שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  בקרוב: 4,250 דירות חדשות ברמלה ויפו
  ועדות התכנון אישרו תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה עם 3,900 דירות במערב רמלה; במתחם הגדנ"ע בדרום ת"א ייצא מחר מכרז לפרויקט השכרה לטווח ארוך עם 350 יחידות דיור. ומה קורה בהרצליה? צנרת התכנון

  החלטות תכנוניות חדשות ברמלה, תל-אביב והרצליה: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז מרכז אישרה השבוע תוכנית להקמת שכונה חדשה עם 3,900 יחידות דיור בחלקה המערבי של העיר. מדובר בתוכנית משותפת לרשות מקרקעי ישראל ולעיריית רמלה, שאושרה למתן תוקף ואמורה לספק פתרונות דיור ל-16 איש.

   

  כותרות אחרונות במדור צנרת התכנון :

  מיזם השכרה לטווח ארוך יוצא לדרך בירושלים

  כיכר אתרים בת"א תהפוך לכיכר מגדלים

  בת ים: אושרה תוכנית פינוי-בינוי ל-137 דירות

   

  התוכנית משתרעת על שטח של כ-790 דונם וכוללת תמהיל דירות מגוון, מתוכן כ-20% מכלל יחידות הדיור יהיו קטנות בשטח של 75 מ"ר ויהיו מיועדות לזוגות צעירים. כמו כן ייבנו דירות 4 ו-5 חדרים, דירות גן, דירות גג ועוד כ-200 יחידות לדיור מוגן.

   

  לאורך השדרה המרכזית בשכונה מתוכננים שימושים מעורבים של מסחר ותעסוקה, מערך רחובות עם מדרכות רחבות, שבילי אופניים, נטיעות עצים, ריהוט רחוב וכן מבני ציבור, חינוך וקהילה, בתי ספר וגני ילדים, מתנ"ס, מתחמי ספורט ונופש, שטחים ציבוריים פתוחים ופארק רחב ידיים.

   

  התוכנית גובלת בצדה המערבי לכל אורכה בכביש 200, המהווה ציר תחבורתי חדש בהקמה, ומתחבר במחלף בחלקו הדרומי עם כביש 431 ובחלקו הצפוני לכביש 44 בכניסה הצפונית הראשית לעיר. כביש 200 יהווה כניסה ראשית נוספת לעיר ממערב, ויתחבר להמשך רחוב הזית שישחרר עומסי תנועה בכניסות וביציאות מהעיר.

  הדמיית התוכנית החדשה ברמלה (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
  הדמיית התוכנית החדשה ברמלה(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

  מרשות מקרקעי ישראל נמסר היום כי "השכונה החדשה משלימה את הרצף העירוני של השכונות הוותיקות הבנויות עד לגבולה המערבי של העיר רמלה, והיא תביא להתחדשותן של כלל השכונות הוותיקות שממזרח לה. זאת בהיותה שכונה בעלת תכנון מודרני ומוקפד, אשר תמשוך זוגות צעירים ומשפרי דיור בעלי אמצעים שיתרמו לחיזוק העיר, כמו שכונות חדשות אחרות כגון קריית האמנים הזוכה לביקושים ערים".

   

  מרבית הדירות בתוכנית, שנוהל על ידי אורי הורביץ ותוכננה על ידי יואב השמשוני, ייבנו ב-3 השנים הקרובות במסגרת הסכם הגג שנחתם בחודש יולי האחרון בין העירייה למדינה, להקמת 7,500 דירות ב-9 שכונות בעיר. ההסכם מבטיח לעירייה תקציבי ממשלה ייעודיים, אשר יממנו את כל ההשקעות הנלוות הנדרשות להקמת דירות - וביניהן סלילת כבישים, ביצוע עבודות תשתית והקמת מוסדות ציבור וקהילה.

   

  לדברי עדיאל שמרון, ממלא מקום מנהל רשות מקרקעי ישראל, "שיווק התוכנית יספק פתרונות דיור למאות משפחות במרכז הארץ. שיווק במסגרת הסכמי הגג מוכיח את עצמו וכבר שווקנו בשנתיים האחרונות 67 אלף יחידות דיור ברחבי הארץ במסגרת הסכם זה. מודל הסכמי הגג מבטיח בנייה מהירה ומסיבית של אלפי יחידות דיור באזורי הביקוש. כלי זה, בשילוב עם שיווק בשיטת מחיר למשתכן, ייתן פתרון משמעותי להגדלת היצע יחידות הדיור במשק".

   

  מבואות יפו: פרויקט השכרה לטווח ארוך 

  בתוך כך, מחר (ה') תפרסם דירה להשכיר, החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, מכרז לבניית שכונה חדשה עם 350 יחידות דיור במתחם הגדנ"ע בדרום תל-אביב שבנייתו אושרה לפני כשנתיים. 25% מכלל הדירות שייבנו יהיו מיועדות לדיור בשכר דירה מופחת לזכאים בשיעור של 80% מזה שבשוק החופשי. 27 דירות יהיו מיועדות לזכאים בני העיר. התוכנית תכלול מספר בניינים בגובה של עד 15 קומות בשטח של כ-12 דונם.

   

  מתחם הגדנ"ע, הנמצא בבעלות חלמיש, החברה העירונית לשיקום שכונות של עיריית תל-אביב-יפו, ממוקם בקרן הרחובות בנטוב מרדכי 11 וגרוסמן מאיר 10, באזור מבואות יפו. התכנון העירוני לאזור כולל מספר תוכניות, כמו נס לגויים, נוה עופר החדשה, מכבי יפו ופארק החורשות. במסגרת זאת יתווספו כ-3,600 דירות חדשות, לצד אלפי מ"ר של מבני ציבור ומתחמי תעסוקה ומלונאות.

  הדמיית התוכנית החדשה במבואות יפו (הדמיה: יובל קדמון אדריכלים) (הדמיה: יובל קדמון אדריכלים)
  הדמיית התוכנית החדשה במבואות יפו(הדמיה: יובל קדמון אדריכלים)

  היזם שיזכה במכרז יתפעל ותיחזק את הפרויקט ולאחר 20 שנים יהיה רשאי למכור את הדירות בשוק החופשי. הדיירים ישלמו שכירות מופחתת בשיעור של 80% מזה שבשוק החופשי, כאשר 27 יחידות דיור בלבד יהיו מיועדות לזכאים בני העיר. 

   

  לדברי עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר, "פרויקט מתחם הגדנ"ע - כמו גם הדסה הקטנה ואלנבי בירושלים ופרויקטים נוספים בחיפה, הרצליה, רמת השרון, רעננה ושוהם - מהווים חלק מתוכנית דירה להשכיר להקמת אלפי יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך, במטרה ליצור מסה קריטית של יחידות דיור להשכרה. בקרוב ייצאו מכרזים באזורי ביקוש נוספים".

   

  עמי כץ, יו"ר דירקטוריון חלמיש, הוסיף כי "פרויקט זה עומד בהלימה למדיניות העירונית של העירייה וחברת חלמיש להגדלת כמות יחידות דיור בר-השגה עבור זוגות צעירים ומשפחות, בדגש על דרום העיר".

   

  הרצליה: שדה התעופה ימשיך לפעול בינתיים

  אתמול החליטה המועצה הארצית לתכנון ולבנייה פה אחד להסדיר את פעילותו של שדה התעופה הרצליה, כשדה זמני שימשיך לפעול במשך 3 שנים נוספות. במקביל הוחלט להאיץ את תכנון המגורים בשטח השדה המתפנה וסביבתו. על פי התוכניות, לכשפונה שדה התעופה, אמורות לקום על השטח (כ-160 דונם) לא פחות מ-15 אלף יחידות דיור.

   

  ההחלטה התקבלה לאחר שבחודש ספטמבר האחרון קבע בג"ץ לקיים דיון בנושא במועצה הארצית, בעקבות עתירה שהגישה עמותת משתמשי שדה התעופה הרצליה נגד הכוונה לסגור אותו. העותרים ביקשו מבג"ץ להורות למועצה הארצית להתכנס בהתאם לסמכותה, לדון ולהחליט על הארכת משך השימוש בשדה התעופה הרצליה מעבר למועד שנקבע לסגירתו, 15 באפריל השנה.

   

  שדה התעופה הרצליה הוא מרכז פעילות התעופה הכללית של ישראל. תחת ענף זה מתקיימת פעילות חיונית ענפה, ובין היתר טיסות פרטיות, לימודי טיסה והכשרת טייסים, טיסות במטוסים בינוניים (טיסות מנהלים), טיסות מסחריות לא סדירות, טיסות מסוקים, טיסות חקלאיות, טיסות צילום (לרבות לצרכי אכיפה), טיסות גשם, טיסות אמבולנס ועוד. ואולם, ב-20 השנים האחרונות מנהלים תושבי שכונות גן רש"ל ונחלת עדה הסמוכות לשדה מאבק לפינויו.

   

  הצצה לגני תקווה על ריינג'רים - מוזמנים לצפות בכתבה:

  צפו: סיור על ריינג'רים בגני תקווה

  צפו: סיור על ריינג'רים בגני תקווה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
  הדמיית השכונה החדשה ברמלה
  הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
  מומלצים