שתף קטע נבחר

מנכ"ל "באמונה" על התשדיר הגזעני: מתנצלים, אבל אותנו זה הצחיק

הפרסומת הגזענית - שלב התירוצים: "הדוברת בחופשת לידה", הסביר מנכ"ל "באמונה", ישראל זעירא, והביע צער על התשדיר הפוגעני: כנראה שהסרטון באמת חסר טעם, אבל יש בו הומור, ומי שיצר אותו לא היה מודע למשמעויות", אמר בראיון שישודר בערוץ 20. בקריית גת - סערה בישיבת המועצה: לעצור את היתרי הבנייה לפרויקט

 

שעות ארוכות מאז החלה תוססת פרשת "התשדיר הגזעני", מגיע מנכ"ל חברת "באמונה" העומדת מאחוריו, כדי להסביר כיצד אושר לשידור – ואף להתנצל. "כנראה שהבדיחות שלנו לא רק מוצלחות, אלא גם קצת מעליבות".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

זעירא סיפר לשרון גל, בראיון שישודר הערב בשעה 23:00 בערוץ 20, כי מדובר בסרטון ראשון מסדרה של תשדירים "בנושאים מצחיקים הנוגעים לחיים בשכונה הדתית", כדבריו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

משיב כהלכה: הרב הראשי עונה לשאלותיכם

 

הוא הביע צער על הפרסומת לפרויקט שבונה החברה שלו בשכונת "כרמי גת" שבקריית גת, אבל הוסיף: "אותי זה הצחיק". לדבריו, "כנראה שהסרטון באמת חסר טעם, אבל יש לו את חוש ההומור שלו, ומי שיצר אותו לא היה מודע למשמעויות התת קרקעיות שהוא משדר".

 

זעירא נשאל כיצד קרה שהסרטון הופץ, והאם ראה אותו קודם: "ראיתי. הדוברת שלנו בדיוק בחופשת לידה, מחר ברית המילה של הבן שלה ולכן קרה מה שקרה".

 

 

ישיבה סוערת בקריית גת: "אתה מרשה אכלוס על בסיס אתני?"

חברי מועצה בעיריית קריית גת דורשים שהעירייה תמנע מחברת "באמונה" קבלת היתרי בנייה לפרויקט המגורים

שהיא משווקת בשכונת כרמי גת, בעקבות סרטון הפרסומת הפוגעני שלו היא אחראית.

 

חברי האופוזיציה, עו"ד חיים אברג'יל ויקיר שינדלר, דרשו בישיבת המועצה שהתקיימה הערב (יום ב') שהיועץ המשפטי של העירייה יפנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבדוק האם החברה עברה על החוק נגד הסתה, ולנקוט נגדה את האמצעים הנדרשים. עוד דרשו לא לאפשר לחברות שזכו במכרזים בפרויקט להקים ועדות קבלה על מנת לברור דיירים.

 

ויכוח התפתח סביב סירובו של ראש העיר, אבירם דהרי, לגנות את הסרטון באופן מפורש. דהרי אמר כי לא צפה בסרטון המדובר, וכי זה לא עניינה של העירייה. "לא נתייחס לדברים שטותיים", אמר והוסיף כי "הסרטון הוסר".

 

חברי המועצה הקשו: "אתה מרשה שבכרמי גת יאכלסו על בסיס אתני?", וראש העיר ענה כי "חוקי מדינת ישראל יטפלו בזה. על המרכז אחראית רשות מקרקעי ישראל, ורק היא יכולה לפסול את החברה". אברג'יל ושינדלר לא קיבלו את התשובה והציגו כדוגמה את התערבותו של יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן, שביקש משר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, לאסור את השתתפות חברת "באמונה" במכרזי המדינה.

 

חבר המועצה אברג'יל: לא השתכנעתי מההתנצלות

חבר המועצה אברג'יל, ששם משפחתו זהה לזה של המשפחה שמושמת ללעג בסרטון, הציג אותו לנוכחים

באמצעות הטלפון הסלולרי שלו ואמר כי אינו משתכנע מהתנצלות החברה: "אני לא קונה את זה. הפקה כזו זה משהו מבזה שתוכנן מראש. הסרט מסית לגזענות. כל מילה שלא אומר תהיה מעט מדי לעומת מה שנעשה".

 

פרוייקט "כרמי גת" בצפון קריית גת צפוי לכלול כ-7,600 יחידות דיור. אחת החברות שזכו במכרז, שהתקיים לפני כחודש, היא חברת "באמונה", שקיבלה מתחם של כ-400 יחידות דיור שמיועד עבור הציבור הדתי-לאומי. ההערכה היא כי הדירות הראשונות בכרמי-גת יאוכלסו בעוד כשנתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים