שתף קטע נבחר

פרויקט חדש באכזיב: 1.1 מיליון ל-4 חדרים

פרויקט מגורים חדש בנהריה ייבנה ליד רצועת החוף של אכזיב, באזור שבו פעל מועדון קלאב מד המיתולוגי. הוא יכלול 745 דירות ב-30 בנייני מגורים, מתוך כ-1,000 יחידות דיור שעתידות להיבנות באזור. האדריכלים מבהירים: רצועת החוף הטבעית בצד המערבי ברוחב של כ-150 מטרים תישמר

פרויקט מגורים חדש מול חוף אכזיב: החברות אלקטרה מגורים וצמח המרמן החלו היום (ב') בשיווק פרויקט בחוף אכזיב שיכלול 745 יחידות דיור בבנייה רוויה (לגובה). השלב הראשון שנפתח לשיווק כולל 288 יחידות ב-12 בניינים. דירת 4 חדרים תימכר החל מ-1.095 מיליון שקל ודירת 5 חדרים החל מ-1.28 מיליון שקל.

 

ת"א שולפת מהמגירה את האיים המלאכותיים

 

מדובר בשכונה חדשה שתכלול בסך הכל כ-1,000 יחידות דיור ותשתרע על פני כ-65 דונם. היא תיבנה כשכונה סגורה עם 30 בניינים בגובה של בין 6-9 קומות. על פי התכנון, הטיילת של העיר נהריה תיסלל עד לפארק אכזיב (קלאב מד המיתולוגי) ולמעשה תעבור בצמוד לשכונה עצמה. השטח שבין הקו הראשון של הבתים לחוף הים (כ-150 מטר) הוכרז כגן לאומי ויישאר כפי שהוא.

 

לדברי ירון שורק, מנכ"ל אלקטרה מגורים, "ניגשנו לפרויקט אכזיב עם צמח המרמן מתוך אמונה גדולה במקום הנדיר הזה. לראשונה בישראל מוקמת שכונה על רצועת חוף בתולית הנושקת לים התיכון. השכונה תיבנה על קו החוף של אכזיב בסטנדרט גבוה וברמת מחירם נגישים ביחס לייחוד שלהן. זה הפרויקט הראשון אותו מקימה אלקטרה מגורים מחוץ לאזור המרכז, אך אינו האחרון".

 

מנכ"ל צמח המרמן, חיים פייגלין, הוסיף כי "אנחנו משיקים יחד עם אלקטרה מגורים את הפרויקט הצפוני האטרקטיבי ביותר בישראל כיום, ובצמוד לאחת מרצועות החוף המדהימות ביותר. מדובר באחד הפרויקטים המיוחדים שייבנו בשנים הקרובות בישראל, ובוודאי בצפון הארץ". החברות דיווחו כי כבר נמכרו יותר מ-100 דירות במכירה המוקדמת.

הדמיות הפרויקט. למעלה: מבט אל הים, למטה: מבט מהמרפסת (הדמיה: סטודיו 84) (הדמיה: סטודיו 84)
הדמיות הפרויקט. למעלה: מבט אל הים, למטה: מבט מהמרפסת(הדמיה: סטודיו 84)

 (הדמיה: סטודיו 84) (הדמיה: סטודיו 84)
(הדמיה: סטודיו 84)

 

האדריכלים: "רצועת החוף הטבעית תישמר"

בפרויקט, שתוכנן על ידי משרד רני זיס אדריכלים בשיתוף משרד פיק אדריכלים, רוב הדירות ישקיפו על הים התיכון. לדברי ניצה ויוני פיק ממשרד פיק אדריכלים, "תכנון השכונה מציע מדרג של שימושים ושל גבהי מבנים ממערב למזרח, כדי ליצור פיתוח הדרגתי כלפי שמורת החוף היפה והחשובה של אכזיב. המדרג בגבהי הבניינים ויצירת רצועות שימושים מציבורי לפרטי, מסייעים להקטין את הפגיעה בטבע הבתולי ויוצרים איזון ראוי, המשאיר שטח נרחב לשימוש הכלל".

 

עוד הוסיפו כי "בצד המערבי נשמרת רצועת חוף ברוחב של 100-160 מטרים טבעית ופתוחה לציבור ללא פיתוח. ממזרח לרצועת שמורת הטבע מתוכננת טיילת חוף להולכי רגל ולרוכבי אופניים, שתקשר את השכונה והחוף לטיילת הקיימת של העיר נהריה. לאחריה הוקצו יעודי קרקע למלונאות מסחר וספורט ומזרחית להם, במרחק 250 מטרים מהים, מתוכננים 14 מבנים של 5 קומות בבנייה רוויה ועוד 70 בתים צמודי קרקע בני 2 קומות. בגבם, במרחק 400 מטרים מהים, מתוכננים 15 מבנים בני 9 קומות", הוסיפו.

 

לדברי האדריכלים, תוכנית המתאר של נהריה, הקובעת את האופי ואת שימושי הבנייה לכלל העיר, הגדירה לאזור שכונת אכזיב נהריה מגורים במבנים רבי קומות של עד 24 קומות. עם זאת, הוחלט לבנות מבנים בני עד 9 קומות בלבד, וכן במקום 6 דירות בקומה טיפוסית, מתוכננים מבנים בעלי 4 דירות בקומה בלבד.

 

"הסיבה היא שהבנו כי עדיף לתכנן ולבנות מבנים צנועים יותר, התואמים את מיקומם מול הים ואת חווית השכונתיות, שיאפשרו תחזוקה זולה יותר לאורך זמן", הם הסבירו, "זאת לעומת מבנים רבי קומות עם דירות רבות, המצריכים מערכות משוכללות יותר, תוספת מעליות, חדרי מדרגות וכדומה. מבנים קטנים יותר מעודדים חיי קהילה ומאפשרים תחזוקה פשוטה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: סטודיו 84
הדמיית הפרויקט באכזיב
הדמיה: סטודיו 84
מומלצים