שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נפצע קשה כשהרים משקולות במכון כושר - תובע 2.5 מיליון ש'

  בכתב התביעה שהגיש בן 43, מצוין כי לאחר הפציעה הוא סובל ממגבלה משמעותית בתנועות עמוד השדרה ומעקמת, ונאלץ להשתמש בחיתולים. מכון הכושר "זאוס" בתגובה: "התובע היה מתאמן ותיק, מיומן ובעל ניסיון שהיה מודע לכל כללי הבטיחות של השימוש במכשיר"

  בן 43 נפצע בגבו במהלך הרמת משקולות במכון הכושר - עכשיו הוא תובע. שרון בן ה-34 (השם המלא שמור במערכת) מרמת-גן, נהג להתאמן כמה פעמים בשבוע במכון הכושר "זאוס" בעיר.

   

  לפני חמש שנים, התאמן התובע בהרמת משקולות, במשקל 150 ק"ג על אחד ממכשיר המכון. במהלך הרמת המשקולות הוא עלה על מדרגת פלסטיק וירד ממנה, לסירוגין.

   

  כך עשה גם פעמים רבות בעבר, אלא שהפעם, מדרגת הפלסטיק לא עמדה בעומס, ונשברה תחתיו בפתאומיות. בעקבות זאת הוא נפל על הרצפה והמשקולות נפלו על גבו.

   

  בעקבות התמוטטותו פונה שרון באמבולנס לבית החולים איכילוב. שם אובחנו אצלו שברים בחלק מחוליות עמוד השדרה והוא עבר ניתוח בהרדמה מלאה לטיפול בשברים. ביום שחרורו אושפז בבית-החולים תל השומר במחלקה לשיקום נוירולוגי. כעבור מספר שבועות שוחרר משם עם המלצה להמשך מעקב וטיפול.

   

  קראו עוד

  3 התנאים שיקבעו שהייתה רשלנות רפואית

  רשלנות רפואית: הטופס הכי חשוב שחייבים לבקש

   

  נקבעה נכות לצמיתות של 78%

  בתביעה שהגיש לאחרונה עו"ד פייל, בשמו של שרון נגד מכון הכושר, נטען כי המכון "התעלם מקיומו של המפגע במתקן והנהיג שיטת אימון מסוכנת". עוד נטען, "שהמכון לא הזהיר את המתאמנים מפני המכשולים והסיכונים הקיימים ולא דאג להדריכם על מתקני המכון".

   

  חרף חלוף הזמן, המשיך שרון להתלונן לרופאיו על פגיעה בתפקוד ועל כאבים זמן רב לאחר התאונה. בין השאר התלונן שרון על ירידה בתחושה בפלג הגוף התחתון, קשיים במתן שתן המלווה בכאבים וירידה בתפקוד המיני.

   

  ד"ר ציון זיבלי, מומחה לנוירוכירורגיה, שבדק את התובע במסגרת חוות דעת מטעם התביעה מצא כי שרון סובל, בין השאר, מהגבלה משמעותית בתנועות עמוד השדרה ומעקמת.

   

  עוד קבע המומחה, כי בעקבות התאונה שרון סובל מהפרעה תחושתית באזור הישבן, ומהפרעה קשה בשליטה בסוגרים, המצריכה שימוש בחיתולים. המוסד לביטוח לאומי קבע לשרון נכות צמיתה בשיעור של 78%.

   

  בכתב התביעה נטען, כי התובע איבד לחלוטין את כושר עבודתו למשך שמונת החודשים שלאחר התאונה. בנוסף נדרש לשאת בהוצאות כלכליות כבדות תוך שהוא נזקק לעזרת יום יומית על מנת לתפקד בשגרה. שרון הגיש תביעה על סף המקסימום שמתיר החוק – 2.5 מיליון שקלים. התביעה הוגשה ונדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

   

  ממכון הכושר זאוס נמסר

  בתגובה: "מועדון הספורט זאוס ספורט מתנהל על פי כל הנהלים, התקנים והוראות החוק הרלוונטיים. מועדון זאוס ספורט אינו נושא באחריות לנזקיו של התובע, אשר אירעו אך ורק כתוצאה מחוסר זהירותו ומהפרתו את כללי הבטיחות וההנחיות שנמסרו לו על ידי זאוס ספורט.

   

  "התובע היה מתאמן ותיק, מיומן ובעל ניסיון אשר התאמן על המכשיר פעמים רבות בעבר וידע כיצד יש לבצע את התרגילים בו והיה מודע לכל כללי הבטיחות של השימוש במכשיר.

   

  "לא היה כל פגם וכל תקלה במכשיר אשר הינו בטוח לחלוטין לשימוש בשימוש נכון ועל פי כללי הבטיחות שהיו ידועים לתובע היטב. בכל מקרה התיק מתנהל בבית המשפט אשר יכריע בכל טענות הצדדים".

   

  צפו בדיון על רשלנות רפואית

   

   

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  נפצע במהלך הרמת המשקולות בחדר הכושר
  צילום: shutterstock
  צילום: שי שקולניק
  עו"ד דוד פייל
  צילום: שי שקולניק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים