שתף קטע נבחר

יוסי דגן בקבר יוסף: דורשים לקבל את האחריות על ניהול האתר

במהלך הלילה הגיעה לקבר יוסף משלחת שכללה את הרב הראשי לישראל, רב השומרון, ראש המועצה, מח"ט הגזרה ובכירים נוספים, בכדי להתפלל באתר שהוצת בידי פורעים פלסטינים לפני שלושה ימים. "מה שנעשה כאן זו פשוט פעילות של דאעש", אמר הרב יצחק יוסף

 

 

שלושה ימים לאחר שמתפרעים פלסטינים הציתו את קבר יוסף, וכיממה לאחר תקיפתם של תלמידי ישיבה שניסו לשקמו – נכנסה הלילה משלחת רשמית למתחם הקבר בשכם, בראשות הרב הראשי לישראל יצחק יוסף, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש המנהל האזרחי ומח"ט שומרון.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, הגיב בזעזוע לחורבן במקום, ואמר כי "מה שנעשה כאן זו פשוט פעילות של דאעש". הרב יוסף הוסיף כי "הלב לא יכול לתפוס את הרשע. איזה אנשים הורסים ככה מקום קדוש? שכל העולם יראה מה שהם עושים פה, בשעה שישראל שומרת על המקומות שלהם, על כל המגדים ובראשם מסגד אל-אקצה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הרב אליקים לבנון, רב השומרון, הבהיר כי הוא מצפה להשבת המקום לקדמותו. "אנחנו צריכים לדאוג שתהיה ריבונות יהודית אמיתית, ולא נצטרך לסמוך על השוטרים הפלסטינים", אמר.

 

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר כי "הלב מתפלץ לראות את הברבריות והחרפה", כדבריו. "מעבר לשיפוץ הנקודתי שצריך לעשות פה - יש שיפוץ-בלב שצריך לעשות. לא הגיוני להגיע במרכז ארץ ישראל לאחד המקומות הקדושים ביותר לעם היהודי ולא רק, אתר מורשת בינלאומי – ולמצוא אותו מחולל ושבור. איך קורה כזה מקרה ברברי, והעולם שותק?"

 

 (צילום: מאיר ברכיה) (צילום: מאיר ברכיה)
(צילום: מאיר ברכיה)

 

דגן הודיע כי המועצה תבדוק כיצד לפעול לשיפוץ המקום. "המראות איומים וקשים", אמר. "נמשיך במשימתנו 

לבנות את השומרון". הוא הבהיר כי יש להעביר את האחריות לניהול "המקוומת הקדושים בשומרון ובראשם קבר יוסף", לידי ישראל - "עד שנחזור לשם בצורה מלאה".

 

החל מהבוקר (ב') עלו טענות מצד גורמים שונים, ולפיהם הקבר הוצת בשנית לפנות בוקר, אך בצבא הכחישו את הדברים וטענו שהקבר לא הוצת. 

 

אתמול (יום א') נעצרו חמישה תלמידי ישיבה, לאחר שהגיעו ללא אישור למתחם הקבר, לאחר ההצתה. לטענם, השוטרים הפלסטינים תקפו אותם ואת חבריהם שהיו עמם באלות, מקלות ונשקים. חלקם נזקקו לטיפול רפואי. כוח צה"ל שהוזעק למקום חילץ את הישראלים בתיאום עם מנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר ברכיה
המשלחת בקבר יוסף
צילום: מאיר ברכיה
מומלצים