שתף קטע נבחר

38 אלף ש' למטופלת שנכוותה באמריקן לייזר

לקוחה שעברה טיפול הסרת שיער התלוננה על כוויות וכאבים. היא פנתה לבית המשפט, שקבע כי החברה נהגה ברשלנות ועליה לשלם על כך

טיפול הסרת שיער בלייזר שבוצע במטופלת לפני כשלוש שנים הסתיים בתביעת רשלנות רפואית שנדונה בבית משפט השלום בתל אביב. בפסק הדין נקבע כי רשת הרפואה האסתטית "אמריקן לייזר" ביצעה טיפול רשלני ולא נתנה הסבר הולם על הסיכונים טרם הטיפול, ולכן היא תשלם לאישה כ-38 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התובעת טענה שביצעה סדרת טיפולי הסרת שיער שהחלה ביוני 2012. היא העירה למטפלת על כאב חריג וביקשה שתחליש את עוצמת המכשיר. אלא שבתום הטיפול רגליה של התובעת היו אדומות עד כדי שלטענתה אפילו המטפלת נבהלה, התנצלה על הכוויה וציידה אותה במשחה.

 

עוד באותו ערב, טענה התובעת, רגליה החלו להתנפח ולכאוב. למחרת בבוקר היא הגיעה לקליניקה, שם צילמו את רגליה והרגיעו אותה כי הכאב יעבור תוך שלושה ימים. ואולם, הכאבים לא חלפו וכשבועיים לאחר מכן היא נבדקה אצל רופאת עור שמצאה כי היא סובלת מכוויות בדרגה 1.

 

לטענתה, הליך ההחלמה היה ארוך ובמהלכו נאסר עליה לשהות בשמש. היא טענה שעד היום רגליה מלאות כתמים והיא נמנעת מכל פעילות שכרוכה בחשיפתן.

 

לדבריה, היא לא ידעה שהטיפול טומן בחובו סכנות כאלה. הדבר לא מצוין במפורש בטופס ההסכמה, ובפגישת ייעוץ עם הרופאה הוסבר לה שלכל היותר תיגרם לה אדמומיות קלה שתחלוף. לטענתה, אם הייתה יודעת שהיא עלולה לסבול מכוויות כה כואבות היא לא הייתה מסכימה לעבור את הטיפול.

 

אמריקן לייזר ביקשה מנגד לדחות את התביעה בטענה שלא הוכח שנגרמו ללקוחה נזקים כיוון שלא צירפה חוות דעת רפואית. מעבר לכך, הטיפול בתובעת בוצע במיומנות והיא הייתה מודעת לסיכונים, שכן קיבלה עליהם הסבר מלא וחתמה על טופס הסכמה.

 

אין ראיות

אולם הרשת לא הביאה עדויות מהצוות שטיפל בתובעת, וחוסר ראייתי זה הוא שהכריע את התביעה. השופטת לימור בן-שמן קבעה שבהיעדר ראיות סותרות, הכאבים נגרמו כתוצאה מהטיפול. היא הוסיפה שגרימת הכוויות נעשתה ברשלנות, תוך התעלמות מהערת התובעת על הכאב החריג שהסב לה הטיפול.

 

השופטת לא שוכנעה שניתן לתובעת הסבר מלא ומספק על אודות ההליך הטיפולי וסיכוניו. בהסכם הטיפולים ובטופס ההסכמה אמנם צוין שעלולות להיגרם כוויות המלוות בשלפוחיות, אלא שנוסח זה אינו מעניק הסבר הולם על אופי הכוויות ומותיר את המטופל עם סימני שאלה רבים.

 

באשר לסכום הפיצוי קבעה השופטת בן-שמן כי התובעת זכאית לפיצוי על הכאב והסבל שנגרמו לה במהלך הטיפול ובתקופת ההחלמה וכן החזר הוצאות ועלויות טיפול. בסופו של דבר נפסק לה פיצוי של 38,400 שקל בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין של 9,062 שקל.

 

טיפ לפני סיום: כדאי לדרוש ממבצע הטיפול לרשום את תוכן השיחה ולפרט את תופעת הלוואי –הצפויות והנדירות – גם יחד על טופס ההסכמה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים