שתף קטע נבחר

שלושה שוטרים נפצעו בפיגוע דקירה בשער שכם, פצוע קשה כנראה מאש כוחותינו

השוטרים ניגשו לצעיר שעורר את חשדם בשער שכם וביקשו תעודת זהות. הוא שלף סכין ודקר שני שוטרים, אחד בצווארו. כוח אחר שהיה במקום ירה אל המחבל וחיסל אותו. מהירי הזה נפגע כנראה שוטר באורח קשה מאוד

שוב פיגוע דקירה בירושלים. שלושה שוטרי יס"מ נפצעו בצהריים (שבת) בפיגוע דקירה בשער שכם מחוץ לעיר העתיקה. המחבל דקר אותם בעת שביקשו ממנו תעודת זהות, נורה וחוסל. שוטר אחד נפצע קשה מאוד, כנראה מאש כוחותינו. שוטר אחד נפצע בינוני ואחד קל. הם פונו לבתי החולים שערי צדק והדסה. כוחות גדולים הוזעקו למקום. ברחוב סולטן סולימאן הסמוך למקום הפיגוע החלו הפרות סדר. המשטרה הגיבה בירי אמצעים לפיזור הפגנות. אולפן ynet ליווה את האירועים במשדר מיוחד.

 

 

מקום הפיגוע ליד שער שכם בירושלים ()
מקום הפיגוע ליד שער שכם בירושלים
 

פינוי של אחד הפצועים מזירת הפיגוע ()
פינוי של אחד הפצועים מזירת הפיגוע
  

כוחות מג"ב ליד מקום הפיגוע (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
כוחות מג"ב ליד מקום הפיגוע(צילום: גיל יוחנן)

 

 

ד"ר עופר מרין, מנהל מחלקת הטראומה בבית חולים שערי צדק, עדכן הערב לגבי מצב הפצועים: "הם הגיעו אלינו לפני כשלוש שעות, פצוע אחד במצב קשה מאוד, נפגע בחזה והוא טופל זמן קצר ביחידת הטראומה והועבר לחדר ניתוח, שם השתלטנו על הדימוּמים שלו. הוא נזקק למספר רב של מנות דם. מצבו נכון לרגע זה יציב, הוא לא מדמם ולחצי הדם שלו טובים, הוא מוּרדם ומונשם. לצערי אני לא יכול לדווח עדיין שהוא יצא מכלל סכנה. הפצוע השני שהגיע מאותו אירוע נפגע בגפיים, עבר בדיקות הדמיה ומצבו טוב. מפיגוע אחר שהיה הבוקר הגיע גבר בשנות ה-60 שנדקר בגב, מצבו טוב, הוא טופל ואינו בסכנת חיים".

 

ממגן דוד אדום נמסר כי חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לשוטרים ליד שער שכם ופינו לבתי החולים שלושה פצועים, בהם אחד קשה, צעיר כבן 20 עם עם פצע ירי בפלג גוף העליון, ושניים בינוני, בהם גבר כבן 30 שנדקר בפלג גוף עליון וגבר כבן 28 עם דקירות בפלג גוף עליון ובגפיים. על פי דיווח ראשוני המחבל היה רק עם סכין. הדוקר הוא מוחמד עלי תושב מחנה הפליטים שועפט.

 

יאיר לוי היה עד לפיגוע ליד שער שכם: "בסביבות 15:30 אחר הצהריים הלכתי עם חבר שלי לכיוון הכותל, כמו בכל שבת. כשהגענו לרחבה של שער שכם עצרנו כמה דקות לנוח, ופתאום ערבי קם מתוך קבוצה של שוטרים, צעק אללה אכבר והחל לדקור אחד מהשוטרים. הוא הוציא את הסכין החוצה והיה נראה שהוא רוצה לדקור עוד אחד. התחיל ירי לכל הכיוונים, ירי מטורף, פחדתי על עצמי. תוך כדי ירי השוטר נפגע, כנראה מירי כוחותינו. רציתי להתכופף ולעצור לו את הדם אבל הירי נמשך. אז באה קבוצה של מסתערבים, שמוּ כובעים של המשטרה על הראש והמשיכו את הירי עד שנטרלו את המחבל לגמרי". לוי פונה אחרי הפיגוע לבית החולים. "כשהפרמדיק התחיל לדבר איתי הוא קלט שאני במצב חרדתי ואני פגוע חרדה. פינו אותי ואת חבר שלי ועכשיו ברוך השם הרבה יותר טוב".

 

 

המחבל, מוחמד עלי משועפט ()
המחבל, מוחמד עלי משועפט
 

 

המחבל משועפט ()
המחבל משועפט

 

 

גל טרור - כותרות אחרונות:

רקטה התפוצצה בדרום, סוכל פיגוע חדירה להתנחלות

תושבי נצרת במפגן הזדהות עם המחבלת

 

חובש בכיר במד"א, גיא פורת, הגיע למקום וטיפל בנפגעים: "כשהגענו ראינו פצועים שוכבים ברחבה הסמוכה לשער שכם, ביצענו הערכה ראשונית וטיפלנו בצעיר כבן 20 עם פציעות חודרות בפלג גופו העליון, הוא היה בהכרה מעורפלת והמטרה שלנו הייתה לפנות אותו במהירות מהשטח לבית החולים. העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו בדחיפות, כשמצבו מוגדר קשה, פצוע נוסף שהיה בסמוך אליו, גבר כבן 30 סבל מפציעה חודרת בפלג גוף עליון, גם הוא טופל ופונה לבית החולים על ידי הצוותים הנוספים שלנו שהגיע למקום. בנוסף, גבר כבן 28 שנפגע באורח קל בגפיים ופלג גוף עליון טופל ופונה לבית החולים". השוטר שנפגע מירי בחזהו הוכנס לניתוח.

 

דובר מחוז משטרת ירושלים מסר כי "מחבל בן 19 ממחנה הפליטים שועפט במזרח ירושלים המתין בכניסה לשער שכם. השוטרים חשדו בו וביקשו ממנו תעודת זהות. תוך כדי בדיקה המחבל הוציא סכין ודקר שניים. בוצע ירי לעבר המחבל, וכנראה יש שוטר שנפצע מאש כוחותינו. מדובר על שלושה שוטרים מיחידת יואב, שאחד מהם במצב קשה מאוד ושניים מהם במצב בינוני. רואים שהשוטרים פעלו בנחישות והגנו בגופם תוך מסירות נפש. ככל הנראה הייתה משפחה שעברה באזור בדרך לכותל, ואם השוטרים לא היו פועלים המחבל היה דוקר את המשפחה".

 

לאחר האירוע דיווחו במזרח ירושלים כי כוחות משטרה פשטו על בית החולים מקאסד בהר הזיתים. הכוחות - כך לפי הדיווח - חיפשו פצועים מהעימותים.

 

תיעוד הפיגוע הבוקר:

 (צילום: ציפי מלכוב) (צילום: ציפי מלכוב)
(צילום: ציפי מלכוב)

 (צילום: ציפי מלכוב) (צילום: ציפי מלכוב)
(צילום: ציפי מלכוב)

גופת המחבל מהפיגוע הבוקר ברחוב הנביאים (צילום: ציפי מלכוב, "ידיעות ירושלים") (צילום: ציפי מלכוב,
גופת המחבל מהפיגוע הבוקר ברחוב הנביאים(צילום: ציפי מלכוב, "ידיעות ירושלים")
  

מוקדם יותר היום דקר מחבל בן 16 שני בני אדם ברחוב הנביאים בירושלים ופצע אותם באורח בינוני וקל. שוטרים שהוזעקו למקום ירו בו למוות. צוות מד"א העניק טיפול לפצועים ופינה אותם לבית החולים שערי צדק בעיר.

 

מהמשטרה נמסר כי "שני יהודים שהלכו מכיוון שער שכם לכיוון חיל ההנדסה נדקרו כ-150 מטר מערבית לשער שכם על ידי פלסטיני כבן 16 שוטרים שהיו בצומת חיל ההנדסה רצו לכיוון, הבחינו בשני יהודים עם דם מדקירות בפלג הגוף עליון. השוטרים הבחינו במחבל כשסכין בידו וקראו לו לעצור. המחבל רץ לכיוונם עם הסכין והשניים דרכו את נשקם, ביצעו ירי מדויק וניטרלו את המחבל".

 

ציפי מלכוב, כתבת "ידיעות ירושלים" ו-mynet, סיפרה: "בפתח המכולת שבה עמדתי עמדו שני בחורים. אחד מהם, שהמתין ככל הנראה לחרדים שחוזרים מהכותל לכיוון מאה שערים, שלף לפתע סכין. הוא התחיל לרדוף אחרי אדם חרדי ודקר אותו בפנים. הכל התרחש בתוך שניות. הנדקר ניסה להיאבק בתוקף, אבל נפל על הרצפה. בשלב הזה, חלק מהסוחרים ועוברי האורח מסביב התחילו לצעוק לדוקר 'תברח, תברח - תיכף יגיעו השוטרים'. אלא שהדוקר המשיך לרוץ וניסה לפגוע באדם נוסף. השוטרים הגיעו בריצה, אחד התחיל לירות בו - וירו בו מספר כדורים עד שהוא נפל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים