שתף קטע נבחר

צפו: תרם את כל מתנות בר המצווה - להצלת חיים

"אופנולנס" שעליו חקוקים שמות 64 חללי "צוק איתן": זו המתנה שקנה ג'רארד גן, נער יהודי מניו-ג'רזי, בכל מתנות בר המצווה שקיבל, בסך 32 אלף דולרים - ל"איחוד הצלה". השבוע הגיע עם בני משפחתו וחבריהם מקהילת "בני ישורון" הרפורמית, כדי לחנוך את האופנולנס בירושלים

 

 

מיד עם סיום הטקס המפואר שנערך לג'רארד גן בניו-ג'רזי, ניגש הנער הנרגש להוריו, והודיע להם במפתיע כי את המתנות הרבות שקיבל, הוא מעוניין לתרום לצורך רכישת "אופנולנס" – אופנוע-אמבולנס מציל חיים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

ההורים הנרגשים לא היססו לרגע, והשבוע – שמונה חודשים אחרי בר המצווה – הם חגגו שוב, הפעם בירושלים, בטקס מרגש בהשתתפות המשפחה ועשרות מהחברים בקהילת "בני ישורון", שהגיעו בהמוניהם במיוחד כדי לחנוך את ה"אופנולנס" בירושלים, שנתרם לארגון "איחוד הצלה".

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 

ג'רארד מספר כי את הרעיון קיבל המהלך מבצע צוק איתן: "מעולם לא הייתי בישראל" הוא אומר, "והייתה לנו נסיעה מתוכננת, אלא שאז פרצה המלחמה ונשארנו בבית. שמעתי על החיילים שנהרגו, והחלטתי לעשות מעשה. כשהבנתי שיש אפשרות לתרום את הכסף למטרה כזו, זה היה מאוד מגניב בעיניי. אני עושה את זה לזכר 64 החיילים שנפלו במבצע 'צוק איתן' בקיץ שעבר".

 

"השראה עבור כולנו"

ההורים דיוויד ובת' גן, אומרים כי מבחינתם זוהי רק ההתחלה: "שמחנו מאוד על המעשה של ג'רארד, ואנחנו בהחלט נהיה שותפים לעוד מעשי צדקה", הם מציינים. "אנו מצפים גם לקבל בהמשך דיווחים על הפעילות של האופנולנס, כשהוא יוכנס לשימוש ויציל חיים - ומקווים להפיץ את השמועה הלאה, ולגייס אפילו עוד כסף לרכישת ציוד נוסף".

 

 

קהילת "בני ישורון" בניו-ג'רזי, היא מהקהילות הציונות הרפורמיות המשפיעות בארה"ב. מאות מחבריה השתתפו בטקס בר המצווה של גן הצעיר, שוויתר על כל מתנותיו בסך 32 אלף דולרים. "אנחנו מגיעים כל שנה", מספר רב הקהילה, מת'יו גווירץ. "אבל כאשר שמענו על ההחלטה שלו - החלטנו להשתתף ולחגוג את זה גם בארץ".

 

הרבה קארן פרלמן מספרת כי ארגון "הצלה" הוא חלק מהקהילה. "הרעיון שאנשים מכל מני אמונות ודתות עוזרים לאנשים במצוקה, זה מעורר השראה. נהדר שזה מחלחל לדור הבא". לדבריה, "ההורים שותפים להרבה צדקה בארץ, וזה היה טבעי שהוא ימשיך את זה... זאת הייתה השראה עבורו - ועבור כולנו".

 

על האופונולנס נכתבו שמותיהם של 64 חללי "צוק איתן". "חשוב שלא ישכחו אותם", הסביר ג'רארד גן הצעיר. האופנולנס, אגב, נכנס למערך ההצלה מיד עם תום הטקס. "זה מעשה מרגש ולא מובן מאליו בכלל", אמר אלי ביר, נשיא "איחוד הצלה". "אני בטוח שהוא יהווה השראה לרבים נוספים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
פרשת תרומה. ג'רארד גן והאופנולנס
צילום: אלי מנדלבאום
"היה נראה לי מגניב". ג'רארד גן
מומלצים