שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הסכם גג באשקלון ושירות חדש: כוכבית כחלון

  הממשלה חתמה על הסכם הגג הגדול ביותר עד כה עם עיריית אשקלון, במסגרתו יוקמו 7 שכונות מגורים חדשות עם 30 אלף דירות, יציאה צפונית ו-3 מחלפים, 2 תחנות רכבת, פארק תעשייה והיי-טק ומרכז תחבורה מתקדם. במהלך הטקס אמר כחלון: מפעל שיש לו בעיה עם רמ"י - שיתקשר אליי

  ממשלת ישראל חתמה הערב (ה') על הסכם הגג הגדול ביותר בארץ עם עיריית אשקלון להקמת 30 אלף דירות. בטקס החתימה השתתפו ראש הממשלה, בנימין נתניהו; שר האוצר, משה כחלון; שר הבינוי השיכון, יואב גלנט; שר התחבורה, ישראל כץ; מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון; וראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני.

   

  הסכמי גג - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

  הסכם גג בבאר שבע: 20 אלף דירות ב-5 שנים

  רמלה: הסכם גג ל-7,500 דירות חדשות

  ראשל"צ: נחתם הסכם ל-21 אלף דירות

   

  ההסכם כולל 30 אלף יחידות דיור ב-7 שכונות חדשות; סלילת יציאה צפונית חדשה מאשקלון ו-3 מחלפים חדשים; שתי תחנות רכבת חדשות ומרכז תחבורה חדשני ומתקדם; פארק תעשייה והיי-טק; ואלפי דונמים ירוקים. עוד הוחלט לקדם בלוחות זמנים קצרים פרויקטים של התחדשות עירונית, פינוי-בינוי ותמ"א 38 בהיקפים גדולים.

   

  לפי מודל הסכמי הגג, המדינה נותנת לרשויות המקומיות תקציבים לפיתוח והקמת תשתיות, מוסדות ציבור וחינוך. במקביל הרשויות מתחייבות להסיר חסמי תכנון ולזרז את מתן היתרי הבניה לקבלנים הבונים במסגרת התוכנית. המודל נועד להביא לשיווק מאסיבי של יחידות דיור בהיקפים גדולים מאוד. במסגרת הסכמי הגג שנחתמו עד כה עם ערים נוספות ישווקו בחמש השנים הקרובות 86 אלף יחידות דיור.

   

   (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  (צילום: אבי רוקח)

   

  בעיות עם רשות מקרקעי ישראל? התקשרו לכוכבית כחלון

  "נחזיר את מחירי הדיור למקומם הטבעי והנורמלי", אמר שר האוצר, משה כחלון במהלך הטקס. לדבריו, "במסגרת מחיר למשתכן המדינה הפכה ליזמית הבניה הגדולה ביותר".

   

  שר האוצר התחייב כי כבר בתקופה הקרובה יימכרו לתושבים 2,500 דירות באשקלון במסגרת תוכנית הדגל שלו - מחיר למשתכן בהנחה של מאות אלפי שקלים. שר האוצר אמר כי למרות הקואליציה הצרה הממשלה הנוכחית היא "ממשלה במירוץ" לבניית מאסיבית של דירות ותשתיות וכי קצב ההתקדמות הוא אדיר.

  בעיות? כוכבית כחלון (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  בעיות? כוכבית כחלון(צילום: אבי רוקח)
   

  במהלך טקס החתימה סיפר כחלון, כי לפני שנה וחצי ביקר בעיר ושמע כי בעקבות קשיים בירוקרטיים מול רשות מקרקעי ישראל נמנעת פתיחתו של מפעל בעל פוטנציאל העסקה של אלף עובדים. בעקבות המקרה הוא החליט לפתוח שירות חדש במשרד האוצר שייקרא כוכבית כחלון. לדבריו, כל מי שירצה לפתוח מפעל עם יכולת להגביר את התעסוקה בצורה משמעותית יוכל לפנות לשר האוצר שיסייע לו לפתור את הבעיות באופן אישי.

   (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  (צילום: אבי רוקח)
   

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר כי "אני מאמין שיש עתיד מזהיר לאשקלון. אני חושב שהעתיד הזה הוא מובטח והוא תלוי גם בביטחון". לדבריו, "ירו עלינו לפני למעלה משנה טילים, יכולנו להם. הם למדו, זה לא רק שאנחנו בונים, אני רוצה להבהיר - מי שפוגע בנו אנחנו פוגעים בו. זה לא רק בנייה, זה גם הגנה ובעת הצורך גם התקפה והדבר הזה נכון תמיד.

   

  "הביטחון ראש מעיינינו ואנחנו יכולנו במאה שנות הציונות, כשאתם יודעים מה היה פה, כפר קטן שקראו לו 'מג'דל' והיום עומדת פה עיר מפוארת שהולכת להיות מטרופולין גדול, אנחנו עושים את זה גם מתוך ההגנה וגם מתוך הבנייה. היום אנחנו עוסקים בבנייה, הבנייה הזאת היא כבירה. לא עיר פלישתית יש כאן, יש כאן עיר אדירה, עיר ישראלית, עיר יהודית, עיר שיש לה עתיד מזהיר לפניה". 

  אשקלון. עוד 30 אלף דירות חדשות (צילום: יוגב אטיאס, ניצן דרור) (צילום: יוגב אטיאס, ניצן דרור)
  אשקלון. עוד 30 אלף דירות חדשות(צילום: יוגב אטיאס, ניצן דרור)

  שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט אמר, כי "50% מאוכלוסיית המדינה חיה בין חדרה לאשדוד. התכנסות האוכלוסיה מהווה סיכון ביטחוני ויוצרת עומס כלכלי. לפיכך, עלינו לעשות כל שבכוחנו על מנת לאפשר את פריסת האוכלוסיה בגליל ובנגב". 

   

  לדבריו, "העיר אשקלון בעלת נתונים מעולים בתיירות, בתעסוקה, בחינוך ובניהול העירוני, ובעלת פוטנציאל גדול אף יותר. חיזוק אשקלון כעיר מרכזית בקצה הדרומי-מערבי של מדינת ישראל הוא יעד חשוב והכרחי".

   

  מעיריית אשקלון נמסר כי "הסכם גג זה לא רק יבטיח את עתידה של העיר כיעד מגורים מועדף על עשרות אלפי משפחות חדשות, אלא יחזק את העיר, יצור עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים, ישפר משמעותית את תשתיות התחבורה, יביא לפיתוח מרכזי תרבות ובילוי חדשים ויקדם תוכניות להתחדשות עירונית בשכונות הוותיקות".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי עידן
  אשקלון. מתרחבת
  צילום: רועי עידן
  מומלצים