שתף קטע נבחר

יוצא לדרך: פינוי-בינוי ראשון בלה גווארדיה

במסגרת התוכנית העירונית של ת"א לחידוש מתחם לה גווארדיה ושכונת יד אליהו בכלל, החל השיווק של פרויקט התחדשות עירונית להקמת 275 דירות

תוכנית ההתחדשות העירונית הגרנדיוזית של עיריית תל-אביב-יפו במתחם לה גווארדיה יוצאת לדרך. קבוצת בסר בשיתוף החברה להתחדשות עירונית הודיעו כי החלו בשיווק הפרויקט הראשון במסגרת של פינוי-בינוי ברחוב לה גווארדיה.

 

יד אליהו: קרוב ל-400 דירות בפינוי-בינוי

פינוי-בינוי בת"א: 385 דירות חדשות ביד אליהו

 

במסגרת הפרויקט ייהרסו 3 מבני שיכון ישנים עם 72 דירות בשטח של 9 דונם, ובמקומם ייבנו 4 מבני מגורים חדשים בני 8 קומות עם 275 דירות חדשות בסך הכל ברחוב לה גווארדיה 64-68. את הפרויקט, שנקרא NEXT TLV, מקדמות קבוצת בסר בבעלות נחשון קויתי והחברה להתחדשות עירונית בבעלות לוי קושניר, עמי כחלון, טל גולדשטיין ודני שפירא.

 

תמהיל הדירות יהיה מגוון ויכלול יחידות דיור בנות 2-5 חדרים, דירות גן, דירות מיני-פנטהאוז וכן דירות פנטהאוזים במחירים התחלתיים של 19,200 שקלים למ"ר. כל דירה תכלול מרפסת, חניה תת-קרקעית ומחסן.

הדמיית הפרויקט (הדמיה: אדריכל צבי גבאי, קו מתאר אדריכלים) (הדמיה: אדריכל צבי גבאי, קו מתאר אדריכלים)
הדמיית הפרויקט(הדמיה: אדריכל צבי גבאי, קו מתאר אדריכלים)

 

יותר מ-3,000 דירות בסך הכל בשכונה

מבני המגורים יכללו חדר כושר ומועדון דיירים. בחזית הפונה לרחוב לה גווארדיה מתוכננים שטחי מסחר. בשתי החברות מציינים כי במסגרת המכירה המוקדמת נמכרו 80 דירות. עוד מציינים כי הקמת הפרויקט מתוכננת לחצי הראשון של שנת 2016 וכי בעתיד הקרוב יוקמו במסגרת פרויקטים של פינוי-בינוי כ-2,500 דירות נוספות באזור תל-אביב, רמת גן ואזור.

 

מדובר בפרויקט ראשון מתוך תוכניות לפינוי-בינוי נוספות הנמצאות בימים אלה בשלבי הגשה ואישור שונים בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב. זאת, כחלק מהמדיניות העירונית של העירייה להתחדשות רובע 9 המתפרש על פני כ-2,000 דונם. לפי התוכנית, רחוב לה גווארדיה יהפוך לרחוב העירוני המרכזי של שכונת יד אליהו ומזרח העיר.

 

במסגרת תוכנית זו, התואמת את תוכנית המתאר העירונית של תל-אביב, לאורך הרחוב יהיו חזיתות מסחריות, מדרכות רחבות ושבילי אופניים. עם הוצאתן לפועל של התוכניות הצפויות בציר הרחוב המרכזי בשכונה, ייבנו למעלה מ-2,400 יחידות דיור, כתוספת על 884 יחידות הדיור הקיימות. בכך, למעשה, יתווספו יותר מ-3,000 יחידות דיור בשכונה.

 

בהכנת הידיעה השתתף דותן לוי, כלכליסט

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ריאן
מתחם לה גווארדיה. משתדרג
צילום: ריאן
מומלצים