שתף קטע נבחר

התאחדות הקליעה: האליפות הוקדמה לשישי, כדי לאפשר השתתפות קלע דתי

ניצחון במאבק הספורטאים הדתיים: התאחדות הקליעה הודיעה, בצעד חריג, על הקדמת אליפות "הפועל" באקדח אוויר, וזאת "לאחר שהובא לידיעתנו כי בין המתחרים יש קלע שומר שבת"

מאבק הספורטאים הדתיים לאפשר להם להשתתף בתחרויות בלי לחלל שבת נושא פירות ראשונים: התאחדות הקליעה הודיעה כי תקיים את אליפות "הפועל" באקדח אוויר ביום שישי הקרוב במקום בשבת, וזאת "לאחר שהובא לידיעתנו כי בין המתחרים יש קלע שומר שבת".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

גד סגל, איש מועדון הקליעה הפועל ערד, מתחרה באקדח אוויר. בהתאחדות החליטו בצעד חריג עד כה, להתחשב במעמדו כשומר שבת, ולהקדים את התחרויות. לפני כמה חודשים יצא הקלע אבישי ברט למאבק ציבורי ומשפטי נגד החלטת ההתאחדות לקיים את אירוע השיא של אליפות ישראל דווקא ביום המנוחה. ברט, ספורטאי שומר שבת, העפיל לשלב הגמר, וטען כי קיומו ביום זה מפלה אותו לרעה על רקע של אמונה דתית.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 • מבצע ניסים: הפשקווילים של פיקוד העורף

   

  הקליניקות המשפטיות של המרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" אף עתרו בשם הקלע לבית הדין העליון של ההתאחדות לספורט, בטענה לפגיעה בעקרון השוויון ובחופש הדת, תוך הדגשה כי השבת היא ערך יסוד במדינת ישראל.

   

  הקדימו רפואה למכה

  בית הדין נמנע מהכרעה עקרונית בסוגיה, לה עשויה להיות השלכה על כל הספורט המקצועני בישראל,

  והציע לעותרים לגלגל את תפוח האדמה הלוהט לבית המשפט. כעת נראה כי התאחדות הקליעה העדיפה להקדים רפואה למכה, והחליטה מלכתחילה להזיז את אליפות "הפועל" בשבת ליום שישי.

   

  בא כוח הקליניקות המשפטיות ודיקן המרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט", עו"ד פרופ' אביעד הכהן, ברך על ההחלטה, ומסר: "כמו שאמרנו בעבר, יש לפתור את העניין בדרכי שלום, ללא צורך במאבקים משפטיים. לא מדובר ב'חסד' אלא בחובת המדינה - וחובת איגודי הספורט שניזונים מקופתה ביד רחבה - לממש את עקרונות היסוד החוקתיים של שוויון בכלל ושוויון הזדמנויות בפרט, ושל חופש הדת".

   

   

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות התאחדות הקליעה הישראלית
  קלעו למטרה
  צילום: באדיבות התאחדות הקליעה הישראלית
  מומלצים