיות (גורי אלפי).

   

  רמי הויברגר כפקח המופרע ()
  רמי הויברגר כפקח המופרע
   

  הסרט, שביים אופיר לובל, מבמאי הבית של "ארץ נהדרת" ושותפם לכתיבה של הצמד (יחד עם שראל פיטמן), מנסה להיות "שגעון של לילה" מקומי, ודובדבני וקובץ' מוצגים כאן, בהיעדר השוואה הולמת יותר, כגרסאות ישראליות של מייק מאיירס ודיינה קארווי מ"עולמו של וויין". אלא שהתוצאה, למעט כמה רגעים חביבים, פשוט לא נורא מצחיקה. וזה חבל - כי דובדבני וקובץ' (שכתבו וכיכבו בסדרה שנקראה על שמם ושודרה משך שתי עונות בקשת), הם בעלי נוכחות סימפטית ביותר: קובץ' הוא המבוגר האחראי (הכל יחסי) בין השניים ודובדבני הוא הרוחני במלעיל, ורק החומר (הכתוב, הכתוב) שברשותם אינו הכי טוב.  

   

  אגב כך, ראוי היה שידו של עורך מעורב יותר תסלק החוצה סצינות מיותרות ובלתי מצחיקות בעליל כמו זו שבה נדרש הפקח להתנצל בפני חתול שמחזיק צחי גראד (בהופעת אורח). הסרט גם היה יוצא נשכר מפואנטה פחות דידקטית מאשר זו שממתינה בסופו.

   

  מאז ימי "הגששים", לא השכיל הקולנוע הישראלי לנצל כהלכה את הצמדים והשלישיות הקומיות של בימות הבידור. "מה כבר יכול לקרות?!", על כן, יכול לשמש ספתח. קובץ' ודובדבני (מעולם לא הרגשתי אי נוחות כזו בכתיבת שמו של מושא ביקורת) בהחלט ראויים לסרט נוסף בכיכובם, אבל הפעם כזה שגם יוציא מהקהל את התגובה הקרויה "צחוק".

   

  "מה כבר יכול לקרות?!" (ישראל) - במאי: אופיר לובל, שחקנים: אילן קובץ', ליאור דובדבני, רמי הויברגר, עפר שכטר, גורי אלפי. אורך הסרט: 87 דקות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קובץ' ודובדבני ב"מה כבר יכול לקרות?!"
  לאתר ההטבות
  מומלצים