שתף קטע נבחר

"צריך לתכנן בנייה בפריפריה במקביל לת"א"

האדריכל הישראלי משה ספדיה הפועל ברחבי העולם, סבור שכדי להוריד את מחירי הדירות צריך לבחון את צפיפות הבנייה ואת המיקום. באשר לאדריכלות הישראלית הוא מדגיש: "האדריכלות הישראלית צריכה להתמקד בעצמה ובסביבה שלה ולא לחקות את ניו-יורק או סינגפור". צפו בראיון באולפן ynet

"יש בתל-אביב מגדלים כמו בסינגפור ובניו-יורק, אבל האדריכלות הישראלית צריכה להתמקד בעצמה ולא לחקות אחרים". כך טוען האדריכל הישראלי משה ספדיה, שמציג בימים אלה תערוכה בינלאומית חדשה בתערוכה בניו-יורק. מה הוא חושב על האדריכלות הישראלית המודרנית ומדוע הוא מתנגד לאופן הבנייה בארץ? צפו בראיון באולפן ynet

 

 
ספדיה התייחס לשיטפונות האחרונים שפקדו את המדינה והעלו את בעיית התשתיות בישראל. "האדריכלות הישראלית צריכה לעשות קפיצה גדולה כדי להתחיל להתייחס לסביבה שלה", הוא אומר. "כשאתה בא לתכנן בסביבה הישראלית אתה צריך להתייחס לסביבה, לאקלים הספציפי".
 
 
כדוגמא הוא מספק את פרויקט "ממילא" שתכנן בירושלים בסמוך לעיר העתיקה. "כשתכננו את פרויקט ממילא, טענו בפניי שאם לא נקרה ונמזג את הפרויקט - הוא לא יצליח כלכלית. אבל אני טענתי שירושלים זו עיר שהולכים בה בחוץ, יש בה צל מהבניינים כי הצפיפות גבוהה. והפרויקט באמת התאים למקום", הוא מסביר.
 
ומה לגבי משבר הדיור? ספדיה טוען כי "כדי להוריד את מחירי הדירות, צריך לבחון את הצפיפות ואת מיקום הבנייה. כשבונים בלב תל-אביב מחיר הקרקע אינו נגיש לזוגות צעירים והמחיר לא ישתנה - אז צריך לתכנן בצורה מקבילה בנייה בפריפריה עם קישור בתחבורה יעילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ת"א. לא צריך להעתיק מניו-יורק
צילום: ירון ברנר
צילום: חיים צח
אדריכל משה ספדיה
צילום: חיים צח
מומלצים