שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: רמת אילן או רמת הדר?

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו לגבעת שמואל: איזו שכונה משתלמת יותר - רמת אילן או רמת הדר? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו לגבעת שמואל: איזו שכונה משתלמת יותר - רמת אילן או רמת הדר? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר
 
אז מהם מחירי הדירות בשכונת רמת אילן ובשכונת רמת הדר? ברמת אילן, דירת 5 חדרים מיד שנייה עולה 1.8 מיליון שקלים בממוצע. ברמת הדר עולה דירה דומה 2.2 מיליון שקלים. דירת 5 חדרים חדשה תעלה לכם בשכונת רמת אילן גם 2.2 מיליון שקלים, ואילו בשכונת רמת הדר דירת 5 חדרים חדשה עולה 2.5 מיליון שקלים. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשכונת רמת אילן הוא 9 מתוך 10 וברמת הדר 8 מתוך 10.
 
 
השכר הממוצע בשכונת רמת אילן עומד על 10,000 שקלים בממוצע, ואילו ברמת הדר על 14 אלף שקלים. בשכונת רמת אילן יש בית ספר אחד בלבד אך השכונה קרובה לאוניברסיטת בר אילן. לעומת זאת, בשכונת רמת הדר יש 3 בתי ספר. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שתי השכונות מרוחקות כ-30 דקות נסיעה ברכב ממחלף השלום ורק 7 דקות ממחלף גהה.
שכונת רמת הדר (צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס) (צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס)
שכונת רמת הדר(צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס)

שכונת רמת אילן (צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס) (צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס)
שכונת רמת אילן(צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס)
ההסבר של רוה איתן ממדלן: רמת אילן היא שכונה ותיקה ומגוונת, שחיים בה זה לצד זה חילונים ודתיים, סטודנטים, משפחות ופנסיונרים. השכונה מנותקת יחסית משאר שכונות העיר ומספקת את מרבית הצרכים הבסיסיים של תושביה, כך שנוצרה בה אווירה קהילתית חזקה. שכונת רמת הדר מטופחת ומורכבת בעיקר ממשפחות צעירות מהמגזר הדתי, אך גרות בה לא מעט משפחות חילוניות. היא כוללת בנייני מגורים חדשים, ריאות ירוקות וגנים ציבוריים.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס
צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס
צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס
שכונת רמת אילן
צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס
צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס
שכונת רמת הדר
צילום: אלי סגל, ניצן דרור, יוגב אטיאס
מומלצים