שתף קטע נבחר

הרב הראשי בכותל: בואו להפגין נוכחות. חסידות גור: אל תגיעו

קריאה נדירה של הרב יצחק יוסף: "המצב שבו דם יהודים נשפך כמים בארץ ישראל, יום אחרי יום - הוא בלתי נסבל". הוא קורא להפגנת נוכחות בכותל החל מהערב, הושענא רבה, בכדי להראות נחישות יהודית מול הטרור. בחסידות גור המליצו בשם האדמו"ר: בשל המצב, אל תגיעו לכותל

 

חג מדמם בירושלים - והראשון לציון, הרב יצחק יוסף ,יוצא הערב (מוצ"ש) בקריאה נדירה, להגיע לתפילות בכותל המערבי על אף המצב הבטחוני. הוא עצמו הגיע לרחבת הכותל עם רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ'.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

"המצב שבו דם יהודים נשפך כמים בארץ ישראל, יום אחרי יום, כשכל חטאם הוא היותם יהודים - הוא בלתי נסבל", אומר הרב יוסף, וקורא להפגנת נוכחות בכותל המערבי, בכדי להראות נחישות יהודית מול הטרור.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

"אני קורא לכל מי שיש בידו, להגיע החל מהלילה - ליל הושענא רבה – ומחר, חג שמחת תורה, אל הכותל המערבי, לקיים את מצוות החג ולהתפלל לשלומם של הפצועים".

 

"חובה שיהודים יחושו בטוחים"

"אין לאפשר מצב שבו יהודים יחששו ללכת אל הכותל המערבי", קובע הרב הראשי, וקורא גם "לכל הגורמים הנוגעים בדבר, להביא למצב שבו יהודים יחושו בטוחים בכל חלק מחלקי ארץ ישראל", כדבריו.

 

שער האריות, הערב ()
שער האריות, הערב

 

בניגוד להוראתו של הרב הראשי, המליצו הערב בחסידות גור - הגדולה מבין החסידויות בישראל - בשם האדמו"ר מגור, שלא להגיע לכותל עקב המצב הבטחוני. הערב, הושענא רבה, נחשב מהערבים הצפופים באתר הקדוש, כשאלפי חסידים מגיעים להתפלל עד אור הבוקר ל"פתקא טבא" - החתימה הסופית לשנה טובה.

 

רב הכותל: זו תוצאה של מסע הסתה מתמשך

רב הכותל המערבי, שמואל רבינוביץ, התבטא הערב בחריפות: "חכמים אומרים 'תחת אהבתי, ישטנוני'. בימי

חג הסוכות היינו מקריבים קורבנות לשלומם של 70 אומות העולם, והם תחת זה שונאים אותנו", אמר. "הפיגוע הערב שבו נרצחו יהודים, הוא תוצאה של מסע הסתה שמתנהל לאחרונה בנושא הר הבית, כאשר ברור שאין מאחוריו כלום".

 

"מנהיגים דתיים מוסלמים מנסים ללבות אש ולפגוע במרקם העדין בירושלים", הוסיף. "אני קורא לציבור להגיע לרחבת הכותל המערבי, ולקיים את דברי הכתוב 'ואני תפילה' . הדרכים המרכזיות המובילות לכותל המערבי בטוחות, ובכותל אין חשש לחיכוך עם הפורעים הערבים. על אנשי כוחות הביטחון לשים את ידיהם לא רק על המרצחים, אלא גם על המסיתים".

 

עם צאת השבת נרצחו בפיגוע באזור שער האריות שני יהודים שהיו, ככל הנראה, בדרכם לכותל המערבי. אישה נפצעה קשה ובנה בן השנתיים נפגע קל מירי ברגל. כוח משטרה חיסל את המחבל, תושב אל-בירה, שכתב אתמול בפייסבוק: "האינתיפאדה השלישית התחילה".    

 

 

האירוע התרחש יומיים אחרי רצח איתם ונעמה הנקין, בני זוג כבני 30 מההתנחלות נריה, ליד הכפר בית פוריק. מחבלים ירו עליהם מרכב חולף. במכונית היו ארבעה ילדים של בני הזוג.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרב יצחק יוסף
צילום: מוטי קמחי
מומלצים