שתף קטע נבחר

NOTE 5: משדרג ומשנמך

מבחינת ביצועים נוט 5 הוא אחד המכשירים הטובים בשוק אם לא הטוב בהם והוא היחיד שמציע לכם עט ושידור ישיר ליוטיוב. הוא גם מעוצב יפה ומצלם טוב. מצד שני, הוא מחסיר פונקציונליות מקודמיו עבור המשתמשים הרציניים. סקירה

בסופו של דבר נוט 5 הוא המשך של קודמיו: מכשיר עבודה מצוין, איכותי ועם עט סטיילוס. זו גם החבילה היקרה בשוק. 3,800 שקל לערך יתנו לכם בנוסף לעט שילוב פיצ'רים שאין בשום מקום אחר. מצד שני יש לו גם חסרונות, בייחוד ביחס לקודמו NOTE 4. לפני הכל: הם שניהם טובים.

 

 

נתחיל במה שהמכשיר הזה עושה הכי טוב. ביחס לקודמיו, וגם ביחס לסמסונג, לשוק ואידיאל היופי: הוא מעוצב ונראה ממש טוב.

 

גדול זה יפה

זה קשור גם לכך שהשוק השתנה: בזמן שחלף מאז המכשיר הראשון שיצא ב-2011, בממוצע כל הטלפונים גדלו, ונוט 5 כבר לא כזה עצום. לשם השוואה הוא ארוך ב-4 ס"מ מ-LGG4 וקצר במקצת מאייפון 6 פלוס. הוא מנצל את השטח יותר טוב משני המכשירים למעלה באמצעות הצגת שוליים צרים ומשיג 5.7 אינץ' של מסך מוקף 15.3 ס"מ אורך ו- 7.6 ס"מ רוחב ברזל. כ-75%. למרות שהוא גדול ושוקל 170 גרם, נוח להחזיק אותו, שכן המבנה הזוויתי שלו מותאם לאחיזה ועוביו רק 7.6 מ"מ.

 

מכשיר חטוב.  (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מכשיר חטוב. (צילום: ירון ברנר)

 

למכשירי סמסונג יש מראה מאוד מזוהה של פינות מעוגלות. והפרשנות לזה בנוט 5 מאוד יפה לטעמי: מבנה אחוד וחלק, מתכתי מאורך, בקווים זורמים. יחד עם איכות ההרכבה הגבוהה זה מקנה לו מראה מכובד. הדגם שהגיע אלינו כסוף (יש גם בשחור).

 

סמסונג הנדסו את המראה המרשים של הנוט בהשוואה לדגם הקודם באמצעות מהפך משמעותי: הם החליפו את גב המכשיר שניתן לפירוק בגב מתכתי סגור. כך המכשיר דק יותר מקודמו בכמעט מילימטר, וזה נראה חדיש, נוח לאחיזה ואולי עמיד יותר, אבל יש לכך מחיר: אי אפשר להחליף סוללה, היא חלשה יותר והזיכרון אינו ניתן להרחבה ועומד על 32 או 64 גיגהבייט (בארץ כרגע רק 32 גיגה). במכשיר שאמור להיות חיית עבודה והוא אכן כזה בהרבה אספקטים, זה מינוס. לכך נוסיף גם את ההורדה של משדר האינפרא אדום לשליטה בטלוויזיות, מזגנים וכו'. כלומר: זה מכשיר שלצד עיצוב מדהים - מחסיר פונקציונליות מקודמו.

 

דקיק. זוויתי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
דקיק. זוויתי(צילום: ירון ברנר)

 

עוד דברים: כמו במכשיר הקודם המצלמה בולטת החוצה מעט - ועשויה להתחכך בשולחן ןלא פשוט למצוא קייס הגנה שמתאים לכם.

 

בכפתורים, בחירות טובות: ווליום בצדדים, הדלקה בצד, כפתור בית שמן ומובחן בתחתית המסך לצד שני כפתורים וירטואליים - חזרה ומשימות.

 

בדופן התחתונה: החריץ של עט הסטיילוס, הג'ק של האוזניות והרמקול.

הרמקול חלש מדי לטעמי ואין לו נוכחות אולם בניגוד למכשיר הקודם הוא אינו מאחור כך שאפשר להניח אותו על השולחן כשצופים. האוזניות מושקעות, רמה מעל המקובל בשוק - לא טובות ונוחות כמו אלו של האייפון.

 

כרגיל סוס עבודה

בנוגע לביצועים המכשיר הזה הוא אחד החזקים בשוק. על הנייר, מעבד מרובע ליבות ו-4 גיגה זכרון עבודה, בפועל - טיסה וריבוי משימות ללא בעיה. במבחנים הוא משיג את התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

המכשיר מריץ אנדרואיד 5.1 עליו ממשק טאץ' וויז של סמסונג. לא הצלחתי להחליט אם יותר שיפרו אותו או שזה אני שהתרגלתי, אבל הוא נוח לי לעבודה.

 

 

מנהל חכם.  ()
מנהל חכם.

 

על המכשיר אפליקצייה מוצלחת לניקוי קבצים מיותרים וזכרון העבודה, סגירת אפליקציות וקיצור דרך לאופציית ניצול חשמל. 

חיישן האצבע לפתיחה, במידה וסרקנו מספיק אצבעות בזוויות שונות, עובד די חלק.

 

איך נראה

גם למסך מגיעות מחמאות. על הנייר הוא משפר את המסך הקודם במעט, ומול העיניים הוא מראה צבעים חדים, עמוקים ותאורה חזקה. הקריאה בשמש חזקה וישירה מעולם לא הייתה נוחה יותר. נתונים יבשים: 518 פיקסלים לאינץ' לערך, 1440 על 2560. 5.7 אינץ' מדהימים.

 

מסמנים על המסך.  (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מסמנים על המסך. (צילום: ירון ברנר)

 

עטגייט

ודאי שמעתם על עניין הסטיילוס של הנוט 5. אם לא, אז שימו לב: אסור להכניס אותו הפוך למכשיר. אם תעשו את זה אז המנגנון יישבר ותצטרכו לקחת אותו לתיקון. זה כשל עיצובי מכיוון שזה כן דבר שעשוי לקרות - להחזיר את העט פנימה הפוך.

 

במידה ולא עשינו דבר שכזה, מדובר בתוספת חביבה עד מעניינת, לבטח מיוחדת, עשויה להיות מועילה עבור שימושים שונים.

 

למשל, אם ברצוני לסמן על דף אינטרנט ולשלוח:

אני שולף את העט הקפיצית,

נפתחות אוטומטית כמה אופציות,

אני מסמן כתיבה על המסך

כותב על המסך

ומשתף.

 

זה תהליך של פחות מדקה. עוד שימוש: סימון על תמונה - נניח מידות או מיקומים של מדפים. בסמסונג הוסיפו אופציה לכתוב על מסך כבוי - נניח תזכורת.

 

לא זוכרת איך מדליקים את זה.  (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
לא זוכרת איך מדליקים את זה. (צילום: ירון ברנר)

 

יפה עשו בסמסונג שהוסיפו פיצ'ר שמודיע לך ששכחת את הסטיילוס במידה והתרחקת עם המכשיר, שתחזור ותיקח. יופי הנה הוא. רק שמרוב התלהבות לא תדחוף הפוך, כן?

 

הסוללה

במכשיר חדש סוללת ה-3000 של המכשיר מחזיקה יותר מיום עבודה די אינטנסיבי. אין לדעת איך זה יהיה אחרי שנה או שנתיים. שוב - חבל שאי אפשר להחליף סוללה. הטענה: מכשיר הגיע מאפס סוללה ל- 50% ב-43 דקות.  למכשיר טעינה מהירה במידה ומשתמשים במטען המקורי, הוא מודיע כמה זמן נשאר ל-100%.

 

פוטו חתונה אנחנו באים

בנוגע לצילום - ל- 5 NOTE יש את אחת המצלמות הטובות שנתקלתי בהן במגבלות האופטיקה הסלולרית. הנתונים היבשים: 16 מגה פיקסל אחורית, 5 מגה פיקסל סלפי. ניתן  לצלם ב-4K, יש לה ייצוב תמונה, ופוקוס אוטומטי.

 

זה לא רק זה, אלא גם פונקציונליות: אופציות אוטומטיות יחד עם אפשרויות מקצועיות כמו שליטה בצמצם, בהירות ורגישות. זאת בנוסף למיקרופונים איכותיים.

 

לשיפור התוצאות ניתן להשתמש למשל במצב "מעורר תיאבון" לצילום אוכל - והצבעים יודגשו.

 

סלמון.  ()
סלמון.

בית. ()
בית.

 

בנוסף, ישנן גם אופציות מעניינות על הקו שבין גימיק ליעילות. בצד הגימיקי: תמונות וירטואליות אינטראקטיביות, בהן ניתן להחליף פוקוס לאחר הצילום. אפשר גם לצלם תוך שאתם מסתובבים במקום והמכשיר ייצור סרטון או תמונה אינטרקטיבית של כחצי מעגל. את התוצאה תוכלו לייצא כסרטון.

 

המון אופציות.  ()
המון אופציות.

 

חי: אני

אופציית השידור החי ביוטיוב היא תוספת נאה ואקסלוסיבית בינתיים למכשיר הזה ו-s6 . סביר להניח שנראה אותה בעוד מכשירים שמריצים אנדרואיד בקרוב. כדי להפעיל, פשוט בחרו את השידור החי, לחצו על המצלמה ושתפו עם מי שאתם רוצים את הלינק לשידור החי שלכם ביוטיוב.

 

ניתן לסמס לפני לעד 20 איש שיקבלו מסרון אוטומטי בתחילת השידור (לא ברור למה רק מסרונים). אחרי ההתחלה אפשר פשוט לשתף לינק. השידור הוא בדיליי של 30 שניות ונשמר אוטומטית בערוץ שלכם ביוטיוב.

 

ויש גם קולאז' וידאו - צלמו 4 סרטונים של 6 שניות ליצירת וידאו אחד עם ארבעה ריבועים: תוך 6 שניות יצרתי וידאו חמוד:

 

 

אובר קיל

קשה לי להבחין בהבדל בין 4k ל-hd וגם אין עדיין היכן כל כך לצפות בסטנדרט הזה. בכל מקרה הווידאו באיכות גבוהה. בנוסף אהבתי את מצב ההילוך האיטי: מאוד נוח. כאן לדוגמה זו ברירת המחדל, כולל ההאטה באמצע.

 

 
 
הסלפים.  ()
הסלפים.
 
 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים