שתף קטע נבחר

לא רק בתל אביב: "הטרדות ולחצים שנפתח בשבת"

דור דינה המחזיק בכמה עסקים במתחם "ביג פאשן" באשדוד, מספר על מסע לחצים כבד מצד ההנהלה שדרשה ממנו לפתוח שבעה ימים בשבוע. "אמרתי בתוקף: אני לא פותח בשבת, אז ההנהלה 'חיפשה' אותי בכל מיני מקומות". ביג פאשן: "הבחירה לפתוח נתונה להחלטת בעל העסק"

 

יממה לאחר סערת מתחם "שרונה מרקט" שקנס עסק מפני שלא עבד בשבת – מתברר כי "גינדי החזקות" איננו היחיד שמפעיל לחץ על בעלי העסקים לפתוח בשבת, ול-ynet הגיעו פניות מבעלי עסקים נוספים הנדרשים, לדבריהם, לעבוד בשבת – בניגוד לרצונם.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

דור דינה מחזיק בכמה עסקים במתחם "ביג פאשן" באשדוד, והוא מספר על מסע לחצים כבד מצד ההנהלה, שדרשה ממנו לפתוח את בתי העסק שלו שבעה ימים בשבוע. "לפני כמה חודשים, בפתיחת ה'ביג', קיבלנו שיחות טלפון ומיילים שאנחנו צריכים לפתוח בשבת, וכי המתחם מקדם פעילות בשבת, ומפרסם ברדיו, באינטרנט ובמקומות נוספים שהוא פתוח בשבת", דינה מספר.

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 

אולם לדבריו, "זה לא נגמר במיילים ושיחות טלפון, והפך להטרדות ולחץ מכל כיוון: תפתחו, תפתחו, תפתחו", הוא מעיד. "לא היו איומים, אבל מאוד דרשו, וממש הכריחו שנפתח בשבת".

 

דינה לא נכנע: "אמרתי ל'ביג' בתוקף: אני לא פותח בשבת. ההנהלה 'חיפשה' אותי בכל מיני מקומות. לא אמרו שבגלל שאני סגור בשבת אז ככה וככה, אבל אתה מבין".

 

"אני לא רוצה לעבוד בשבת, כי אני עובד כל השבוע מראשון עד חמישי - 12 שעות ביום, ובימי שישי ומוצאי שבת. לעבוד גם בשבת מהבוקר עד הערב, זה להיות עבד. אין חופש ואין מנוחה".

 

ממרכז הקניות "ביג פאשן" אשדוד מנסר בתגובה: "המתחם אינו מכתיב פתיחה בשבת, ומאפשר לכל שוכר ושוכר להחליט על דרך עבודתו. כ-50% מהעסקים פתוחים בשבת, והבחירה לפתוח נתונה להחלטתו של בעל העסק".

 

אתמול (יום ד') התחוללה סערה בעקבות קנס שהטילה "שרונה מרקט" על זכייני "הנרי'ס" במתחם, לאחר שסירבו לפעול בשבת. בעקבות הסערה הודיעו "גינדי החזקות", בעלי המתחם, כי הקנס יבוטל - אך הבהירו כי יפנו לרשויות המשפטיות הרלוונטיות לצורך בירור הפרת החוזה עימם, שבו לטענתם הסכימו הזכיינים להפעיל את בית הקפה בשבתות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אולפן ynet
דור דינה. לא נכנע
צילום: אולפן ynet
מומלצים