שתף קטע נבחר

הסכם גג בבאר שבע: 20 אלף דירות ב-5 שנים

אלפי דירות ישווקו בבאר שבע בכל שנה, במסגרת הסכם גג שבו המדינה נותנת מימון להקמת תשתיות לרשויות המקומיות, ואלו מתחייבות לזרז את היתרי הבניה לקבלנים. רה"מ נתניהו: הסכם הגג הגדול ביותר בתולדות המדינה - תוספת של 100 אלף איש לבאר שבע. ראש העיר דנילוביץ': זו התשובה לטרור - אנחנו ממשיכים לפתח את הארץ

רשות מקרקעי ישראל בשיתוף משרד הבינוי ומשרד האוצר חתמו היום (ג') על הסכם גג בבאר שבע, במסגרתו ייבנו בחמש השנים הבאות כ-20 אלף יחידות שישווקו בשיטת מחיר למשתכן. ברשות מקרקעי ישראל ציינו, כי מדובר על לפחות 3,000 יחידות דיור בשנה.

 

הסכמי גג - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

רמלה: הסכם גג ל-7,500 דירות חדשות

יואב גלנט: "נבנה 20 אלף דירות בבאר שבע"

ראשל"צ: נחתם הסכם ל-21 אלף דירות

יבנה נגד הסכמי גג: "לא נבנה בלי מחלף"

 

במסגרת ההסכם, יושקעו בבאר שבע כ-1.5 מיליארד שקל בתשתיות ובמבני ציבור בעיר. בנוסף, העירייה תקבל מימון מלא לשדרוג השדרה הראשית בעיר (שדרת רגר). כמו כן יופנו תקציבים למימון הקמת האצטדיון ולשיקום העיר העתיקה.

 

לפי מודל הסכמי הגג, המדינה נותנת לרשויות המקומיות תקציבים לפיתוח והקמת תשתיות, מוסדות ציבור וחינוך. במקביל הרשויות מתחייבות להסיר חסמי תכנון ולזרז את מתן היתרי הבניה לקבלנים הבונים במסגרת התוכנית. המודל נועד להביא לשיווק מאסיבי של יחידות דיור בהיקפים גדולים מאוד.

 

במסגרת הסכמי הגג שנחתמו עד כה עם ערים נוספות ישווקו בחמש השנים הקרובות 66 אלף יחידות דיור. יחד עם ההסכם שנחתם היום בבאר שבע עולה מספר היחידות ל-86 אלף. 

 

נתניהו: חצי מיליון תושבים בב"ש תוך 12 שנים 

בטקס השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי יואב גלנט וראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ'.

 

צפו: ראש הממשלה בטקס החתימה בבאר שבע 

 

ראש הממשלה נתניהו אמר בטקס החתימה: "זהו יום גדול לבאר שבע, לנגב ולמדינת ישראל. באר שבע תהיה עיר של חצי מיליון איש תוך 12 שנים. היום אנו חותמים על הסכם הגג הגדול ביותר בתולדות המדינה - תוספת של 100 אלף איש (כיום מתגוררים בבאר שבע כ-200 אלף תושבים, א.ק). אם אנחנו נוסיף 100 אלף איש עד 2019-2020, היעד - להשיג עוד 200 אלף איש נוספים לאחר-מכן, עד 2027, הוא ריאלי לחלוטין".

 

ראש הממשלה הוסיף: "אנו הופכים את באר שבע לחוד החנית של מדינת ישראל. התוכנית נותנת מענה לתעסוקה, עסקים, מגורים, תרבות, צעירים וכוחות חדשים. הכסף לא יילך לקופת המדינה אלא לתשתיות בבאר שבע. שדרוג תשתיות, כבישים, שכונות חדשות... אמרתי לאנשים פעם תשקיעו בבאר שבע תקנו דירה. תקשיבו לי גם כן. זה שינוי היסטורי שמקבל הזנקה אדירה" 

שכונת רמות בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
שכונת רמות בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)
 

עוד אמר נתניהו: "החזון להפיכת באר שבע לבירת סייבר עולמית מתממש. החברות הגדולות בעולם מגיעות לבאר שבע. צה"ל יורד דרומה. זה יביא לנו הרבה מאוד אנשים. בין 20 אלף יחידות הדיור האלה אני רוצה לראות הרבה אנשי צה"ל. וזה הפיתוח העצום שמתבצע בעיר הזו". 

 

שר השיכון: עיר מדינה אינה יכולה להתקיים במזה"ת

שר האוצר כחלון אמר: "ראש הממשלה הלך לישון בשש לפנות בוקר אחרי לילה לא פשוט עם ההחלטות משמעותיות ביותר שאני מכיר כחבר קבינט. הסכם הגג הוא הסכם היסטורי. אנחנו רוצים שחלק משמעותי יהיה במחיר למשתכן.

 

"אדוני ראש העיר אנחנו את החלק שלנו ביצענו, וזה לא היה קל. זהו הסכם גדול וחשוב, הסכם לא פשוט. ראש העיר יודע לנהל מו"מ עבור העיר שלו וקיבל את מבוקשו. אנחנו בתמורה מבקשים ממך היתרים. אנחנו נזרים מאות מיליוני שקלים, הפשרנו קרקעות, קיצרנו הבירוקרטיה. אך כל זה לא שווה בלי היתרי בנייה וזה במגרש שלך אדוני ראש העיר".

 (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)

 (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)
 

כחלון הוסיף: "יש לנו כוונות לפתח אזורים נוספים בארץ. רשות מקרקעי ישראל בעבודה מאומצת תוציא השנה סך של כ-25 אלף יחידות, ועד סוף השנה הבאה סך של 60 אלף יחידות, בכל הארץ. כך נוכל לתת מענה לתושבי בירת הנגב וסביבתה, דירות לכ-60 אלף זוגות צעירים במחירים זולים".

 

שר הבינוי, יואב גלנט, ציין כי "עיר מדינה אינה יכולה להתקיים במזרח התיכון. לעשות כביש או תעלת ביוב בבאר שבע עולה חצי מבמרכז, כי פה לא צריך לפנות ולעשות גשרים. יש לנו פה פוטנציאל אדיר. אם נגיע למצב שפה יהיו עוד 100 אלף איש, יהיו לנושא השלכות מרחיקות לכת. בקרוב נביא לאישור הממשלה תוכנית ליצור מרכז דומה בצפון כדי לאפשר לאזרחי ישראל משהו אחר ומגורים וחיים לאזרחי המדינה בכל רחבי הארץ".

 

ראש העיר באר שבע דנילוביץ', אמר כי "סדר היום במדינת ישראל לא פשוט. אני בטוח שראש הממשלה לא עצם עין. דווקא היום כשמדינת ישראל מתמודדת עם טרור רצחני, מבאר שבע יוצא מסר ברור: אנחנו ממשיכים לבנות ולפתח את הארץ. זו התשובה המוחצת של כולנו.

 

"סוגיית הדיור היא משימה לאומית. באר שבע נרתמת יחד עם עוד רשויות. יהיו עוד הסכמים. זה מחזק את מדינת ישראל. אנחנו חלק מהפיתרון לסיום המשבר הזה. זה לא עוד הסכם גג. יש אפשרות לדיור בר השגה. הוא לא חייב להיות בתל אביב. זה הפיתרון לצעירים". 

 

עוד בערוץ הנדל"ן: מתלבטים איפה לגור בבאר שבע? צפו

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
ראש הממשלה בטקס החתימה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים