שתף קטע נבחר

רוב השחקנים בעד הזזת משחקים משבת

68.5% משחקני ליגת העל הביעו בפני ארגון השחקנים את רצונם להזיז את המשחקים מיום המנוחה. תמיכה גורפת בהפועל עכו ובבני סכנין. מכבי ת"א היחידה שלא הגישה לארגון השחקנים את דעת שחקניה. הנהלת ההתאחדות כבר אישרה כי לא יתקיימו משחקים בלי אישור משרד הכלכלה

רוב שחקני ליגת העל תומכים בהזזת המשחקים משבת לימי חול, כך נודע ל-ynet ספורט. ארגון השחקנים מחזיק ב-240 חתימות של שחקנים מ-13 קבוצות ליגת העל התומכים בהזזת המשחקים. כמות השחקנים הזו מהווה 68.5% משחקני ליגת העל.

 

 
הקבוצה היחידה שטרם העבירה לארגון את דעת שחקניה לגבי קיום משחקים בשבת היא מכבי ת"א. קבוצות בהן קיימת תמיכה גורפת בהזזת המשחקים הן הפועל עכו ובני סכנין, בכל אחת מהן 24 שחקנים תומכים בנושא. מנגד במכבי נתניה רק 11 שחקנים תמכו בהזזת המשחקים משבת.

 


תומכים בהזזת משחקים משבת

תומכים בהזזת משחקים משבת
קבוצה מספר תומכים בהזזת המשחקים
הפועל עכו 24
בני סכנין 24
הפועל באר-שבע 21
עירוני קריית שמונה 20
בית"ר ירושלים 20
מכבי חיפה 19
מכבי פתח-תקווה 19
הפועל כפר-סבא 19
הפועל ת"א 18
הפועל רעננה 17
בני יהודה 16
הפועל חיפה 12
מכבי נתניה 11

 

בינתיים, הנהלת ההתאחדות כבר אישרה כי תפעל על פי החלטת בית הדין לעבודה ולא תקיים משחקים בשבת ללא אישור משרד הכללכה. חברי ההנהלה הסמיכו את יו"ר ההתאחדות עופר עיני, המנכ"ל רתם קמר והיועמ"ש אפרים ברק לבחון כל הצעה בעניין ולאשר או לדחות אותה.

 

עיני אמר בנושא זה: "אין כאן מלחמת דת ולא תהיה מלחמת דת. אנחנו מעוניינים בשמירת הסטטוס קוו ובקבלת היתר שיבטיח שאנחנו פועלים בהתאם לחוק ובמסגרת החוק. אפשר לדון על הצעות רבות, אבל השורה התחתונה חייבת להיות ברורה – נחזור לשחק רק אם יובהר לנו שאין בכך עבירה. הבקשה הזאת היא למען קיום כדורגל בכל הגילים. ליגת העל וליגות הבוגרים אינן מעל לליגות הילדים. לא ייתכן שכדורגל הילדים יינזק באופן אנוש, זה העתיד של כולנו".

יו"ר המנהלת, יורם באומן, שנכח בישיבה, הצטרף לדברים: "להתאחדות ולמנהלת עמדה זהה בנושא, כך גם לכל הקבוצות. לא יהיו פרצות, נישאר מאוחדים".

 

עיני: "אין כאן מלחמת דת" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
עיני: "אין כאן מלחמת דת"(צילום: אורן אהרוני)

 

עיני עידכן כי יש מגעים בנושא עם שרת הספורט, מירי רגב, לגבי הקמת ועדה בה יהיו נציגים למשרד הספורט, משרד האוצר, הטוטו, ההתאחדות והמנהלת, שמטרתה למצוא פתרונות לסוגיה בתוך כ-60 יום. עיני הוסיף כי השרה פנתה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, אך נכון לשעה בה נערכה ישיבת הנהלת ההתאחדות טרם התקבלה תשובתו ולפיכך טרם נמצא פתרון.

 

מוקדם יותר היום העלה ח"כ יואל רזבוזוב הצעת חוק על פיה ספורטאי יוכל לעבוד בשבת. ח"כ עיסאוי פריג' פנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו וביקש ממנו להעביר את הסמכויות בנושא ממשרד הכלכלה לממשלה.

 

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
עופר עיני ויורם באומן
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים