שתף קטע נבחר

הרב דרוקמן: "מהלך של הפקרות". הרב סתיו: "לא השאירו לנו ברירה"

הרב דוד סתיו הנמנה על מקימי רשת "גיור כהלכה" האלטרנטיבית לרבנות, טוען כי לא השאירו להם ברירה: "מה שמתרחש היום לגנד עינינו זה אסון רוחני". אבל הרב חיים דרוקמן, ראש מערך הגיור לשעבר - סבור שחבריו הרבנים מובילים לאסון: "זו פגיעה קשה בכל מה שקשור לחיי התורה בארץ"

 

 

פרישת רבנים בכירים בציונות הדתית, להקמת רשת בתי דין אלטרנטיביים לגיור – מטלטלת את העולם הדתי, אך לא רק. "לא השאירו לנו ברירה", אומר ל-ynet הרב הרב דוד סתיו, רבה של שהם ויו"ר רבני "צהר", הנמנה על מקימי "גיור כהלכה". אלא שהרב חיים דרוקמן, ראש מערך הגיור לשעבר, טוען כי מדובר בלא פחות מ"מהלך של הפקרות".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

רשת בתי דין אלטרנטיביים היא, למעשה, הצבעת אי-אמון גורפת ברבנות הראשית מצד בכירים ברבני הציונות הדתית. בין החתומים על המהלך - ראשי ישיבות ורבני ערים דוגמת הרב פרופ' נחום אליעזר רבינוביץ', ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים ומי שעומד בראש בתיה"ד האלטרנטיביים; רבה של אפרת, שלמה ריסקין ואחרים.

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 

"בכנסת הקודמת נעשו ניסיונות רבים כדי לשנות את המציאות", מסביר הרב סתיו את המהלך. "היינו על סף חוק. על פי הפצרתם של כמה מרבני הציונות הדתית, עשיתי כל מאמץ כדי לבטל את החקיקה - תוך קבלת התחייבות מפורשת שברגע שהממשלה תחליט - זה יבוצע.

 

"בפועל, רפורמת הגיור של הממשלה מוסמסה בעקבות ההסכמים הקואליציוניים עם המפלגות החרדיות. אנחנו חושבים שמה שמתרחש לנגד עינינו זה אסון רוחני, כאשר עשרות-אלפי ילדים - בנים למשפחות מעורבות - יכולים התגייר הלכתית, אך לא עושים זאת. הם הולכים לצבא ולאוניברסיטה, פוגשים ישראלים אחרים, מתחתני איתם - וההתבוללות גוברת".

 

הרב דרוקמן: "זו פגיעה קשה בכל הקשור לחיי התורה"

אלא שלא כולם בציונות הדתית נוהרים אחרי היוזמה. הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת "אור עציון" ומי שכיהן כראש מערך הגיור – מתנגד לה עקרונית, מכנה את הקמת בתי הדין "מהלך של הפקרות", ומזהיר מפני תקדים שיפורר את מערך הגיור האורתודוכסי בישראל.

 

"הפרטת הגיור היא פגיעה קשה בכל מה שקשור לחיי התורה בארץ", הוא אומר. "עכשיו קם בית דין שתורתו ויראתו היא של רבנים אמיתיים, ואין לי ספק בכלל – אבל מחר יקום בית דין רפורמי. אני מתנגד עקרונית להפרטת כל מה שקשור לענייני יהדות, מהרבנות הראשית".

 

הרב דרוקמן מבהיר כי "גם אם אני לא מרוצה, וגם אם יש לי בעיה – מה אני יכול לעשות? קיבלתי עלי את הרבנות הראשית, כי אני חושב שזה עדיף על הפקרות שבה 'איש הישר בעיניו יעשה' בענייני תורה והלכה".

 

הרב סתיו תוהה בתגובה: "מה עדיף? האם עדיף המצב שבו יש היום קרוב למאה-אלף ילדים בין הגילאים 0-18 שלא מקבלים מענה, ומתבוללים בתוך החברה הישראלית – או לשמור על כבודה של הרבנות הראשית?"

 

"לנו אין עניין לא למרוד, ולא לעשות משהו בנפרד", מדגיש הרב סתיו. "אבל כשראינו שכלתה עלינו הרעה, והפוליטיקה השתלטה על המערכת הזו - חשבנו שנכון להציג מענה יהודי הלכתי לאותן אלפי משפחות שחפצות בזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי זליגר
"מתרחש לעינינו אסון רוחני". הרב דוד סתיו
צילום: יוסי זליגר
צילום: אילן מרסיאנו
אסור להיפרד מהרבנות. הרב חיים דרוקמן
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים