שתף קטע נבחר

פוסט הנאצה של אב העצור: "ריבלין הפיהרר"

אביו של אחד החשודים בהצתת בית משפחת דוואבשה פרסם בפייסבוק פוסט מקומם נגד נשיא המדינה בעקבות ביקורו בבית הלבן: "לא ראיתי כיפה על ראשו בזמן שהדליק נרות אצל הערבי בבית השחור"

 

הפוסט הגזעני ()
הפוסט הגזעני

הבן מעצורי דומא, האב מסית לגזענות: אביו של אחד העצורים היהודים בחשד להצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא יצא בהתקפה גזענית חריפה ומקוממת נגד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בעקבות ביקורו בבית הלבן בשבוע שעבר ופגישתו עם הנשיא ברק אובמה.

 

"לא ראיתי כיפה על ראשו של הפיהרר ריבלין בזמן שהדליק נרות אצל הערבי בבית השחור", כתב האב בעמוד הפייסבוק שלו. "אני משוכנע שהוא לא בירך את הברכות על ההדלקה, אבל נגיד שהוא כן חבש כיפה וגם בירך על הברכות, אין לך 'בוצע ברך ניאץ השם' גדול מזה בהיסטוריה של עם ישראל לעניות דעתי".

הפגישה שהובילה לפוסט המקומם. ריבלין ואובמה בבית הלבן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הפגישה שהובילה לפוסט המקומם. ריבלין ואובמה בבית הלבן(צילום: EPA)

זו לא הפעם הראשונה שהאיש, ששמו אסור לפרסום במסגרת חקירת ההצתה בדומא, כותב בפייסבוק דברי נאצה נגד המדינה והעומדים בראשה. מאז נעצר בנו, נוהג האב לתקוף ברשת את רשויות החוק. "אם הייתה במדינה הזו טיפת צדק הייתי מצפה שיערפו פה ראשים כשתתברר האמת בפרשה הזו, אבל המדינה הזו היא בעצמה הפושעת ואיך אפשר שהפושע ישפוט את עצמו", כתב אביו של אחד החשודים וצירף כרזה שבה נכתב "בוגי חי בדומאלנד".

 

בנוסף, הוא כתב: "אני לא מאחל לאף אחד לצעוק לבן שלו במיקרופון כשאתה יודע שהוא חטוף על ידי שלטון הרשע. זה כמו שסכין חותך לך את הלב, בלי הרדמה".

 

בהתפתחות נוספת בחקירת הטרור היהודי דחה אתמול (א') בית המשפט העליון את ערעורם של שני קטינים יהודים ובגיר נוסף העצורים זה כמה שבועות על-ידי השב"כ בפרשה חמורה שפרטיה אסורים לפרסום.

 

"אין חולק כי נקודת האיזון בין זכויות העצור לבין האינטרס הציבורי שבהשלמת החקירה משתנה בשעה שמדובר בעניינם של קטינים", קבע השופט סלים ג'ובראן. "סבורני כי נוכח חומרת המעשים המיוחסים לשלושת המערערים והחשש מפני שיבוש חקירתם כמו גם החקירה של מעורבים אחרים בפרשה - נקודת האיזון טרם השתנתה וישנו מקום להאריך את מניעת המפגש בין העוררים לבין בא כוחם". מאז מעצרם נמנע מהשלושה מפגש עם פרקליטם.

 

עורכי דינם של הקטינים, חי הבר ועדי קידר, הדגישו שהם ללא עבר פלילי וכי "מניעת מפגש בין עורך דין לעצור היא מעשה קיצוני שאין לנקוט אלא במקרה של פצצה מתקתקת". פרקליטו של הבגיר, עו"ד איתמר בן-גביר, טען כי מניעת המפגש עם לקוחו מהווה מדרון חלקלק ומסוכן.

 

נציג המדינה בדיון אמר בתגובה: "בנסיבות העניין ולנוכח חומרת המעשים המיוחסים למערערים, קיימת חשיבות רבה בהמשך מניעת המפגש בינם לבין עורך דין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הנשיא ריבלין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים