שתף קטע נבחר

הרב אליהו: דרך הטרור היא לא דרכנו

האירועים האחרונים הזכירו לרב שמואל אליהו את אירועי טובא זנגריה: "הסתבר שהבחורים היהודים ישבו במעצר שווא, ושגם מציתים ערבים בטובא זנגריה יודעים לכתוב בעברית. כל מי שעיניו בראשו וקרא את הכתובות שרוססו בדומא, היה צריך להבין שאנשי תג מחיר לא ירססו 'יחי המלך המשיח'. רק מי שלא מבין בניואנסים הדקים של הציבור הדתי, עלול לטעות טעות כזו"

לפני כמה שנים הוצת מסגד בטובא זנגריה, הנמצאת ליד ראש פינה. תוך זמן קצר עצר שירות הביטחון הכללי כמה צעירים יהודים. המעצר הזה היה מתוקשר, הוצאה עליו הודעה לעיתונות, ותמונות של החשודים שוחררו לפרסום. הפנים אומנם טושטשו, אבל הפיאות ניכרו לעין כל.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

מיד החל מצעד גינויים של אנשים שונים שהטיפו לציבור הדתי מוסר. בגינויים לא היה די. נשיא המדינה והרבנים הראשיים דאז טרחו ובאו לטובא זנגריא והתנצלו בשם היהודים שהעזו להצית ולשרוף כמה ספרים שהיו במסגד. אחריהם נהו פוליטיקאים רבים שעמדו בתור לנחם את נכבדי הכפר שישבו זחוחים, וכמובן הטיפו מוסר לכל המנחמים.

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 

כל מי שגר באזור או הכיר את הבחורים העצורים, ידע שמדובר במציאות הזויה. החשודים הם לא אנשים שמציתים מסגדים. יש מסגדים נטושים בערים יהודיות שעומדים על תילם עשרות שנים, ואף אחד לא טורח להשליך לעברם גפרור בוער. זאת פשוט לא הדרך שלנו להצית מסגדים.

 

הסוף ידוע: העצורים ישבו במעצר שווא

באותם ימים התקשר אלי אחד הבכירים במחלקה היהודית של השב"כ, וביקש ממני להרגיע את הרוחות של הצעירים היהודים. אמרתי לו שבתור איש שב"כ הוא אמור לדעת שהרוחות אצל הנוער היהודי רגועות מאוד. חבל שהם עוצרים יהודים במעצרי שווא שכולם פרסומת. אם הוא רוצה למצוא את האשמים, שיחפש אותם במקום הטבעי שלהם, בטובא זנגריה.

 

הוספתי ואמרתי לו שהמעצרים האלה מערערים מאוד את האמון שיש לנו בארגון שלו, שנגרר אחרי פרסומות ופוליטיקה קטנה ושפלה כמו בימים הרעים של רצח רבין והסכמי אוסלו. אמרתי לו שאני מקווה מאוד כי ראשי השב"כ של היום לא חושבים כמו כרמי גילון ויובל דסקין. שאין להם אג'נדה פוליטית שמסנוורת את עיניהם.

 

אמרתי לו כי מותר לשב"כ לחשוב עצמאית ולא פוליטית. הצעתי לו להתחיל לחפש במקומות הנכונים. הוא לא הקשיב, אבל הסוף ידוע. כל הבחורים שוחררו כמעט בלי שנחקרו. אחרי כל ההסתה, הסתבר שהבחורים היהודים ישבו במעצר שווא. מסתבר שגם מציתים ערבים בטובא-זנגריה יודעים לכתוב כתובות בעברית.

 

להבין את הניואנסים של הציבור הדתי

במקרה של כפר דומא לא היה צריך להגיע עד להצתה השנייה בכדי להתחיל לחשוד שמדובר בחיסול חשבונות.

כל מי שעיניו בראשו וקרא את הכתובות שריססו בדומא על הקיר, היה צריך לחשוד שלא מדובר בתג מחיר. אנשי תג מחיר לא ירססו "יחי המלך המשיח". רק מי שלא מבין בניואנסים הדקים של גווני הציבור הדתי, עלול לטעות טעות כזו.

 

זאת לא הפעם הראשונה שמחסלי חשבונות ערבים כותבים כתובות בעברית על מנת להסיט מהם את האש. זו לא הפעם הראשונה שאנשים קטני קומה רוקדים "מה יפית" לפני האויבים שלנו, המגחכים על טיפשותנו. מותר לשב"כ להסיק מסקנות מטעויות העבר ולחשוב באופן הגיוני.

 

אין לנו כל ציפייה מהשמאל הישראלי, שבחר להאשים ולהטיח האשמות קשות בציבור המתנחלים. אבל מנשיא המדינה דווקא יש לנו ציפיות. טוב יעשה הנשיא ריבלין אם ייקח את דבריו בגנות הטרור היהודי חזרה ("עמי בחר בדרך הטרור"). טוב יעשה השר יעלון אם ישחרר את כל העצורים המנהליים היהודים. כמו שזה נראה עכשיו, כולם נעצרו מעצר שווא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זכריא סדה, ארגון "רבנים לזכויות אדם"
לא עבודה של אנשי "תג מחיר"
זכריא סדה, ארגון "רבנים לזכויות אדם"
צילום: עמנואל מימון
הרב שמואל אליהו
צילום: עמנואל מימון
מומלצים