שתף קטע נבחר

בלגן בדואר ישראל: סלולרי נעלם ודרכון מעוכב

למרות מאמצים רבים לייעול, הדרך לשיפור השירות בדואר עדיין ארוכה. צרכנים מספרים על חבילות של מוצרים שאובדות בדואר, מכתב מחיפה ש-3 שבועות מתעכב בסניף בדרך לארגנטינה, חבילות שמגיעות לסניף הלא נכון, תיבות שלא מרוקנות וסניפים שהדואר לא מגיע אליהם בזמן או שסובלים מעומס רב. הדואר: "נקיים בדיקה מעמיקה"

הרפורמה בדואר יצאה לדרך. נעשים מאמצים כנים לשיפור השירות: הארכת שעות העבודה בסניפים וקביעת תור בסמס - ועדיין התלונות ממשיכות לזרום. בדואר מוסרים שיש כבר שיפור אבל ייעול לא בא בקלות, בטח לא כשמחלקים 2 מיליון דברי דואר ביום. בכל זאת, ללקוח שהזמין או מחכה לחבילה מחו"ל זו לא נחמה ואף לא חצי נחמה. הנה כמה מהתלונות שהגיעו לאחרונה ל-ynet.

 

יש לכם תלונה על הדואר או על כל חברה אחרת? כיתבו לנו >>

 


חבילות זרוקות מחוץ לסניף דואר ()
חבילות זרוקות מחוץ לסניף דואר
  

מכשיר סלולר שנעלם

במהלך חודש יוני, רועי וטל הזמינו מכשיר סלולר מחו"ל עבור טל ב-600 שקל. המכשיר הגיע ארצה ב-28 ביוני, אך רק ב-27 ביולי החבילה עזבה את המכס, ככל הנראה בשל ענייני מיסוי וריבוי חבילות. יחד עם זאת, עד עצם הרגע הזה טל לא קיבלה את הסלולרי שלה.

 

"אנחנו גרים באשדוד והסתבר לי, אחרי בירור, ששלחו אותו לאשקלון, לרחוב בעל אותו שם", סיפר רועי בשיחה עם ynet. "ביקשתי ללכת להביא את החבילה משם, אבל כיוון שהגיעה לאשקלון – לא קיבלנו הודעה על חבילה ואף אחד לא ייתן לי אותה בלי הפתק הזה שנותנים לדואר. ערכתי שיחת ועידה עם שני הסניפים ונאמר לי שהחבילה תישלח לסניף אשדוד.

 

"אתמול נאמר לי שהטלפון כנראה נגנב ונעלם. אין סיבה שייעלם, כי זה נמצא בדואר. 'נסה לקבל זיכוי באתר שקיבלת ממנו', אמרו לי. יתכן שעובד דואר, או שליח, גנב לנו את החבילה והם לא עוזרים. בפניות הציבור אמרה לי נציגה בתשובה למדוע לא חזרו אלי: 'הייתי בחופש'".

 

הדרכון של הבן מתעכב ומתעכב

אחמד כתב לנו תלונה על דרכון שלא הגיע: "סוד גלוי הוא כי שירות הדואר פועל בעצלתיים וכאשר דברי הדואר מגיעים לעיתים תכופות באיחור של ימים רבים ואף שבועות, אין מדובר במקרים בודדים אלא בתופעה המצריכה טיפול. הנה עוד מקרה שקרה לי: "ב-23 ביולי, פניתי ללשכת רשות האוכלוסין להנפקת דרכון על מנת לצאת לחופשה לחו"ל במהלך חודש אוגוסט. הדרכון נשלח אלי בדואר רשום ב-28 ביולי. ב-29 ביולי, התקשרתי לדואר ישראל כדי לברר מתי מגיע הדרכון.

 

"מדי יום ניהלתי מעקב שוטף אודות המכתב שאני אמור לקבל דרך אתר האינטרנט של הדואר. עברו יותר מ-6 ימי עסקים והדרכון עדיין נמצא במיון הארצי בתל אביב.

 

"במשך 4 ימים אני מתקשר לפניות הציבור של הדואר ולאחר המתנה של יותר 10 דקות עונה לי פקיד, אבל כל פקיד עונה לי משהו אחר. פעם אומרים לי שזה נמצא במיון הארצי בתל אביב, פעם אומרים לי שזה יצא מהמיון המרכזי של תל אביב וזה ממתין בסניף אבל לא עודכן במערכת.

 

"ב-4 באוגוסט, קרסו המערכות בדואר ישראל ולא היה ניתן לעקוב אחרי משלוחים או לכנס לאתר .

עד היום אני לא יודע מה עלה בגורל הדרכון שלי.

 

פניתי בכתב למנכ"ל חברת הדואר בתלונה על העיכוב - שעד היום לא קיבלתי את תגובתו (צירף העתק מהמכתב מ.ק) שלחתי שורה של מכתבים לפניות הציבור ולמודיעין כדי שיעשו בירור, אבל כמובן שום דבר לא נעשה".

 

עדכון: אחרי יותר מ-3 שבועות של בירורים, קיבל אחמד את הדרכון של בנו. לטענתו דחה את הטיסה בשל האיחור בהגעה.

 

איה הדרכון? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
איה הדרכון?(צילום: shutterstock)

  

תעלומת השק הנעלם

יאיר תושב חיפה מתלונן: "הזמנתי לפני כחודש וחצי מוצר מאתר ידוע בבריטניה (bookdepository). המוצר הגיע לארץ בדואר רגיל וקיבלתי הודעה על דבר דואר רשום כדי להגיע לסניף הדואר בנווה שאנן ולאסוף אותו. פקדתי את הסניף שלוש פעמים, מאז, כשבכל פעם מודיעים לי הפקידים כי השק הכולל את החבילה לא הגיע, ואינם יודעים היכן הוא. כנראה שמבחינת הדואר, זה דבר קביל ששק דואר המכיל עשרות חבילות יאבד או יגנב".

  

ליאור טוען שהודעה על דבר דואר שהגיע לסניף שיכון המזרח בראשל"צ, הגיעה לידי בת זוגו הדס ב-29 ביולי. "החבילה הייתה אמורה לעבור לסניף הרצל 30 ראשון לציון כי יש לזוגתי שירות 'עקוב אחריי', לתיבת דואר בסניף הרצל", כך לטענתו. "אז איך ייתכן שחבילה שהגיע לפני שבוע עדיין תקועה בסניף ואף אחד שם לא טורח לעזור לי עד שלא מקבלים פתק? הפתק המורה על הגעת החבילה לסניף הרצל, אמור להישלח לתיבת הדואר בסניף הרצל והוא לא נשלח".

 (צילום: דלית שחם, מישל דור) (צילום: דלית שחם, מישל דור)
(צילום: דלית שחם, מישל דור)

  

המכתב לארגנטינה עדיין בחיפה

חווה טוענת שלפני 3 שבועות שלחה דבר דואר רשום (שהכיל אישורים חשובים מהשגרירות) לאחותה שבארגנטינה. "אני בודקת כל יום אם המכתב יצא מהארץ, אך לדאבוני הוא עדיין נמצא בסניף בחיפה. אני ממש כועסת, בזבזתי חצי יום בשגרירות להוצאת מסמכים חשובים והם לא מגיעים ליעדם", סיפרה.

 

טרטור בין סניפים

לאריסה מנס ציונה טוענת כי "ההודעות על דואר רשום מגיעות באיחור עצום. במקרה הפרטי שלי פעם לא מצאו את החבילה למרות שעל פי כל הנתונים - היא קיימת", כתבה ל-ynet. "פעם אחרת קיבלתי התראה בטלפון על החזרת דבר דואר רשום, לאחר שהמתין לי חודש ימים רק שאני לא ידעתי זאת.

 

"פעם נוספת, שוב פעם דבר דואר לא נמצא בסניף שצויין בהודעה. עקב כך, שלחו אותי לסניף מרכזי באזורי. שם לאחר המתנה של 40 דקות ננזפתי קשות. 'מה את לא רואה מה כתוב?!', נזפה בי הפקידה. הסברתי לה שכך נאמר לי בתחנת השכונתית. הפקידה התקשרה והם בתשובה אמרו ש'לא יתכן שאמרנו לה לפנות אליכם'. איסוף דבר דואר הפך להיות עול על ציבור הצרכנים".

 

בעיית דואר בפרדס חנה, טמרה ותיבה שלא רוקנה בת"א

עידן סיפר ל-ynet: "דואר ישראל לא מחלק דואר בפרדס חנה מעל ל-4 שבועות", כך לטענתו. "לאחרונה, עמוד הפייסבוק של דואר ישראל מתמלא באנשים שהבינו זאת ומלינים על כך אך ללא מענה. בסניף טוענים שאין דואר. לא מגיע דואר. אליי לא הגיעו אישור מילואים וכן חשבונות שכבר שילמתי באינטרנט. בסניף אמרו לי שהדוור מחלק אבל אין דואר. בפעם אחרת אמרו לי: אין מספיק דוורים".

 

אימאן כתב ל-ynet שעובד הדואר בטמרה יצא לפנסיה אז "המכתבים לא מגיעים בכלל. זה החודש השני שלא הגיע אלי חשבון החשמל, מה לעשות? למי לפנות"?

 

עופר סיפר ל-ynet שבבניין שלו ברחוב גורדון בת"א לא מקבלים דואר "כבר מעל לחודש", כך לטענתו. "הנושא 'בטיפול' כבר זמן רב, ולא נראה שמשהו קורה עם זה. בינתיים, אני לא מקבל טפסים מהבנק וכן לא מקבל שובר תשלום מס רכישה מרשות המסים, מה שגורר קנסות", סיפר.

 

קיבלנו תלונה גם על אי ריקון תיבת דואר ברחוב דיסנצ'יק 9 שיכון דן תל אביב. התיבות אמורות להיות מרוקנות מדי יום "תיבת הדואר ברחוב גדושה עד פתח התיבה-המצב כך למעלה משבוע. המשמעות שבתחתית התיבה נמצאים מכתבים שלנו המיועדים לספקים ולקוחות מלפני 10 ימים".

 

טענה: בעיות גם בסניף בני ברק וכפר יונה

מאיה סיפרה ל-ynet: "אני גרה ברחוב בן גוריון בבני ברק. בחודשים האחרונים זה מרגיש כאילו אני גרה בעיירת ספר בקצה העולם. הדואר מגיע אחת למספר שבועות. אני מחכה לדברי דואר לפעמים כמעט חודש אחרי שכבר נשלחו על ידי השולח זו פשוט שערוריה".

 

עוד נטען על-ידי תושב העיר כי בסניף בבן גוריון יש 6 עמדות אך רק שתיים מהן מאויישות, כך לטענתו.

 

רענן טוען שבכפר יונה עיר בת כ-22 אלף תושבים, קיים סניף דואר אחד קטן וצפוף. "התורים בלתי נסבלים והשירות איטי וגרוע", כתב ל-ynet. "רק כדי לקבל דואר רשום צריך לחכות בתור ענק ולפעמים אין אפילו מקום לשבת בפנים במזגן. וחלק מהאנשים נאלצים לחכות בחוץ, בחום או בקור. ממש קטסטרופה ושום תלונה לא עוזרת".

 

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים בפני הלקוחות על המקרים, נקיים בדיקה מעמיקה של כל אחד מהם. יצוין כי החברה עוברת בימים אלו שינוי משמעותי הן בשירות הניתן ללקוחות, והן משדרגת את המערכות התפעוליות, כך שהעברת הדואר תהיה יעילה ומהירה יותר.

 

"בתחילת יישום התוכנית, אכן היו עיכובים בחלוקת הדואר, אך מדי יום עם הוספת השירותים החדשים, מיון אוטומטי מורחב יותר של דברי הדואר, הכנסת אמצעי שינוע ועוד, אנו עדים לתחילתו של שינוי. ככל שיתקדם יישום התוכנית, הציבור כולו ירגיש בשינויים בשירותי הדואר".


פורסם לראשונה 16/08/2015 20:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים