שתף קטע נבחר

"נגדל את הילדים כמו שאיתם ונעמה היו רוצים"

שעות ספורות אחרי שבילו יחד בחג קיבלה הרבנית חנה הנקין את ההודעה על הפיגוע. בראיון ל-ynet ו"ידיעות אחרונות" היא נזכרת במפגש המשפחתי האחרון ומבטיחה לדאוג לארבעת היתומים שנותרו. "הם הילדים של כל עם ישראל"

 

נעמה הנקין וילדיה (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
נעמה הנקין וילדיה(באדיבות המשפחה)

 

"איתמר הקטן לעולם לא יזכור איך הוריו נענעו אותו כשבכה, נטע אולי יזכור משהו קטן וגם ניצן ומתן, אבל הם נפרדו מההורים שלהם לא ליום, לא לשבוע, אלא לכל החיים". כך מספרת הרבנית חנה הנקין, אמו של איתם הנקין שנרצח עם אשתו, נעמה, בפיגוע ירי בשבוע שעבר. ynet ו"ידיעות אחרונות" מפרסם בוקר (יום ג') את דבריה.

  

ביום חמישי בילו בני משפחת הנקין בסוכה של איתם ונעמה בהתנחלות נריה. שום דבר לא בישר איזה אסון נורא צפוי שעות ספורות אחר כך, מותיר אחריו משפחה המומה וארבעה יתומים: מתן (9), ניצן (7), נטע (4) ואיתמר, בן 9 חודשים.  

 

 

"אני זוכרת שאכלנו וצחקנו. איתם ונעמה בישלו ואפו, היו נקניקיות וחזה עוף ולקינוח הם הכינו עוגה. זה מה שכל משפחה עושה בחול המועד", סיפרה הרבנית הנקין. "ממש נהנינו, בסביבות השעה ארבע נפרדנו. אנחנו נסענו לירושלים ואיתם, נעמה והילדים נסעו למפגש חברים באלון מורה", סיפרה. "זו חבורה יוצאת דופן, שומרים על קשר עוד מהיותם נערים בני 16-15 למרות שכל אחד המשיך בשלו ובתחומו. הם תמיד דאגו להיפגש אחת לכמה זמן".

 

אבל ב-21:00, עת עשו את דרכם חזרה לביתם, נפתחה לעברם אש קטלנית מרכב חולף. איתם ונעמה נורו למוות, וארבעת הילדים שחלקם היו עדים לזוועה - לא נפגעו. לדבריה, "הילדים האלה היו שם. יש מי שישן אבל יש מי שזוכר".

 

 (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
(באדיבות המשפחה)

 (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
(באדיבות המשפחה)

 (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
(באדיבות המשפחה)

 (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
(באדיבות המשפחה)

 

חנה הנקין, שעומדת בראש מדרשת "נשמת" בירושלים ונחשבת לאחת מפורצות הדרך של לימוד תורה לנשים, מתקשה לשחזר את הרגע שבו קיבלה את הבשורה המרה. "הייתי בירושלים, התקשרו אליי", אמרה בקול רועד. מיד עם קבלת ההודעה יצאה למקום הילה ערמוני, אמה של נעמה ז"ל, ולקחה את הילדים לאיתמר ומשם לביתה בפדואל. היה ברור ששתי הסבתות יחבקו את הילדים וינסו להעניק להם את הטיפול הראוי.

 

עדויותיהם לגבי הערב הנורא אינן סדורות עדיין. חנה סיפרה: "את מה שהם מספרים אי אפשר להבין. העוול שנעשה לילדים הללו יבוא לידי ביטוי בשנים הבאות. זה לא לחיות בלי אבא ואימא ליום אחד, יומיים, שבוע או שבועיים. הם לא יראו את הוריהם כל החיים".

 

בנוגע לילדים הוסיפה: "מיד הבנו בשתי המשפחות שהילדים צריכים טיפול רציני ומסור. הם הפכו להיות הילדים של כולנו, הילדים של עם ישראל". היא העידה כי "אנחנו עורכים ישיבות משפחתיות בנוגע לגידולם ומנסים למצוא את הדרך הטובה ביותר כדי לשמור עליהם ולגדל אותם כמו שאיתם ונעמה היו רוצים. הם ילדים חכמים שמבינים מה קורה סביבם. יחד עם זאת אנחנו פה".

 

היא מבינה היטב מה צופן העתיד לנכדיה. "איתמר הקטן כבר לא יזכור את החודשים המרובים שבהם הוריו איתם ונעמה נענעו אותו כדי שיירגע כשבכה. אולי נטע, מתן וניצן יזכרו משהו קטן. אבל אנחנו פה כדי לגדל אותם בדרך הכי קרובה לאיך שהוריהם היו רוצים. חשוב לי להדגיש שאיבדנו אבדה משפחתית גדולה. גם עם ישראל איבד דמויות מאוד משמעותיות", אמרה חנה. "אנחנו לא בעד נקמות אישיות אלא דורשים מההנהגה ביטחון לתושבים", סיכמה את תחושותיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
איתם הנקין בברית מילה של בנו, איתמר
באדיבות המשפחה
מומלצים