שתף קטע נבחר

צפו: פינוי-בינוי בשכונת מורשה ברמת השרון

8 מבני שיכון משנות ה-60 הכוללים 168 דירות קטנות וישנות, ייהרסו לטובת 4 מגדלים עם 588 דירות חדשות באזור מזרח רמה"ש המתפתח. המחירים: החל מ-2.2 מיליון שקל ל-4 חדרים בשלב המכירה המוקדמת. לדברי היזמים, בהמשך יטפסו המחירים ויתאימו עצמם למחירי הדירות במערב העיר

ההתחדשות העירונית במזרח רמת השרון ממשיכה לצבור תאוצה: קבוצת יובלים וחברת ישראל לוי נדל"ן הודיעו היום (ב') על תחילת שיווק פרויקט "רמות השרון" ברחוב החלוץ שבשכונת מורשה. מדובר בפרויקט פינוי-בינוי היוצא לפועל אחרי עשור של תכנונים, החלפת היזמים, דיונים בוועדות התכנון לגבי התנגדויות הציבור, דין ודברים עם דיירים סרבנים ועבודה מול חברת עמידר המשכנת במבנים המיועדים להריסה גם דיירים ממערך הדיור הציבורי.

 

רמה"ש: 3 בניינים נהרסו לטובת מגדלי יוקרה

רמת השרון: דירות חדשות - לתושבים בלבד

 

במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר הציגו היזמים את הפרויקט, במסגרתו ייהרסו 8 מבני שיכון שנבנו בשנים 1963-1964 וכוללים 4 קומות כל אחד עם 168 דירות בסך הכל; לטובת 4 מגדלי מגורים שיכללו 588 דירות חדשות. שני מגדלים יכללו 23 קומות ושניים נוספים יהיו גבוהים יותר ויכללו 26-31 קומות.

 

צפו: הבניינים נהרסו, המגדלים יוקמו

 

 

בשלב זה נהרסו שני שיכונים מתוך 8 המבנים המיועדים להריסה, לאחר שהתקבל היתר בנייה ודיפון. בחברה מעריכים כי היתר הבנייה של הפרויקט יתקבל בתוך כ-3 חודשים. אכלוס המגדלים צפוי בעוד כ-3.5 שנים מקבלת ההיתר, ובימים אלה מתקיים מכרז לגבי קבלן הביצוע. בחברה מעריכים עוד כי דמי הניהול החודשיים במגדלים יעמדו על כ-450 שקל מדי חודש.

 

49 דיירים כבר פונו לדיור חלופי באזורים הסמוכים לבית מגוריהם, ויקבלו מהיזמים דמי שכירות בגובה של כ-4,000 שקל מדי חודש. בהמשך צפויות להתפנות 119 המשפחות הנוספות, כאשר השלב הבא, של פינוי עוד שני מבנים, צפוי ביוני 2016.

 

לדברי צבי דרזי, דייר שהתגורר במשך שנים ארוכות במבני השיכון שנהרסו וכבר פונה לדיור חלופי, מדובר בהזדמנות נהדרת עבור תושבי המקום. "ניסינו לקדם את הפרויקט כבר 15 שנה. הילדים עזבו את הבית, חלק מהשכנים כבר נפטרו ודי נותרנו לבד, אבל כעת 'נחזור לחיים' - נוכל לארח את הילדים והמשפחה ותצטרף אוכלוסייה חדשה וצעירה", הוא מספר. "כשהרסו את הבניין הפגיעה הראשונה הייתה בדירה שלי - זה היה כמו מכה בלב. אבל אני מרוצה".

הריסת המבנים הישנים. "כמו מכה בלב - אבל אני מרוצה" (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
הריסת המבנים הישנים. "כמו מכה בלב - אבל אני מרוצה"(צילום: אוראל כהן)

הדמיית הפרויקט - מבט מלמעלה (הדמיה: view point) (הדמיה: view point)
הדמיית הפרויקט - מבט מלמעלה(הדמיה: view point)

הדיירים יעזבו דירות בשטח ממוצע של 55 מ"ר עם 3-4 חדרים. בפרויקט, המשתרע על 13 דונם, הם יקבלו דירות 4-5 חדרים בקומות הראשונות, בשטח 100 מ"ר עם ממ"ד ומרפסת בשטח 12 מ"ר, לצד חניה בחניון תת-קרקעי עם 3-4 קומות. עוד בפרויקט: פארק של 11 דונם עם שבילי ריצה ומסלולי אופניים ושטחים ציבוריים מקורים עם מתקני כושר חיצוניים, מועדון דיירים וכדומה.

 

אליאב מימון, מנכ"ל החברה המשותפת לקבוצת יובלים וישראל לוי, סיפר על התנודות במחירים בעשור האחרון. "הדירות הישנות היו שוות לפני עשור כ-600 אלף שקל - אבל הדיירים יקבלו כיום דירות בשווי של 2.2 מיליון שקל", הוא הסביר.

 

לדבריו, "רק באחרונה נמכרו דירות מיד שנייה בשכונה תמורת 1.7 מיליון שקל בממוצע - ומחירי המכירה המוקדמת של הדירות בפרויקט מתחילים ב-2.2 מיליון ל-4 חדרים וב-2.4 מיליון ל-5 חדרים". המחירים, כמובן, מטפסים בהתאם לקומה, השטח והמיתוג (מיני-פנטהאוז למשל), ולדברי היזמים ימשיכו לעלות ככל שהפרויקט יתקדם. כך שאם מחירים אלה הם עבור שלב א' בפרויקט, אחרי הריסה של מרבית המבנים הישנים, דירות יעלו כמו בשכונות יוקרתיות בעיר.

 

הדמיית השטח הציבורי. דמי ניהול מוערכים בכ-450 שקל בחודש (הדמיה: view point) (הדמיה: view point)
הדמיית השטח הציבורי. דמי ניהול מוערכים בכ-450 שקל בחודש(הדמיה: view point)

הדמיית דירה לדוגמא. המחירים רק יטפסו (הדמיה: view point) (הדמיה: view point)
הדמיית דירה לדוגמא. המחירים רק יטפסו(הדמיה: view point)

"הפרויקט הוא חלק מתוכנית רחבה להתחדשות עירונית ברמת השרון, המהווה פתרון למחסור בקרקעות להקמת שכונות מגורים חדשות", הוסיף איציק ברוך, בעלי יובלים, "בזכות שיתוף פעולה עם העירייה והדיירים, הצלחנו להגיע לשלב הריסת בנייני הדירות המטים ליפול, והקמת הפרויקט המודרני לטובת דיירי המקום והעיר כולה".

 

ישראל לוי, בעלי ישראלי לוי נדל"ן, התייחס לאוכלוסייה שתאכלס את הפרויקט החדש ותהיה שונה באופן טבעי מהאוכלוסייה הקיימת. "השוק עושה את שלו, זו דינמיקה טבעית", הוא ציין, "כפי שהאוכלוסייה השתנתה עם הקמת המגדלים ושימור המבנים בשכונות כמו נווה צדק ופלורנטין בתל-אביב, כך יהיה גם כאן". אדריכל הפרויקט הוא פרופ' גבי שוורץ, בעלי משרד אדריכלות שוורץ-בסנוסוף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: view point
הדמיית הפרויקט - מבט מעין הציפור
הדמיה: view point
מומלצים