שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקר: המגזר הדתי לא מאמין בערביי ישראל
  70% מחרימים עסקים של ערבים ישראלים, אחוז דומה תומך בטרנספר - ולא פחות מ-85% מאמינים שערביי ישראל הם סכנה קיומית: סקר שערך מכון "מסקר" המתמחה במגזר הדתי, חושף שבר ואיבה בין היהודים הדתיים למגזר הערבי-מוסלמי
  מחרימים עסקים, תומכים בטרנספר, משוכנעים שהערבים הם סכנה קיומית: סקר דעת קהל המתפרסם על רקע גל הטרור, חושף איבה של ממש בין היהודים הדתיים - למגזר הערבי-מוסלמי, אשר מעניקה משמעות חדשה למושג "מלחמת דת".

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

  מנתונים שפרסם מכון "מִסקר" המתמחה בציבור הדתי-לאומי, עולה כי 70% מעדיפים להימנע מקניית מוצרים ורכישת שירותים מגורם ערבי-מוסלמי, רק 14% מתנגדים לחרם - ו-16% ניטראליים כלפיו.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  67% אמרו כי רצוי שממשלת ישראל תכין תוכנית מעשית לעידוד הגירה של ערביי ישראל המוסלמים, לעומת 13% המתנגדים לכך ו-10% שאדישים לעניין. בנוסף, 53.5% סבורים כי יש להחזיר לשיח הציבורי את האפשרות לבצע בהם "טרנספר" בכפייה (העברת אוכלוסין), 19% מתנגדים לכך ו-27.5% הם ניטראליים.

   

  כך או כך, 69% תומכים בהתניית האזרחות הישראלית של הערבים בהצהרת אמונים פורמאלית למדינת ישראל, לעומת 16% המתנגדים לכך ו-14% האדישים.

   

  תומכים בהתפרעויות, לא סובלים מאפליה

  81% מסכימים עם הקביעה לפיה "מרבית הערבים המוסלמים עויין את מדינת ישראל ואת אזרחי ישראל

  היהודים", ורק 10% אינם סבורים כן,ו-9% ניטראליים. זאת ועוד: 85% אמרו כי מגזר זה מהווה סכנה קיומית למדינה לטווח הארוך (70% חשים כי האיום הוא גם בטווח הקצר). לעומתם, 8% חולקים עליהם (או 17%, בהתאמה) ו-7% אדישים (13% ביחס לשאלת הסכנה בטווח הקצר).

   

  האם קיימים בחברה הישראלית גילויי גזענות משמעותיים כלפי ערביי ישראל? 40% מהדתיים-לאומיים סבורים שלא, 34% ענו בחיוב ול-26% אין דעה.

   

  60% אינם מקבלים את הטענה כי מרבית ערביי ישראל המוסלמים מתנגדים להתפרעויות ולמהומות במגזר הערבי, ורוצים להשתלב במרקם החברתי הישראלי. רק 18% מסכימים לה, ו-22% ניטראליים כלפיה.

   

  בדומה לכך, 61% דוחים את הטענה כי הערבים מתקשים להשתלב בחברה הכללית בגלל אפליה ומיעוט הזדמנויות, לעומת 21% שמסכימים לה ו-18% שניטראליים.

   

  "ההנהגה הפוליטית הערבית מנותקת"

  ככלל, רק 30% סבורים כי הערבים סובלים מ"תת-השקעה של המגזר הציבורי בכל רבדי החיים". 43% אינם מכירים בכך, ול-26% אין דעה לכאן או לכאן.

   

  38% אמרו כי לדעתם חשוב לשתף פעולה בין יהודים לערבים בתחום הכלכלי-מסחרי לצורך חיזוק
  תחושת החיים הנורמליים. 35% מתנגדים לכך ו-27% ניטראליים.

   

  46% מהדתיים-לאומיים משוכנעים כי ההנהגה הפוליטית והדתית של ערביי ישראל מנותקת מ"רצון הבוחר" שלהם, 23% חולקים עליהם ו-31% ניטראליים.

   

  הסקר, שנערך בהנחייתו המקצועית והמדעית של ד"ר עדו ליברמן, כלל 480 איש ואישה מגיל 16 ומעלה, אשר מהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה הדתית-לאומית בישראל (טעות דגימה מרבית: 4.5%).

   

   

  יש יחסי אמון? הרב והפרופ'

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים