שתף קטע נבחר

כחלון: המחנות הצבאיים הבאים יעברו לצפון

שר האוצר אמר בסיור בעפולה: "אחרי ההשקעה המסיבית של המדינה בדרום - הגיע זמן הצפון". רה"מ נתניהו: "עפולה זו סנונית הדיור הראשונה - אנחנו בונים עשרות אלפי יחידות דיור בארץ במסגרת מכרזי מחיר למשתכן". במסגרת סיור בחריש אמר כחלון: "בשנות ה-90 קמה מודיעין, בעשור הנוכחי חריש - ובעשור הבא תקום על אדמות תע"ש עיר השרון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט, קיימו היום (ג') סיור בעפולה. זאת על רקע מכרז "מחיר למשתכן" שהושלם באחרונה בעיר והיווה את המכרז הראשון שאמור לספק דירות מוזלות לזוגות צעירים מחוסרי דיור.

 

 

צפו ברה"מ נתניהו ושרי האוצר והבינוי בסיור בעפולה:

 

"אני רוצה להגיד לכם שאני שמח להיות כאן בעפולה, שמח להיות עמכם כאן בצפון המתפתח", אמר נתניהו. "אנחנו מציינים כאן את הפעולה, או סנונית של פעולה, רחבה יותר שאנחנו בעיצומה - אנחנו בונים עשרות אלפי יחידות דיור בארץ בשיטת מחיר למשתכן. בתוכנית הזאת אנחנו מורידים מחירים כמובן לדיירים, אבל גם נותנים תנופה כללית לפיתוח והורדת מחירי הדיור באמצעות תוכניות רבות ומגוונות, ואני שמח על התנופה הזאת שאנחנו מובילים יחד".

 

ראש הממשלה הוסיף כי "שר האוצר, שר השיכון ואנוכי עושים מאמץ להרחיב את ההיצע של הדירות בארץ ולצמצם את הפערים במחירים, וזה דבר אמיתי, הוא מתרחש לנגד עיניכם. הצפון והדרום צריכים להיות חלק אמיתי של מדינת ישראל, הכוח צריך לעבור לשם, התנופה, האנרגיה, הכל - זה חזון אמיתי". 

רה"מ נתניהו, שר הבינוי גלנט, שר האוצר כחלון, שר התחבורה כץ ושר הפנים שלום בעפולה (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
רה"מ נתניהו, שר הבינוי גלנט, שר האוצר כחלון, שר התחבורה כץ ושר הפנים שלום בעפולה(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

שר האוצר כחלון התייחס לפינוי בסיסי צה"ל ממרכז הארץ. "אחרי ההשקעה המסיבית של המדינה בדרום - הגיע זמן הצפון. שוחחתי עם ראש הממשלה ושר הביטחון וסיכמתי איתם כי המחנות הצבאיים הבאים שיפונו ממרכז הארץ יועברו לצפון", הבהיר. "אנחנו חייבים לחזק את הצפון בצורה משמעותית וזו אחת הדרכים".

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הוסיף: "התוצאות של השיווקים האחרונים עד כה מעידות על שיטה שעובדת. רואים את התוצאות בשטח וזו הופכת לתופעה עקבית. אנחנו מביאים פתרונות ממשיים, כאן ועכשיו, לציבור שבשנים האחרונות איבד אמונה בכך שיכול להמצא פתרון למשבר הדיור.

 

"ראינו בעפולה, בקריית מוצקין, ועכשיו גם בתוצאות המכרז הראשון במרכז הארץ, בלוד, שיש בשורה לזוגות צעירים, לחיילים משוחררים, ולכל מי שלא היה מסוגל לרכוש דירה עד היום. תוצאות המכרזים בשבועיים האחרונים יורידו משמעותית את מחירי הדיור לזוגות הצעירים ולחיילים המשוחררים ויביאו לצינון מחירי הדיור במשק".

 

נתניהו: החלטת הממשלה על חריש - תוך 3 שבועות

נתניהו, כחלון וגלנט ביקרו גם ביישוב הסמוך חריש. "בשנות ה-90 קמה מודיעין, בעשור הנוכחי חריש - ובעשור הבא תקום על אדמות תע"ש עיר השרון", אמר כחלון במסגרת הסיור, "יוקצו כל המשאבים הדרושים להקמת העיר - זה אינטרס לאומי. בכל מה שקשור לנושא התקציבי, משרד האוצר לא יהווה מחסום. תוך מספר שנים יאכלסו את חריש עשרות אלפי תושבים ואנחנו צריכים לדאוג שיהיו להם תשתיות ראויות".

 

ראש הממשלה כינה את חריש "מודיעין השנייה" והבהיר כי הממשלה תקבל את ההחלטות הנדרשות על מנת לקדם את פיתוח היישוב החדש שמתקיימת בו בימים אלה בנייה מסיבית של מאות יחידות דיור חדשות. "החלטת הממשלה בנושא חריש תוגש בתוך 3 שבועות. המטרה שלנו היא להקדים את הפיתוח לביקוש ולא להיפך", ציין נתניהו.

 

ראש מועצת חריש, יצחק קשת, התייחס לבנייה בעיר ואמר כי "אנו מתקדמים היטב בהרחבת היישוב, שיאכלס בסיום פרויקט הבנייה קרוב ל-100 אלף איש".

נתניהו וראש מועצת חריש, יצחק קשת, בחריש (צילום: יח"צ) (צילום: יח
נתניהו וראש מועצת חריש, יצחק קשת, בחריש(צילום: יח"צ)

השר גלנט הוסיף כי "ישנם אתגרים רבים העומדים בפנינו במהלך בנייתה של עיר חדשה. אנחנו נתמודד עמם באופן מסודר ושיטתי, בכל תחום ותחום. המתווה אשר הוצג על ידינו לאישורו של שר האוצר מצביע על הפוטנציאל הרב הטמון בבנית העיר. העיר חריש צפויה לאכלס כ-100 אלף איש בלמעלה מ-25 אלף יחידות דיור בתוך עשור".

 

הוא הוסיף כי "עד סוף השנה יינתנו היתרי בנייה לכ-6,000 יחידות דיור בעיר. עד סוף שנת 2020 התוכנית תאפשר מגורים של כ-60 אלף תושבים. אנו רואים בחריש הזדמנות להקים עיר חדשה, מתקדמת, ירוקה ואיכותית, ואנו פועלים לשם מימוש תוכנית זו".

 

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אשל ארמוני, אמר כי "משרד הבינוי והשיכון מוביל את פיתוח העיר חריש, ותוך 3 שבועות תוגש הצעת מחליטים לממשלה, שתכלול תקציבים עבור כלל הנושאים הדרושים, הן לפיתוח תשתיות, הן למבני ציבור, הן לחינוך והן לתשתיות עיר חכמה. הדברים נעשים בשיתוף מלא עם שאר המשרדים וברוח גבית מלאה משר האוצר, ויתר השרים הנוגעים לדבר".

 

בהכנת הידיעה השתתף חסן שעאלן


פורסם לראשונה 03/11/2015 15:51

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר כחלון ושר הבינוי גלנט בעפולה, היום
צילום: יח"צ
בנייה בחריש
צילום: יח"צ
מומלצים