שתף קטע נבחר

טיולי שטח על כסא גלגלים מיוחד

כשיוצאים לטיול בשטח, אנחנו רגילים להתלונן על עליות קשות, מזג אוויר לא נוח, כאבי גב ורגליים, על מה לא? יש מי שעבורם לטייל בתנאי שטח מאתגרים זה בגדר הגשמת חלום ויש כאלה שגם מגשימים את זה. צפו

מיזם תיירות חדש בשם פאראטרק (Paratrek), מאפשר לאנשים עם מוגבלות בתנועה לטייל במסלולים שאינם נגישים בחיק הטבע ובתנאי שטח מאתגרים כמו אתרי קמפינג, סנפלינג וטיפוס הרים בארץ ובעולם. איליה מרין, מטייל אקסטרים עם שיתוק מוחין הגיע לאולפן לספר על החוויה.

 

"בבית הספר היה לי קושי לצאת לטיולים שנתיים והיום אני כבר יכול לטייל בכל העולם" מספר מרין שמצליח לעשות זאת באמצעות כלים לוגיסטיים ובטיחותיים שונים. חברת פאראטרק שמספקת את הכלים והפתרונות לטיול בשטח יצרה את הכלי החשוב ביותר המאפשר למטיילים עם מוגבלויות פיזיות לעשות זאת וזה נקרא: 'הפאראטרקר' - כסא גלגלים ייחודי שפותח על ידי יזמי הפרויקט, עמר צור וזיו דמטר עמו ניתן לנוע גם בתוואי שטח קשים ובסוגי קרקע שונים, מכשולים ומדרגות.

 

מאיפה הגיע הרעיון?

צור ודמטר הם מדריכי טיולים ומנוסים בהובלת קבוצות בשטח. בעברם הוציאו שני פרויקטים גדולים שהובילו אותם להקמת פאראטרק: דמטר הוביל משלחת של אנשים עם מוגבלויות לטיפוס לפסגת הקילימנג'רו באפריקה וצור הוציא טראק עם אביו, נכה צה"ל, ועוד 35 חברים למשך חודש בהרי הטאורוס בטורקיה.

כסא הפאראקטרקר בפעולה (צילום: Paratrek) (צילום: Paratrek)
כסא הפאראקטרקר בפעולה(צילום: Paratrek)
לאחרונה שבו ממסע אקסטרים בצרפת יחד עם חמישה מטיילים ובחור עם שיתוק מוחין, איליה מרין, שבמהלך הטיול לראשונה עשה סנפלינג בחו"ל. איליה יצא להרבה טיולי אקסטרים והוא דוגמא לאדם עם מוגבלות שהיא איננה מגבלה עבורו. בנוסף לומד מרין לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה העברית ועובד בהייטק.

רוצה להמשיך לכבוש פסגות, איליה מרין (צילום: Paratrek) (צילום: Paratrek)
רוצה להמשיך לכבוש פסגות, איליה מרין(צילום: Paratrek)
 

פאראטרק מתכננים כעת מספר טיולים במגוון מסלולים בישראל ומתכננים גם להנגיש מדי חודש טיול כזה בארץ. לקראת האביב מתוכנן טיול אקסטרים לאזור הריביירה הצרפתית ובקיץ מסלול בהרי האלפים בשוויץ. כמו כן, השניים מעבירים במסגרת המיזם סדנאות מנהלים והרצאות בנושא התמודדות עם מוגבלויות והנגשת שטחים באקדמיה ולמנהלי אתרים תיירותיים.

 

חזון לעתיד: נכים יוכלו לחצות 90% משביל ישראל

מלבד מיסוד הפרויקט החדשני, החזון שלהם הוא לערוך מיפוי מפורט של שביל ישראל שמפרט את המכשולים השונים לאורך הדרך וכיצד ניתן יהיה להתגבר עליהם עבור אנשים עם מוגבלות בתנועה והם מעריכים שעם הכסא והאמצעים הם יאפשרו לנכים לחצות 90% משביל ישראל.

איליה מרין ועוד מטיילי אקסטרים בסנפלינג בדרום צרפת (צילום: Paratrek) (צילום: Paratrek)
איליה מרין ועוד מטיילי אקסטרים בסנפלינג בדרום צרפת(צילום: Paratrek)
 

היזמים הם בוגרי A3i 'מאיצים שילוב בישראל', מאיץ היזמות הראשון בעולם למיזמים בתחום המוגבלויות, המנוהל במשותף על ידי PresenTense ובית איזי שפירא, ובשותפות קרן משפחת רודרמן והפדרציה היהודית של לוס אנג'לס. Paratrek יוצג במסגרת ערב השקות הפרויקטים שייערך ב- 25.11.2015.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Paratrek
איליה מרין מטייל באקסטרים
צילום: Paratrek
מומלצים