שתף קטע נבחר

חיפה: בת 42 לקתה בלבה - מיד אחרי שילדה תאומים

תושבת הצפון הגיעה לבית החולים בני ציון בחיפה לניתוח קיסרי במהלכו ילדה תאומים. מיד בתום הניתוח לקתה בסיבוך לבבי והועברה לטיפול נמרץ כשהיא מונשמת.לאחר הטיפול, מצבה התייצב. "לבה של היולדת נחלש עקב הריון, שזה מצב די נדיר ודורש אבחון וטיפול מיידי", אומר ד"ר מילאן קרויטורו, מנהל טיפול נמרץ בביה"ח

דרמה התרחשה בתחילת החודש בבית החולים בני ציון בחיפה: תושבת הצפון בת 42, הגיעה לניתוח קיסרי ללידת תאומים. זמן קצר לאחר הלידה היא לקתה בסיבוך לבבי. לאחר טיפול ואשפוז בטיפול נמרץ וביחידה הקרדיולוגית, היא שוחררה לביתה במצב טוב, יחד עם ילדיה.

 

קראו עוד מחדשות הבריאות:

בת 57 במצב קשה מהרעלת שמן קנאביס רפואי

הדסה: אם ובתה ילדו באותו יום - חולקות חדר אחד

התלוננה על צרבת - הכירורג מצא אלפי אבנים בכיס המרה


"האישה הגיעה אלינו מונשמת לאחר שילדה תאומים בניתוח קיסרי כאשר היא סובלת מעודף נוזלים בריאות וקשיי נשימה קשים שהגיעו בעקבות סיבוך לבבי שנוצר מיד לאחר הלידה", מספר מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי במרכז הרפואי בני ציון, ד"ר מילאן קרויטורו, שטיפל ביולדת, יחד עם צוות מחלקת קרדיולוגיה בראשותו של מנהל המחלקה פרופ' אורי רוזנשיין.

 

"מצב נדיר שדורש טיפול מיידי"

"טיפלנו ביולדת באופן מיידי, תוך שיתוף פעולה עם שירות לטיפול בחולי אי ספיקת לב, שבאחריותו של ד"ר יבגני רדזישבסקי. ייצבנו את לחץ הדם ואיזנו את החמצן בגוף, ניתנו לה תרופות להורדת נפח הנוזלים ושימוש במשתנים, שהקלו על הלב והפחיתו את כמות הנוזלים", תיאר.

 

ד"ר קרויטורו, הוסיף ואמר כי בצקת בריאות בעקבות בעיה לבבית היא מצב חירום רפואי הגורם לקוצר בנשימה ותחושת חנק. "נוצר מצב שבו הלב לא הזרים דם בצורה מספקת על פי צרכי הגוף, כך שבמקרה שכזה, אם הלב לא מספיק חזק כדי לדחוף את כל הדם שמגיע אליו אל המקומות הנכונים, הדם נשאר בריאות וגורם לבצקת ולקשיי הנשימה. במקרה של היולדת הלב נחלש עקב הריון, שזה מצב די נדיר ודורש אבחון וטיפול מיידי".

 

שכיחות התופעה נעה בין 1 ל-2,500 עד 4,000 לידות, אך הייחוד של המקרה היה בחומרת האירוע הלבבי והשפעותיו. לאחר אשפוז שנמשך 12 ימים, האישה שוחררה לביתה, יחד עם התאומים.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ביה"ח בני ציון. מיד לאחר הניתוח הקיסרי, אירוע סיבוך לבבי
צילום: shutterstock
ד"ר מילאן קרויטרו
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים