שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

סקרים: מיליון פלסטינים תומכים בדאעש

העיתונאי חאלד אבו טועמה מתריע על הקצנה הולכת וגוברת בקרב ערביי השטחים ורצועת עזה. בארבעה סקרי דעת קהל שונים, הפלסטינים הביעו תמיכה במדינה האסלאמית, שערוכה לקבל אותם בזרועות פתוחות

"מדי שבוע יש דיווח על פלסטיני שנהרג בלחימה למען דאעש", כך טוען העיתונאי הערבי-ישראלי חאלד אבו טועמה, במאמר חדש באתר של מכון המחקר gatestone בסוף השבוע האחרון. במקביל, על פי דו"ח חדש, כבר למעלה ממאה פלסטינים הצטרפו לדגל השחור.יש לציין כי רובם מרצועת עזה, אך אלף נוספים כבר מתכוננים לצאת למשימה.

 

לדברי אבו טועמה, רצועת עזה שנשלטת על ידי חמאס מאז 2007 היא נקודת התורפה של ההנהגה הפלסטינית. מוקדם יותר השנה הצליח הארגון החדש יחסית לארגן את ההפגנה הפומבית הראשונה שלו בעיר עזה, שם קראו לצבא האסלאם לחסל את ישראל ואת "אויבי האסלאם".

 

 >> עוד באתר ערוץ 20>>

 

על אף שכמות נמוכה של פלסטינים הצטרפו בפועל לפעילות של דאעש, הפופולריות של הארגון גדלה וצוברת תאוצה בשטחים וברצועת עזה. ארבעה סקרי דעת קהל מראים שלפחות מיליון פלסטינים תומכים במדינה האסלאמית.

 

אבו טועמה ציטט פעיל נוצרי, סם בורוס, שהתאכזב מאוד מהתוצאות ואמר כי "מסתבר של-20% מהפלסטינים אין בעיה לגרש את אחיהם הנוצרים, הריסת כנסיות והפיכתן למסגדים. זה בדיוק מה שארגון הטרור האסלאמי עושה באזורים תחת שליטתו". הוא גם הוסיף כי מדובר בהקצנה משמעותית.

 

אך לא רק לנוצרים יש ממה לחשוש, גם לשתי הממשלות הפלסטיניות, חמאס והרשות הפלסטינית, יש סיבה לדאגה. הן על הכוונת של המדינה האסלאמית. בשבועות האחרונים דובר דאעש איים על הרשות ועל חמאס, והאשים אותן ב"שיתוף פעולה" עם "הישות הציונית".

 

העיתונאי החוקר טוען כי הרשות והחמאס יכולות להאשים רק את עצמן בהתגברות כמות הפלסטינים שמצטרפים אל דאעש. שתי הממשלות נותנות להסתה אנטי-מערבית במסגדים ובכלי התקשורת. מנהיגיהן משבחות ותומכות באופן קבוע בפלסטינים שמוציאים לפועל פיגועים נגד ישראלים. כשפלסטינים רואים שפגיעה בישראלים אינה אפשרית, הם בוחרים לעזוב ולסייע לדאעש.

 

"ההנהגה הפלסטינית לא יכולים לחמוק מאחריות על מתן השראה לעשרות פלסטינים שהצטרפו לדאעש. הרטוריקה המתלהמת שלהם וההסתה המתמשכת נגד ישראל והמערב מקצינות את הפלסטינים ומובילה אותם לזרועותיה הפתוחות של המדינה האסלאמית", הוא מסכם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד