שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: לב העיר או נווה גנים

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו לקריית מוצקין: איזו שכונה משתלמת יותר - לב העיר או נווה גנים? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו לקריית מוצקין: איזו שכונה משתלמת יותר - לב העיר או נווה גנים? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר
 
אז מהם מחירי הדירות בשכונת לב העיר ובשכונת נווה גנים? בלב העיר, דירת 4 חדרים מיד שנייה עולה 880 אלף שקלים בממוצע. בנווה גנים עולה דירה דומה 1.24 מיליון שקלים. דירת 4 חדרים חדשה תעלה לכם בשכונת לב העיר 1.27 מיליון שקלים, ואילו בשכונת נווה גנים דירת 5 חדרים חדשה עולה 1.6 מיליון שקלים. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשכונת לב העיר הוא 6 מתוך 10 ובנווה גנים 7 מתוך 10.
 
 

השכר הממוצע בשכונת לב העיר עומד על 9,000 שקלים בממוצע, ואילו בנווה גנים על 10,800 שקלים. בלב העיר יש לא פחות מ-9 בתי ספר, ואילו בנווה גנים רק בית ספר יסודי אחד. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? משכונת לב העיר לוקח 40 דקות נסיעה ברכב כדי להגיע למרכז ההיי-טק של חיפה; ו-35 דקות משכונת נווה גנים. 

שכונת נווה גנים (צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור) (צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור)
שכונת נווה גנים(צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור)

שכונת לב העיר (צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור) (צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור)
שכונת לב העיר(צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור)
  

ההסבר של רוה איתן ממדלן: נווה גנים נחשבת לאחת השכונות היוקרתיות באזור הקריות והמבוקשת ביותר, אולם הצפיפות המתגברת, המיעוט במוסדות החינוך והבנייה החדשה שמעט מקשה על שגרת החיים - מהווים נקודות תורפה. שכונת לב העיר מציעה היצע מגוון יותר של דירות, לרבות דירות 3 חדרים מיד שנייה והמחירים נמוכים בכ-50% ממחירי הדירות בשכונה הצפונית. 

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור
צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור
צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור
שכונת נווה גנים
צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור
צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור
שכונת לב העיר
צילום: עידו בקר, יוגב אטיאס, ניצן דרור
מומלצים