שתף קטע נבחר

דירה בעתלית ב-880 אלף שקל עם נוף לים

הושלם מכרז מחיר למשתכן במתחם הרכס בעתלית: מדובר ב-7 מתחמי מגורים להקמת 352 יחידות דיור אשר יימכרו בהנחה של 25% ממחיר השוק

הושלם מכרז נוסף במסגרת תוכנית מחיר למשתכן: משרד האוצר הודיע היום (ג') כי 7 מתחמי מגורים במתחם הרכס בקרבת חוף הים ביישוב עתלית שווקו במלואם. במתחמים תתאפשר בנייה של 352 יחידות דיור מוזלות לזכאים. במסגרת המכרז, תימכר דירת 100 מ"ר במחיר של 880 אלף שקל; ודירת 120 מ"ר תימכר במחיר של 1,050,000 שקל. המחירים מגלמים הנחה של 25% ממחיר השוק. למכרז הוגשו 12 הצעות.

 

 

שכונת המגורים החדשה בעתלית תוכננה באופן שבו תתאפשר בנגישות מקסימלית לנתיבי תעבורה - היא תיבנה בצמידות לתחנת הרכבת של עתלית ובסמוך למחלף עתלית, עם חיבור לכביש החוף (מספר 2) ולכביש תל-אביב-חיפה הישן (מספר 4). בעקבות פיתוחה של השכונה, תושלם מערכת הכבישים באזור, יוכשרו שטחים פתוחים רבים ויסולקו מפגעים.

 

הדמיית שכונת המגורים החדשה בעתלית (מקור: משרד האוצר) (מקור: משרד האוצר)
הדמיית שכונת המגורים החדשה בעתלית(מקור: משרד האוצר)

"עמוד השדרה של התוכנית הוא ציר הרכס המאפשר מבט פתוח אל הים, המבצר הצלבני שעל החוף ואזור בריכות המים הסמוך", נמסר מהאוצר, "ציר הרכס משתלב בתוואי הטבעי ויהווה שביל להולכי רגל שיעבור בתוך רצועה של מרחב פתוח וישמר את ערכי הטבע של רכס הכורכר והאתרים הארכיאולוגיים. ציר הרכס מקשר את מרכז הישוב ואת תחנת הרכבת שבדרום עם שמורת טבע והאתר הארכיאולוגי, חרבת קרטא, בצפון היישוב".

 

שר האוצר משה כחלון, אמר כי "התוכנית ממשיכה להביא בשורה אמיתית ותקווה לצעירים ולחסרי הדיור. "מחיר למשתכן" מקרבת אותם לחלום הדירה. אנחנו ממשיכים לעבוד בכל הכח על מכרזים נוספים לשיווק של עשרות אלפי דירות בכל רחבי הארץ. בכוונתנו להעמיק אף יותר את ההשתתפות של המדינה במכרזים בפריפריה ולהקצות אחוזים נוספים לטובת בני המקום"

 

שר השיכון והבינוי, יואב גלנט, הוסיף כי "תוכנית מחיר למשתכן ממשיכה להניב פירות. זוגות צעירים וחיילים משוחררים יוכלו לבחור להקים בית במחיר מוזל, מתוך מגוון אזורים בארץ, ומתוך סוגים שונים של ערים ויישובים, בהתאם לשאיפות שלהם. מחיר למשתכן יהפוך את החלומות שלהם לישימים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקור: משרד האוצר
שכונת המגורים החדשה בעתלית - מבט מלמעלה
מקור: משרד האוצר
מומלצים