שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20
חרם? "יש באירופה מגמה חיובית לישראל"
על רקע גל האנטישמיות והפעולות נגד ישראל באירופה, טוענים אנשי המרכז ליחסי ישראל-אירופה כי היבשת הישנה דווקא מוצאת קשר מחודש עם ישראל. "הקול הישראלי מתחיל להישמע באירופה"

 

אירופה וישראל - לאן?

אירופה וישראל - לאן?

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

האם הדיווחים בתקשורת אכן מעידים על גל אנטי-ישראלי באירופה? המרכז ליחסי ישראל-אירופה, גוף הפועל לקידום היחסים עם מדינות היבשת, טוען כי בניגוד לתמונה שמצטיירת בתקופה האחרונה, "הקול הישראלי מתחיל להישמע באירופה". בין השאר מתייחסים אנשי הארגון להצעת החרם של עיריית רייקאוויק באיסלנד, השחתת דגל ישראל בתערוכה באיטליה, סימון המוצרים מההתנחלויות על ידי האיחוד ועוד. שון סאקס, חוקר NGO MONITOR, הגיע אמש לאולפן "הערב ב-7" והסביר כי פעולות אלה מונעות מקומץ קטן וקולני שגורר אחריו אחרים.

 

בסוף השבוע האחרון הגיע יאיר גבע עם אשתו הטרייה לחופשת ירח דבש במילאנו. השניים נהנו ובילו מהעיר האירופית וראו את תערוכת האקספו, במסגרתה מתנוססים דגלי מדינות שונות בעולם. "פתאום ראינו מחזה אימים", אמר גבע בראיון מאיטליה לערוץ 20, "דגל ישראל מוכתם בצבע אדום, שנראה כמו כתמי דם". גבע גם ציין כי דגל שהתנוסס בגאווה, זך כשלג, סמוך לדגל הישראלי הוא דגל איראן.

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

תקרית מביכה נוספת שקרתה היא החלטת העיר רייקיויק מאיסלנד להחרים את מוצרי מדינת ישראל. לאחר לחצים עצומים מצד דיפלומטים ואנשי הקהילה היהודית, ההחלטה בוטלה. שון סאקס, חוקר NGO Monitor, הגיע אל אולפן "הערב ב-7" והסביר כי כמו מרבית הפעילויות האנטי-ישראליות באירופה מונעות מקומץ קטן וקולני שגורר אחריו את כולם.

 

"ראש הארגון הפלסטיני-איסלנדי ידוע כשונא ישראל. יש לו אג'נדה", סיפר סאקס, "אשתו הייתה עד לאחרונה חברת מועצה בעיר. הפעולה האחרונה שלה כנבחרת ציבור הייתה החרם הזה. היא קידמה את היוזמה בלי התייעצויות, בלי שמשפטן ראה את הדברים, הצביעו על זה וזה קרה בין לילה".

לדברי סאקס, ראש העיר חזר בו לאחר שטען ש"דחפו את זה עליו", והוא הסביר כי "לא חשב על זה עד הסוף". החוקר הסביר כי הוא לא צפה את הלחץ העצום ואת הנזק התדמיתי שיכול להיגרם לו מהחלטה שכזה.

 

במרכז לקידום יחסי ישראל-אירופה פועלים על מנת ליצור קשר בין ישראל ובין היבשת הישנה. "ממש לא איבדנו את סקנדנביה", הרגיע מתן אשר, איש המרכז לקידום יחסי ישראל-אירופה את אברי גלעד. "אנחנו מזהים דווקא מגמה חיובית מאוד. אירופה משתנה לטובה", קבע.

 

אשר ציין כי במדינות סקנדינביה נבחרו באחרונה ממשלות ימין מרכז, עם גישה חיובית יותר כלפי ישראל. בקמפיין פרסומי של חברת האוטובוסים בקופנהגן שבדנמרק, הציגו את מפת ישראל כמפת פלסטין והכריזו על חרם נגד ישראל. "הרמנו טלפונים אל חברי המועצה ביער יחד עם ארגון 'ישראל שלי' והבהרנו להם שזה לא מקובל עלינו. החרם ירד. הקול הישראלי מתחיל להישמע באירופה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: www.rvk.is
ראש עיריית רייקיוק. לא חשב על זה עד הסוף
צילום: www.rvk.is