שתף קטע נבחר

רכשתם דירה חדשה? שלמו פחות בטאבו

משרד המשפטים הודיע על שיפור השירות במנהלת רישום המקרקעין בטאבו. מעתה יוכלו הדורשים לנהל את רישום הנכסים דרך אתר משרד המשפטים, ללא צורך להגיע למשרדים עצמם. בנוסף יוזלו תעריפי האגרה עבור השירותים

בשורה למבצעי עסקאות נדל"ן: משרד המשפטים משפר את שירות רישום המקרקעין בטאבו. מעתה ניתן לחסוך את הטרחה, הזמן והעצבים הכרוכים בעמידה בתורים ממושכים בגלל חובת ההופעה האישית במשרדי הטאבו המחוזיים.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

תקנות חדשות שאושרו אתמול (ג') פה אחד בוועדת הכספים יחסכו לפחות את הסבל הכרוך בדרך הישנה לקבלת נסח טאבו (מודפס או בתקליטור) וביצוע פעולות אחרות של רישום מקרקעין. מעתה יתבצע השירות באופן מקוון, ללא צורך להגיע למשרדי המנהל. התקנות קובעות את תעריפי הרישום והשירותים המקוונים האחרים, וכן את תשלום האגרה הרלוונטית עבורם - אשר יוסדר באותו מעמד דרך האינטרנט.

 

התקנות הן חלק מתכנית לשיפור שירותים שנוקט משרד המשפטים בשנתיים האחרונות. השירות המקוון יורחב על חלק גדול מהשירותים הקשורים בעסקאות המקרקעין. במסגרת התקנות נקבע כי העלות עבור קבלת נסח טאבו מאושר בחתימה אלקטרונית מאובטחת תעמוד על 15 שקל (במקום 74 שקל שנדרשו עד כה עבור הוצאת הנסח הידנית). בנוסף, עלות נוסח טאבו מרוכז של רישום דירות בבית משותף בחתימה אלקטרונית מאובטחת תעמוד על 33 שקל (במקום 130 שקל בעד נוסח ידני).

 

לוועדה נמסר כי האגרות נועדו, בין השאר, לכסות על עלויות פרויקט העיון המקוון, לרבות הקמת המערכת לסריקת המסמכים, להבטחת אמינות המידע ולמימון הוצאות התפעול השוטף של המערכת.

 

עו"ד נועה סרברו ממשרד המשפטים ציינה כי המסמכים אשר יונפקו באמצעות האינטרנט עם החותמת האלקטרונית המאובטחת, יהוו מסמך רשמי ומעודכן שיהווה ראייה משפטית לכל דבר ועניין. היא ציינה, כי לא מדובר בסגירת דלתות הטאבו לקהל הרחב.

 

"כל אדם החפץ בכך יוכל להמשיך להופיע אישית בלשכות הרישום לקבל עותקים מודפסים של נסחי הטאבו, אם זמנו בידו או שאיננו מחובר לאינטרנט או שהוא לא סומך עליו", אמרה עו"ד סרברו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים