שתף קטע נבחר

בת ים: דיור ציבורי לקשישים ב-280 ש' בחודש

הסוכנות היהודית וחברת עמיגור יקימו מגדל עם 17 קומות ו-200 דירות עבור קשישים זכאי מערך הדיור הציבורי בבת ים. זאת כחלק מפרויקט רחב יותר, שיכלול כ-3,000 דירות ציבוריות בהשקעה של כ-80 מיליון שקל

200 קשישים זכאי מערך הדיור הציבורי מהעיר בת ים ישלמו כ-280 שקל בחודש עבור מגורים בפרויקט דיור ציבורי של הסוכנות היהודית, משרד הבינוי והשיכון וחברת עמיגור. כך נודע ל-ynet. מדובר במיזם דיור ציבורי שבו הושקעו כ-80 מיליון שקל, אשר אמור לכלול כ-3,000 יחידות דיור בסך הכל בכל הארץ, והפרויקט הראשון ייצא לדרך בבת ים.

 

כתבות נוספות על דיור ציבורי בערוץ הנדל"ן :

 

המיזם מיועד למגורים עבור זכאי מערך הדיור הציבורי, ובהם קשישים, עולים חדשים וניצולי שואה. הפרויקט בבת ים ייבנה ברחוב כצנלסון מול קניון בת ים, ויכלול מגדל בן 17 קומות ו-200 דירות, בשטח ששייך לסוכנות היהודית. שטח הדירות יעמוד על כ-40 מ"ר והן יכללו מטבח, סלון, חדר שינה ושירותים. המגדל יכלול לובי, מועדון דיירים, מכבסה ושטחי מסחר.

הדמיית הפרויקט בבת ים. 200 דירות לקשישים (קרדיט: הדמיה חברת עמיגור) (קרדיט: הדמיה חברת עמיגור)
הדמיית הפרויקט בבת ים. 200 דירות לקשישים(קרדיט: הדמיה חברת עמיגור)

בחברת עמיגור, שתבצע את הניהול ואת תחזוקת המגדל, מעריכים כי הוא יאוכלס ב-2018. הדיירים יכולו להתגורר בדירות ללא הגבלת זמן. "מדובר בפרויקט ייחודי המובל על ידי משרד השיכון והבינוי, הסוכנות היהודית ועיריית בת ים, ואנו רואים חשיבות עליונה בקידומו בעיר שבה יש תור ממתינים מהגדולים בארץ", אמר מנכ"ל חברת עמיגור, יובל פרנקל.

 

ראש עיריית בת ים, יוסי בכר, הוסיף כי "פרויקט זה הוא בשורה חשובה לבת ים ולמדינת ישראל בכלל, שמחדשת את בניית הדיור הציבורי. הדיור הציבורי הוא אחד המנגנונים החשובים שיש במדינה כדי לסייע ולספק קורת גג למי שידם אינה משגת, ואני שמח שבת ים היא בין הערים הראשונות שבהן הפרויקט הזה יוצא לדרך, ומודה לסוכנות היהודית ולחברת עמיגור על המהלך".

 

נזכיר כי באחרונה גילה שר השיכון והבינוי, יואב גלנט, כי משרדו עצר את מכירת דירות הדיור הציבורי שלא לזכאי משרדו, וקבע תוכנית לטיפול במשבר. בדיון בנערך בחודש יולי האחרון בוועדת הכלכלה של הכנסת היא הדגיש כי בעיית הדיור הציבורי אינה בעיה כלכלית כי אם חברתית.

 

עוד הודיע גלנט כי עד בוא החגים הקרובים יאוכלסו כ-500 מתוך 700 הדירות הריקות שבמאגר הדיור הציבורי ויתר הדירות יאוכלסו עד סוף השנה. בנוסף, כוללת תכניתו שיפוץ מסיבי של 4,000-5,000 דירות בשנה להגדלת המלאי.

 

תזכורת - ראיון עם דיירת דיור ציבורי - מוזמנים לצפות באולפן ynet:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט: הדמיה חברת עמיגור
הדמיית הפרויקט בבת ים
קרדיט: הדמיה חברת עמיגור
צילום: יפעת מועלם
ראש עיריית בת ים, יוסי בכר (מימין), ומנכ"ל עמיגור, יובל פרנקל
צילום: יפעת מועלם
מומלצים