שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחיר למשתכן בק' מוצקין: דירה ב-920 אלף ש'
  המגרשים שהוצעו למכירה בפרויקט לבניית 1,028 יח"ד במתחם כורדני שווקו בהצלחה ליזמים. הדירות יימכרו לזוגות צעירים מחוסרי דיור תמורת מחיר התחלתי של 920 אלף שקל לדירת 120 מ"ר - הנחה של כ-400 אלף שקל

  נסגר המכרז השני והגדול ביותר בשיטת "מחיר למשתכן" לבניית 1,028 דירות בקריית מוצקין. ל-ynet נודע היום (ג') כי שווקו בהצלחה ליזמים כל המגרשים לבניית 1,028 דירות במתחם כורדני בקריית מוצקין. מחיר דירת 120 מ"ר החל מ-920 אלף שקל. הקבלנים התחייבו למכור את הדירות במחיר ממוצע של לא יותר מ-1,051,918 שקלים לזוגות צעירים.

   

  עוד כתבות על מחיר למשתכן בערוץ נדל"ן:

   

  מחיר הדירות שנקבע בפרויקט משקף הנחה של עד 30% ממחיר השוק. בסך הכל ניגשו 51 יזמים למכרז. המכרז חולק ל-20 מתחמי משנה כדי לאפשר ליזמים מקומיים מאזור הצפון לגשת למכרז. יש לציין כי במכרז זכו גם יזמים גדולים.

   

  מתחם כורדני שימש כבסיס מחסנים לשעת חירום של צה"ל. הוא פונה ב-2008 ובמשך שנים נותר נטוש, עד שב-2012 החלה הריסתו. מדובר בקרקע בשטח של כ-833 דונם שנועדה לבניית 3,500 יחידות דיור, בין היתר במסגרת הרחבת שכונת "משכנות האומנים" בעיר. עד כה שווקו 1,820 דירות - בתוספת 1,028 יחידות הדיור ששווקו במסלול מחיר למשתכן.

  מתחם כורדני. צילום ארכיון (צילום: אילן ארד תעופה) (צילום: אילן ארד תעופה)
  מתחם כורדני. צילום ארכיון(צילום: אילן ארד תעופה)

  ממזרח המתחם ממוקם הקריון ובמערב הים. בשכונה תמהיל של דירות בגדלים שונים, כאשר הבניינים נעים מ-7 קומות (22 יחידות דיור) ועד מגדלים של 94 יחידות דיור ב-22 קומות (לפני תקנות שבס - המאפשרות לקבלנים להגדיל את צפיפות יחידות הדיור).

   

  הזכאים: זוגות צעירים ו"חסרי דיור"

  במסגרת המכרז, יבנו הקבלנים מתחמי בנייה רוויה, כלומר בניינים הכוללים לפחות 6 יחידות דיור בשתי קומות ומעלה, ולפחות דירה אחת בכל קומה. במכרזים מתמודדים המציעים במכרז על המחיר הנמוך ביותר למ"ר דירתי בהתאם למפרט טכני איכותי שקבע משרד הבינוי והשיכון ומקבלים הנחה משמעותית על מחיר הקרקע.

   

  הזכאים לרכישת דירת מחיר למשתכן הם "חסרי דיור" - מי שלא הייתה דירה בבעלותם ב-6 השנים האחרונות - יחיד מגיל 35 ומעלה וזוגות בכל גיל. בחירת הזוכים מבין הזכאים שנרשמו לפרויקט תתבצע באמצעות הגרלה. זכאי שרכש יחידת דיור במסגרת מחיר למשתכן, לא יהיה רשאי למכור את יחידת הדיור לצד שלישי במשך 5 שנים מיום קבלת טופס 4. בהתאם להצעה שמובאת למועצת מקרקעי ישראל, 20% מיחידות הדיור בכל מתחם ומתחם יוקצו בעדיפות לבני מקום.

   

  הזוכים במכרז הם אשדר חברה לבנייה, אורתם מליבו בנייה למגורים, סלע בינוי והשקעות הפועלת בעיקר בצפון, עמרם אברהם חברה לבניין, בובליל נכסים, ספייס בניה ויזמות, סבנטל, רוזנברג רומן, רוזנברג חיים, בולשיך רומן, בריזלר צב, הפתרון א.ר. ניהול והשקעות, נחלת א.מ. בנייה ויזום, אפל ואקנין נדל"ן.

   

  שר האוצר, משה כחלון, אמר היום כי "התוצאות של המכרז בקרית מוצקין מוכיחות שתכנית 'מחיר למשתכן' משנה את פניו של שוק הדיור בישראל. לקחתי התחייבות למען הילדים שלנו, אני מתכוון לעמוד בהתחייבות שלי. האחריות שלי כשר אוצר היא למנוע את משבר הדיור הבא. מחיר למשתכן הפסיקה את הספסור של המדינה בקרקעות ששייכות לילדים שלנו. כל עוד לא יהיה ספסור בקרקע, לילדים שלנו יש תקווה".

  שר האוצר, משה כחלון (צילום: אילן ספירא " ידיעות אחרונות") (צילום: אילן ספירא
  שר האוצר, משה כחלון(צילום: אילן ספירא " ידיעות אחרונות")

  שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הוסיף כי "מדובר בבשורה גדולה לציבור בישראל. 'מחיר למשתכן' תשפיע על היישובים שבהם מתקיים המכרז ועל הוזלה לזוגות הצעירים ולחיילים משוחררים בכל הארץ. בנוסף, לאור השיווקים הצפויים של עשרות אלפי יחידות דיור בתקופה הקרובה, ההערכה היא שתהיה לה השפעה חיובית ומצננת על המחירים במשק. המכרזים הראשונים הם ניצנים של שינוי גדול, שיסייע לשוק באופן מידי וישפיע גם על הדורות הבאים בארץ".

   

  לפני שבוע נסגר המכרז הראשון בשיטת "מחיר למשתכן" בעפולה, כאשר כל המתחמים להקמת 337 דירות בצפון העיר שווקו, תוך התחייבות הקבלנים למכור אותם במחיר ממוצע של 640 אלף שקל לזוגות צעירים חסרי דירה. מחיר הדירות שנקבע בפרויקט משקף הנחה של עד 35% ממחיר השוק, כאשר חלק מהדירות יעלו החל מ-620 אלף שקל.

   

  מתחם כורדני היה בסיס צבאי - צפו בהריסתו:

  צפו: הריסת בסיס כורדני    (צילום: דובר צה"ל)

  צפו: הריסת בסיס כורדני    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים