שתף קטע נבחר

לראות ולא להאמין: "דורשים מאתנו ללמוד באתר בנייה"

גרם מדרגות ללא מעקה, פיגומים, צינורות וחוטי חשמל חשופים. הכירו את בתי הספר "תורת חסד" לבנים - ו"שירת שרה" לבנות. כאן היו אמורים ללמוד היום מאות ילדים מגיל גן ועד כיתה ח', אלא שההורים - בצעד חריג למגזר החרדי - השביתו את הלימודים. העירייה וההנהלה: יש אישורי בטיחות

 

 

שלום כיתה א'? לא לכולם: מאות תלמידים באלעד נאלצו להישאר היום (ג') בבית, לאחר שמבנה בית הספר התגלה כבלתי ראוי ללימודים. מתיעוד שערך אחד ההורים בבית הספר ערב פתיחת שנת הלימודים, נראה כי מבנה בית הספר מזכיר יותר אתר בנייה פעיל, מאשר בית ספר יסודי.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

בהנהלת המוסד טוענים כי התקבלו לגביו אישורי האכלוס המתאימים, בעוד שבעירייה מבהירים כי אישור האכלוס התקבל בכפוף לתנאים מסוימים, שמולאו לדבריהם בימים האחרונים.

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 

בסרטון שהגיע לידי מערכת ynet, נראה גרם מדרגות ללא מעקה בטיחות, פיגומים, צינורות וחוטי חשמל חשופים, תקרות אקוסטיות שבנייתן טרם הסתיימה, חצר זרועת פסולת בנייה ועוד. התלמידים שאמורים היו ללמוד היום במבנה, משתייכים לשני מוסדות חינוכיים בעיר, תחת הנהלה אחת: תלמוד תורה לבנים "תורת חסד", ובית הספר "בית יעקב" לבנות "שירת שרה".

 

הורים: "צעקו שאנחנו סתם מעוררים מהומות"

התמונות מעלות שאלות כבדות משקל בנוגע לבטיחות המבנה, והגורמים שאישרו את אכלוסו במאות ילדים מגיל גן ועד כיתה ח'. ההורים החליטו בצעד חריג ביחס למגזר החרדי, להשבית את הלימודים, בטענה כי על אף קצב הבנייה המהיר - היה ברור להם שהמקום לא יהיה מוכן בזמן לקליטת הילדים, וכי ציפו מראש העיר ישראל פרוש, לספק להם פתרון זמני מבעוד מועד.  

 

 

עוד ציינו ההורים, כי הבנים שהחלו את הלימודים כבר ב-א' אלול - אינם יכולים ללמוד במבנה כשאר ילדי החינוך החרדי שכבר לומדים שבועיים, וכיום (ה-1.9) הצטרפו גם הבנות למצב.

 

הורים וילדים שהגיעו הבוקר לבית הספר, בחרו במופגן לקיים את תפילת השחרית מחוץ לכותלי המבנה, ואז עזבו את בית הספר מבלי שנכנסו. הם מסרו כי הם מקווים שהצעד יהווה איתות לגורמים האחראים שאין להם כוונה להתפשר בכל הנוגע לבטיחות ילדיהם.

 

"צעקו עלינו שיש אישורי בטיחות, ושאנחנו סתם מעוררים מהומות", סיפר ל-ynet אחד ההורים, שבחר לשמור על עילום שם. ועד ההורים מסר כי נכון לרגע זה אין אישור ממשרד החינוך לאכלוס המבנה, וכי הליקויים שהצביע עליהם איש המשרד לפני כשבועיים - עדיין עומדים בעינם.

 

הוועד משבית. העירייה וההנהלה: משרד החינוך אישר את המבנה

הוועד ציין כי ישבית גם מחר את הלימודים במקום, והביע פסימיות באשר לסחבת הננקטת בעניינם. הורים נוספים שעימם שוחחנו, טענו כי הופקרו על ידי הגורמים האחראים שלא נתנו להם כל מענה.

 

בהודעה שפרסם הוועד אמש, נכתב: "בחרו לשכן 500 ילדים, ביניהם ילדי גן, ב-13 כיתות. ועד ההורים החליט על השבתת הלימודים עד לקבלת מבנה מסודר וראוי ללימודים". הוועד לא היסס לשגר איום מוסווה: "אנחנו מקווים שהנהגת העיר תתעשת ולא תעבור על חוק חינוך חובה, ושההורים לא יאלצו לפנות לקבלת סעד מבית המשפט".

 

מהנהלת בתי הספר נמסר בתגובה: "בתי הספר 'תורת חסד' ו'שירת שרה' פועלים בהתאם לדרישות והנחיות

משרד החינוך. אנו מקיימים לימודים אחרי שאגף הבטיחות של משרד החינוך היה במקום כעת, ואישר את קיום הלימודים בבית הספר".

 

לעיריית אלעד, מתברר, תגובה מסתייגת בהרבה: "בסיורים שנערכו עם יועץ בטיחות מוסמך בשטח, אושר לאכלס את המבנה בכפוף למספר צעדים שכבר בוצעו במהלך הימים האחרונים, לפני פתיחת שנת הלימודים. מסמך האישור נמצא בידי הנהלת המוסד, שהאכלוס נעשה בשיתוף פעולה מלא איתה. ההנהלה הודיעה להורים כי שנת הלימודים תיפתח כסדרה".

 

ממשרד החינוך טרם התקבלה תגובה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים