שתף קטע נבחר

האפליקציה הישראלית שתגרום לכם להפסיק לעשן

אפליקציה חדשה תעקוב אחרי הרגלי העישון שלכם, תנתח אותם, תראה לכם כמה כסף אתם מפסידים כתוצאה מכך וכמה זמן תחיו פחות כתוצאה מכך. במקביל, היא תשדר לפייסבוק את ההתקדמות החיובית שלך בדרך לגמילה

רוצים להפסיק לעשן, אבל חסרה לכם מוטיבציה? אפליקציית סמוקביט של חברת סומטיקס הישראלית מציעה פתרון להפחתת עישון בתהליך הדרגתי, דרך זיהוי מקורות ההנעה של כל מעשן.

 

קראו עוד על נזקי העישון:

מפתיע: מה הקשר בין עישון לשינה שלכם? צפו

הדו"ח השנתי: 8,000 ישראלים מתים מדי שנה מעישון

מרגיע או גורם ללחץ: איך העישון משפיע עליכם?

 

האפליקציה מסתמכת על צמיד עם טכנולוגיה האפשרת לו לעקוב אחר תנועות גופנו ולזהות מתי היד מורמת לעבר הפה בתנועות עישון. דרך המעקב, האפליקציה מזהה את הרגלי העישון שלנו ומראה לנו את משמעויות העישון מבחינת אובדן זמן, עלות וכו'.

 

צפו בהסבר על האפליקציה:

 

"אנשים לא באמת יודעים כמה הם מעשנים. הם טועים בסביבות 30 אחוז בכמה הם חושבים שהם מעשנים לעומת מה שקורה בפועל", מפתיע ערן אופיר, מנכ"ל ושותף בחברת סומטיקס, "לפי איגוד הבריאות העולמי, 50 אחוז מהמעשנים היומיים בעולם, מנסים להפסיק לעשן שמונה עד עשר פעמים - ונכשלים. כלומר כל שיטות הפסקת העישון בעולם מביאות לארבעה אחוז בלבד של הפסקת עישון. ואנחנו מנסים לעזור בזה".
 

מטרת האפליקציה היא לגרום להפסקת עישון הדרגתית והיא מבוססת על התיאוריה ההתנהגותית. לדברי אופיר, האפליקציה משתמשת בארבעה סוגי תמריצים: רגשי, שכלי, חברתי וכספי. התמריצים מותאמים לכל משתמש במינונים הנכונים בדיוק עבורו.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
רוב המעשנים חושבים שהם מעשנים פחות ממה שקורה בפועל
צילום: Shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים