שתף קטע נבחר

בת ים: 24 אלף דירות ב-20 השנים הבאות

לפי תוכנית המתאר המתגבשת של העיר בת ים, עד שנת 2035 יקודמו עשרות פרויקטים של התחדשות עירונית לצורך הגדלת היקף הבנייה בעיר

עיריית בת ים מסמנת את ההתחדשות העירונית כפתרון העיקרי שיאפשר לה להגדיל את היקף הבנייה בעיר עד שנת 2035 ב-24 אלף יחידות דיור. כך עולה מתוכנית המתאר המתגבשת של בת ים, שהגיעה לידי ynet. בימים אלו מקודמות בעיר יותר מ-100 תוכניות פינוי-בינוי ותמ"א 38 בשלבי תכנון שונים, שיוסיפו אלפי דירות לצד שטחי מסחר ותעסוקה, בעיקר לאורך הצירים הראשיים.

 

כתבות נוספות על בת ים בערוץ הנדל"ן :

 

פרטי תוכנית המתאר יוצגו לראשונה בכנס התחדשות עירונית שתערוך בשבוע הבא עיריית בת ים בשיתוף חברת מידע כנסים. בין היתר יוצגו בכנס נתונים לפיהם בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב נמצאות כיום תוכניות שממתינות לאישור ואמורות להוסיף עוד כ-1,500 דירות במסגרת של התחדשות עירונית בבת ים; ועוד 5,500 דירות שממתינות לאישור בוועדה המקומית.

 

בחודש הקרוב יקבלו תוקף שתי תוכניות חדשות בתחום פינוי-בינוי: תוכנית כצנלסון שכוללת 470 דירות חדשות; ותוכנית הגיבורים שכוללת תוספת של 503 דירות. זאת לאחר שבשנת 2012 אושרו, בין היתר, 3 תכניות פינוי-בינוי - ברחוב יצחק שדה, שם ייבנו 120 דירות; במתחם בר אילן, שם ייבנו 540 יחידות דיור; וברחוב קלאוזנר שם יתווספו עוד 27 דירות.

בת ים. תתחדש בעוד אלפי דירות (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
בת ים. תתחדש בעוד אלפי דירות(צילום: עופר עמרם)

 

"התחדשות עירונית נתונה בידי בעלי הדירות"

"עתיד ההתחדשות העירונית טמון ונתון כמעט בלעדית בידיהם של בעלי הדירות ובעלי הקרקע, הלוא הם הדיירים הוותיקים בפרויקט", מסבירה רחל מלכה, מנכ"לית ובעלי חברת מעוז דניאל הפועלת בעיר, "ברגע שהדיירים יזנחו ויניחו בצד את המלחמות הפנימיות והאישיות, ויבינו את הכוח המשותף שמוליד החיבור ביניהם, הדרך להוצאה לפועל של הפרויקט תהיה מהירה וקלה".

 

מלכה מספקת כדוגמא את פרויקט הפינוי-בינוי שמקדמת החברה ברחוב כצנלסון בעיר. "הדיירים, שהחליטו לקדם את הפרויקט ויהי מה, לא נשברו גם כאשר היזם הקודם נסוג מההסכמות ובחרו לחפש יזם אחר. בבת ים, כמו גם בערים אחרות, סביר להניח שהמאזן בין מספר רב של פרויקטים ומתחמים שהוכרזו כמתחמי פינוי-בינוי לבין המספר המועט של הפרויקטים שיוצאים לפועל, ישתנה לטובת הקמה מהירה של פרויקטים נוספים במרכזי ערים ובשכונות וותיקות".

 

"העיר בת ים עומדת לעבור מהפכה של ממש, הן בתחום הבנייה החדשה למגורים והן בתחום ההתחדשות העירונית", מדגיש עו"ד ערן באלינט ממשרד עוה"ד שבלת ושות'. לדבריו, "העירייה משקיעה משאבים רבים בפיתוח, בשדרוג ובקידום פרויקטים, במיוחד בדרום העיר, שיהפכו אותה לאטרקטיבית הן לזוגות צעירים והן למשקיעים. המחירים יהיו נמוכים ביחס לערים שבסביבה. בנוסף, העיר עוברת שדרוג משמעותי בתחום התיירותי-מלונאי, כאשר על חוף הים צפויים להיבנות מספר בתי מלון".

 

צחי אגסי, מנכ"ל משותף בחטיבת הנדל"ן של חברת אלוני האפט, מתייחס לפרויקט שער הים שמקדמת החברה, במסגרתו ייבנו 343 דירות חדשות, בנוסף ל-466 הקיימות. "מדובר בתוכנית התחדשות עירונית שעומדת לשנות את פני אחת מהשכונות הוותיקות בעיר, מתוך תפיסה כוללת של המרחב הציבורי. לצד דירות חדשות, יזכו התושבים להתחדשות של תשתיות, גנים ציבוריים, גני ילדים ולמערכת חינוך מתקדמת".

 

פרויקט פינוי-בינוי בתל-אביב - מוזמנים לצפות בכתבה:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות מעוז דניאל
פרויקט פינוי-בינוי ברחוב כצנלסון בבת ים
צילום באדיבות מעוז דניאל
מומלצים